16.5 C
Lviv
31.05.2024
Львівщина

Медики наголошують на важливості дитячої імунізації

02 березня 2023 року.

Фото ЗУСМДЦ

Фото ЗУСМДЦ

Яка частота інфекційних захворювань у дитини є загрозливою – розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, йдеться у повідомленні Департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Імунітет – це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками. Розрізняють вроджений та набутий імунітет.

Немовлята до 6 місячного віку користуються готовим захистом, який передається їм трансплацентарно від матері. Це вроджений імунітет. Надалі цей захист знижується, і поступово набирає сили й різноманітності власний, набутий імунітет. Він формується упродовж життя людини завдяки контакту з чужорідними патогенами, наприклад, після перенесеного захворювання (активний) чи після вакцинації (пасивний).

Інфекційні хвороби зміцнюють імунну систему: вона запам’ятовує їх і формує відповідну реакцію. У нормі дитина може хворіти до 10-12 разів на рік, тобто, майже щомісяця. Важливим є навіть не частота захворювань, а їх перебіг та важкість.

«Діти від народження поступово знайомляться з різними патогенами, відтак їх імунна система тренується надавати адекватну відповідь. Що старшою стає дитина, тим менше стає незнайомих збудників і вона хворіє рідше. Тож, коли батьки питають, що зробити аби дитина менше хворіла, то я найчастіше розповідаю їм про щеплення. Адже, вакцинація формує імунітет до конкретного збудника. Тож у майбутньому при зустрічі з “реальним” патогеном, за рахунок клітин пам’яті, утворюються захисні антитіла, що швидко та ефективно зупинять інфекцію або допоможуть перенести хворобу значно легше. Це стосується не лише обов’язкових щеплень згідно з Календарем вакцинації, але й рекомендованих вакцин (від грипу, пневмококів, менінгококів, вітряної віспи тощо)», – наголосив імунолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Ігор Савчак.

Якщо у дитини спостерігають кілька епізодів важких хвороб упродовж року – пневмонія чи гнійний синусит більше, ніж двічі на рік; гострий гнійний отит більше, ніж чотири рази упродовж року; рецидивуючі абсцеси шкіри та внутрішніх органів; діарея, яка триває понад місяць; відставання у фізичному розвитку, яке не пояснюється іншими причинами та ін. – таку дитину повинен оглянути імунолог.

Окрім того, якщо дитина часто і/або важко хворіє, варто запідозрити у неї первинний імунодефіцит. Детальніше про це тут – https://bit.ly/3SH14c4

Прийом фахівців ЗУСМДЦ відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:

Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

  • (032) 270 22 07
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53

Схожі повідомлення

Уже завтра,23 березня, львівські «Карпати» домашнім поєдинком проти «Полтави» розпочнуть боротьбу в «чемпіонській» групі Першої ліги України сезону-2023/2024.

admin3

Заставу за нардепа Дубневича в сумі 56 млн грн перераховано на підтримку ЗСУ, – САП

admin3

На Львівщині поліцейські затримали мешканця Сумської області, причетного до вбивства свого молодшого брата

admin3

У с. Суховоля Львівського району під час купання потонув чоловік, 2002 року народження.

admin3

Резонанс довкола наказу про перевірку документів у військовозобов’язаних: у Львівській ОВА дали роз’яснення

admin3

Одна загибла та троє травмованих внаслідок автозіткнення у Львівському районі – поліцейські встановлюють обставини події

admin3

Залишити коментар