16.5 C
Lviv
30.05.2024
Україна

Як вибрати будинок для людей похилого віку?

Потрібен час і спеціальні знання для того, щоб доглядати літніх близьких. Якщо людина не має таких можливостей, допоможе будинок для людей похилого віку, пансіонат. Але як його вибрати? Сучасний ритм життя не дозволяє приділяти належну увагу, час літнім родичам. Тому ми маємо певні труднощі у побуті. Нерідко виникають сварки через нерозуміння між літнім та піклувальником. Постає гостре питання про вибір будинку для людей похилого віку, через стереотипи в Україні вони непопулярні.

Звичайно, можливо доглядати близьких і вдома, але виникатимуть проблеми через відсутність знань та часу. З цим вам допоможе впоратись Львівський будинок престарілих ridnyj-dim.com.ua , де про вашого родича подбають та приділять йому належну увагу. У будинку для пристарілих “Батьківський Затишок” (https://ridnyj-dim.com.ua/)панує тепла, домашня атмосфера турботи про ваших близьких, адже в своїй роботі вони спираються на європейські стандарти надання послуг.

Який пансіонат обрати: приватний чи державний?

Державні пансіонати пропонують шаблонні умови для клієнтів. Крім того, рівень проживання в них значно нижчий, дешевший, ніж у приватних. Також поселити родича до будинку престарілих проблематично, так як потрібно збирати більше документів, звертатися до додаткових служб.
Приватні ж пансіонати позбавляють вас проблем і пропонують кращу якість проживання, лікування та догляду, але й ціна вища, ніж у державному закладі.

Чи дороге проживання? Все залежить від установи, обраної вами, її послуг. Приватне воно або державне, буде додатковий догляд або стандартний, чи є у людини похилого віку захворювання. Варто враховувати, що у держустанові існують різні пільги.

Для проживання в державному будинку для літніх людей необхідні дані документи:

1. Паспорт.
2. Пенсійне посвідчення.
3. Страховий поліс.
4. Трудова книга.
5. Довідка про нарахування пенсії.
6. Якщо є, посвідчення ветерана.
7. Витяг з амбулаторної карти, де записано його фізичний стан, самостійність.
Для приватного потрібно набагато менше:
1. Паспорт.
2. Страховий поліс.
3. Пенсійне страхування.
Це основні документи, які в деяких установах можуть вимагати додаткові відомості.

На що варто звернути увагу, обираючи пансіонат?

Вивчіть сайти будинків для людей похилого віку. Якщо ви вирішили обрати приватний пансіонат, звертайте увагу на низькі ціни, вони мають викликати підозри. Попросіть співробітників надати ліцензію на медичну діяльність. Дізнайтеся, як проводиться медична допомога, скільки людей живе у палаті, чи є в кімнаті туалети, душові. Якщо у вас маломобільний родич, то подивіться, чи в палатах є ліжка з протипролежневими матрацами, пандуси, поручні. Запишіться на безкоштовну екскурсію до пансіонату!

Підводні камені при виборі будинку для людей похилого віку

Часто люди роблять помилки під час виборів пансіонату. Існують проблеми, що ускладнюють вибір. Це насамперед непопулярність будинків для людей похилого віку, точніше, те, що люди, керовані стереотипами, не хочуть віддавати на піклування своїх близьких. Тому виникають проблеми через незнання, як вибирати, на що звертати увагу.
При виборі родичі орієнтуються на свої міркування. Наприклад, їх цікавить наявність телевізора, хоча сюжети напружують людей похилого віку, їм потрібне живе спілкування. Завжди запитуйте родича, що він думає про заклад, що переглядається. Буває й так, що близькі не питають людину, і їй стає некомфортно мешкати там.

Що потрібно знати про доглядальниць

Якщо так вийшло, що стежити за літнім потрібно тоді, коли ви на роботі, буде зручно скористатися послугами доглядальниці. Робота доглядальниці – це постійно перебувати біля пацієнта, стежити за змінами у стані здоров’я, доглядати, давати ліки. Основна вимога до доглядальниці – наявність медичної освіти. Воно потрібне для того, щоб при необхідності поставити крапельницю, виконати масаж, зробити укол.

Висновки

Виберіть в Інтернеті відповідний будинок для людей похилого віку. Врахуйте місцезнаходження, бюджет, послуги. Завітайте до закладу. Ознайомтеся із послугами, персоналом, пацієнтами. Поговоріть зі співробітниками, зверніть увагу на те, як вони розмовляють з вами, вашим близьким та іншими пацієнтами. Перевірте адаптованість будівлі (пандуси, поручні, наявність пожежної безпеки). Якщо вас і літню людину все влаштовує, подивіться відгуки про пансіонат. Після цього можна дзвонити, збирати документи та бронювати місця.

Схожі повідомлення

Декілька сотень випускників Національної академії сухопутних військ склали офіцерську присягу (фото)

admin3

Процес пішов: депутати Львівської обласної ради прийняли рішення про необхідність заборони УПЦ МП на території Львівщини

admin3

Ще один воїн в Небесному Легіоні

admin2

Оператор 1С: все, що треба знати

admin

Увага! Розшукова ДТП у Червоноградському районі: невідомий водій вночі скоїв смертельну ДТП на автодорозі “Великі Мости – Рава Руська” і втік

admin3

Група українських захисників загинула на території РФ під час виконання завдання. ХТО ВОНИ

admin3

Залишити коментар