16.5 C
Lviv
02.03.2024
Україна

Слухові апарати – як обрати найкращий?

Значне погіршення слуху може негативно вплинути на якість життя хворого. Це негативно позначається як на соціалізації людини, так і на можливість виконувати свої робочі функції. Втім, ситуацію можна суттєво покращити, якщо вчасно обрати та купити слуховий апарат. Це досить функціональний пристрій, який дозволяє людині зберегти або покращити якість слуху.

Як підбирають слухові апарати?

Для того, щоб обрати якісний та, головне, найвідповідніший слуховий апарат, потрібно звернутись до лікаря-аудіолога. Вибір проходить у декілька етапів:

  • проведення тестів на визначення рівня глухоти;
  • проходження тональної аудіометрії за допомогою спеціальних приладів;
  • встановлення рівня погіршення слуху та підбір оптимального пристрою, який допоможе його поліпшити.

Обирати варто лише за призначенням відповідного лікаря на підставі об’єктивних даних, отриманих шляхом досліджень.

Види слухових апаратів

Сучасна медична промисловість пропонує безліч різноманітних варіантів різного ступеня зручності, якості та вартості. Найчастіше обирають з таких типів:

  • кишенькові апарати найбільші за розміром, проте дуже зручні у використанні та налаштуванні, без сторонніх шумів та свисту. Це оптимальний варіант для літніх людей, особливо самотніх, які змушені самостійно налагоджувати слуховий апарат; джерело живлення – найпростіші пальчикові батарейки;
  • завушні моделі наразі є найпопулярнішими, вони підсилюють звуки та допомагають подолати погіршення слуху з комфортом; відрізняються великим функціоналом – можна підібрати модель, яка найкращим чином відповідатиме особливостям та звичкам кожного пацієнта;
  • внутрішньовушні моделі є найсучаснішим варіантом, вони майже непомітні, їхню наявність досить легко приховати – наприклад, зачіскою. Такі пристрої здатні суттєво покращити слух, роблячи якість життя вищою. Відповідно до розміру апарату вони додатково поділяються на п’ять типів, від найбільшого – який займає повну вушну раковину, до найменшого, повністю схованого у вушному каналі.

У кожної моделі є власний принцип роботи та певний функціонал, саме тому вибором такого апарату й займається професійний лікар – він має врахувати причини погіршення слуху та підібрати пристрій з відповідними функціями.

Що робити після вибору слухового апарату?

Зазвичай перше налаштування пристрою також здійснює аудіолог, який потім пояснює пацієнту чи його родичу правила коректування та догляду за апаратом.

Дуже важливо дотримуватись всіх правил користування апаратом відповідно до рекомендацій лікаря та виробника. Друге важливе правило – уважно стежити за рівнем заряду джерела живлення. Найчастіше це батарейки різного розміру, які можна досить легко змінювати. Чим менше слуховий апарат – тим менше за розміром батарейка. Те, як часто її потрібно змінювати, визначається такими факторами, як потужність пристрою, умови та частота його використання тощо.

Вибір коректного слухового апарату наразі є найкращим способом якщо не повернути людині можливість чути, то, принаймні, значно покращити слух та якість життя.

Схожі повідомлення

Окупанти вдарили по Яворівському полігону

admin3

Переслідування учасника АТО – голови ветеранського братерства Олександра Гергерта

admin2

Моторошні “жнива” відпочинку на воді

admin2

Найадреналіновіший бій 2023: Залужний нагородив “Золотим Хрестом” солдата 92-ї ОМБр Руслана Зубарєва (Хижака). ВІДЕО+ФОТО

admin3

Які є види зовнішньої реклами і як вибрати ефективну?

admin

Нові “оцінки”-букви для школярів 1-4 класів

admin2

Залишити коментар