Ковані металеві скоби, виконані у формі літери П, активно застосовуються при будівельних, теслярних, столярних та ремонтних роботах. Ці кріпильні деталі складаються із «спинок» та ніжок» із загостреними кінцями, для кращого проникнення у деревину. Для надання більшої жорсткості вироби сплющуються на кутах, завдяки чому досягається краща міцність з’єднань. Клямбри (інша назва таких метизів) є універсальною деталлю, коли потрібно скріплювати бруси, дошки та колоди практично у будь-яких конструкціях. Скоби різняться між собою за довжиною «спинок», висотою «ніжок», діаметром та конфігурацією – вони можуть бути прямими, правосторонніми, лівосторонніми чи зворотними. Випускаються модифікації із цинковим покриттям і без нього, загартовані та стандартні. Аби бути впевненим у якості, доцільно замовляти скоби будівельні від виробника, наприклад, за посиланням https://pl2t.com/uk/shop/skoby-stroitel-nye/. В асортименті наявний широкий перелік продукції із високоякісної сталі для виконання різних завдань.

Найчастіше клямбри застосовуються при зведенні будівель та споруд для таких цілей:
- кріплення крокв до верхнього вінця зрубу;
- з’єднання крокв з підкосами, стійками, затяжками та іншими елементами;
- кріплення лаг підлоги до основ,
- приєднання стельових балок до опор;
- підсилення з’єднань нижнього та верхнього вінців зрубу по кутах.
Також підходять скоби для бліндажів, укріплень та укриттів, забезпечуючи надійність створених конструкцій. Ще за допомогою скоб можна виготовляти дерев’яні щити, паркани й огорожі із бруса чи колод, різноманітні елементи ландшафтного дизайну із деревини – лавки, садові меблі, містки, декоративні арки й т.п.
У чому специфіка використання будівельних клямбр?

Важливо підбирати скоби тих розмірів та форм, які підходять до заданої моделі інструмента, і звертати увагу на особливості робіт. Так, метизи повинні мати відповідну товщину, щоб витримувати експлуатаційні навантаження конструкцій. Для тонких дерев’яних елементів не варто використовувати деталі великого діаметра, щоб уникнути розтріскування деревини. Щоб гарантовано уникнути появи тріщин, доцільно перед забиванням метизів провести підготовчі роботи, просвердливши невеликі отвори для ніжок. Довжина кріпильних виробів має бути такою, яка б дозволяла поєднувати між собою бруси або дошки певного розміру.
Які плюси використання таких кріпильних деталей?
Клямбри відзначаються численними перевагами:
- Забезпеченням надійного з’єднання дерев’яних елементів, у тому числі й масивних колод.
- Підсиленою міцністю.
- Стійкістю до деформацій.
- Можливістю з’єднання у важкодоступних місцях конструкцій.
- Здатністю витримувати значні температурні перепади, морози.
- Легким проникненням у матеріал.
- Відсутністю появи тріщин за умови правильного використання.
- Помірною вартістю.
Одна із вагомих позитивних характеристик – простота у користуванні.