16.5 C
Lviv
20.04.2025
«Вісник Розділля»
Львівщина

Медики наголошують на важливості дитячої імунізації

02 березня 2023 року.

Фото ЗУСМДЦ

Фото ЗУСМДЦ

Яка частота інфекційних захворювань у дитини є загрозливою – розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, йдеться у повідомленні Департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Імунітет – це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками. Розрізняють вроджений та набутий імунітет.

Немовлята до 6 місячного віку користуються готовим захистом, який передається їм трансплацентарно від матері. Це вроджений імунітет. Надалі цей захист знижується, і поступово набирає сили й різноманітності власний, набутий імунітет. Він формується упродовж життя людини завдяки контакту з чужорідними патогенами, наприклад, після перенесеного захворювання (активний) чи після вакцинації (пасивний).

Інфекційні хвороби зміцнюють імунну систему: вона запам’ятовує їх і формує відповідну реакцію. У нормі дитина може хворіти до 10-12 разів на рік, тобто, майже щомісяця. Важливим є навіть не частота захворювань, а їх перебіг та важкість.

«Діти від народження поступово знайомляться з різними патогенами, відтак їх імунна система тренується надавати адекватну відповідь. Що старшою стає дитина, тим менше стає незнайомих збудників і вона хворіє рідше. Тож, коли батьки питають, що зробити аби дитина менше хворіла, то я найчастіше розповідаю їм про щеплення. Адже, вакцинація формує імунітет до конкретного збудника. Тож у майбутньому при зустрічі з “реальним” патогеном, за рахунок клітин пам’яті, утворюються захисні антитіла, що швидко та ефективно зупинять інфекцію або допоможуть перенести хворобу значно легше. Це стосується не лише обов’язкових щеплень згідно з Календарем вакцинації, але й рекомендованих вакцин (від грипу, пневмококів, менінгококів, вітряної віспи тощо)», – наголосив імунолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Ігор Савчак.

Якщо у дитини спостерігають кілька епізодів важких хвороб упродовж року – пневмонія чи гнійний синусит більше, ніж двічі на рік; гострий гнійний отит більше, ніж чотири рази упродовж року; рецидивуючі абсцеси шкіри та внутрішніх органів; діарея, яка триває понад місяць; відставання у фізичному розвитку, яке не пояснюється іншими причинами та ін. – таку дитину повинен оглянути імунолог.

Окрім того, якщо дитина часто і/або важко хворіє, варто запідозрити у неї первинний імунодефіцит. Детальніше про це тут – https://bit.ly/3SH14c4

Прийом фахівців ЗУСМДЦ відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:

Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

  • (032) 270 22 07
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53

Схожі повідомлення

ПФУ: фінансування пенсій травня відбувається за графіком

admin3

На Львівщині перевірили стан готовності до роботи об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення на резервних джерелах живлення

admin3

З нагоди відзначення 10-ї річниці створення Аратти, на Львівщині вшанували пам’ять першого комбата Андрія Гергерта та полеглих героїв російської війни проти України

admin3

Мобілізація: що потрібно знати та чого не варто боятись

admin3

На Львівщині вшанували пам’ять Героїв Крут

admin3

До вчинення наруги над могилами Героїв на Личаківському кладовищі причетна жителька Львова віком 48 років

admin3