16.5 C
Lviv
24.07.2024
Україна

10 порад садівникові-початківцю

Що може бути прекрасніше, ніж усвідомлення того, що у вас є власна дачна ділянка на якій є сад. Задоволення, що отримується від того, як ростуть квіти, фрукти та овочі – прекрасний шлях до розслаблення, а, крім того, сад це ще й джерело свіжих продуктів. Де б ви не планували розмістити свій садок, якою б метою ви не задавалися – отримати вигоду чи просто задоволення від вирощування рослин, вам слід знати кілька корисних порад. У цій статті зібрано 10 положень, які обов’язково повинен знати кожен садівник-початківець.

А щоб ваше садівництво було цікавим та легким радимо вам звернути свою увагу на інтернет-магазин Good Harvest. Тут зібрано різноманітне насіння, добрива та засоби захисту рослин. Щоб переглянути товари потрібно перейти за цім посиланням. Тут ви знайдете 3000 товарів у своєму сайті:

  • насіння рослин, зелені, пряних та лікувальних трав, екзотичних рослин квітів, тощо;
  • добрива;
  • стимулятори росту;
  • інсектициди;
  • фунгіциди;
  • гербіциди;
  • засоби проти комах, гризунів;
  • товари для господарських потреб.

Кожного року інтернет-магазин Good Harvest удосконалюють їхній асортимент та збільшуємо його для клієнтів.

1. Це повинен знати кожен, перш ніж починати. Подивіться на ділянку вашої землі, де ви збиралися вирощувати сад. Прикиньте, скільки часу протягом дня він знаходиться під сонячним промінням. Це важливо! Наприклад, якщо ви зібралися вирощувати помідори у себе на ділянці, слід взяти до уваги той факт, що їм необхідно від 6 до 8 годин на день отримувати сонячне світло.

2. Не забувайте, що кожна рослина має свої особливості та переваги. Плануючи сад, намагайтеся задовольнити їх. Практично всі рослини люблять сонячне світло – садіть ближче на схід нижчі рослини, щоб вищі не загороджували їх від сонячного світла. Ви полегшите роботу, якщо на етапі планування створите ескіз майбутнього саду.

3. Який ґрунт на вашій ділянці? Піщана, суглиниста чи глиниста? Кожна має свої особливості і краще, якщо на вашій ділянці суглинок. Перевірити Рh-баланс вашого грунту, це можна зробити за допомогою спеціального тесту або лакмусового папірця. Ідеальний ґрунт для саду – солодкий ґрунт, має збалансований Ph. Звичайно рослини будуть рости і в надмірно кислотному та лужному грунті, але ви ніколи не досягнете тих результатів яких хотіли б не приділяючи належної уваги вашому грунту.

4. Обов’язково готуйте ґрунт перед зимою. Її необхідно розпушувати та коригувати. І тоді весняна підготовка до посадки зведеться до мінімуму.

5. Вам буде гарним уроком, якщо почнете посадку рослин вже наприкінці зими. Багато спеціалізованих магазинів продають насіння рослин садити, які можна вже в лютому. Не забувайте прочитати інструкції на упаковці.

6. Якщо ви вирішили купувати саджанці рослин у розпліднику, звертайте увагу на їхній стан. Рослини мають бути без ознак пошкодження чи в’янення. Відразу відмовляйтеся від рослин із ознаками хвороби. І не варто ловитись на дуже добре розвинені і сформовані рослини, цілком можливо, що вони перегодовані нітратами. Такі рослини погано переносять посадку.

7. Відвідати розплідник краще саме тоді, коли ви збираєтеся зайнятися посадкою рослини. Пам’ятайте, що рослини вирощувалися в розпліднику в оптимальних умовах. Необхідно дати йому час для того, щоб адаптуватися до умов зовнішнього середовища. Для цього виносите його з приміщення на 1 – 2 години на день протягом 2 тижнів. Терпіння буде винагороджене у вигляді міцної та здорової рослини.

8. Вчіться удобрювати рослини. Кожна з них має свої, індивідуальні потреби. Особливо добрив потребують щойно перенесені саджанці. У спеціалізованих магазинах є великий вибір добрив різної форми та різним складом та балансом NPK (азот-фосфор-калій). Час добрива також має значення.

9. Ще раз правильно розплануйте ваші посадки. Швидко дозрівають овочі, такі як редиска, або салат можна посадити в кілька гряд таким чином, щоб отримувати врожай кожні два тижні протягом місяця, за умови правильного догляду.

10. Багато рослин відмирають наприкінці сезону. Не варто залишати їх на грядах. Краще заведіть у себе в саду компостну купу. Вона стане джерелом гарного добрива і одночасно позбавить вашу ділянку зайвих відходів.

Схожі повідомлення

Дедлайн від МОЗ України: до 31 січня медикам, комунальникам та місцевим урядовцям – щепитися від COVID-19! Непрощеплені будуть відсторонені від роботи

admin3

Ракетна програма України не зупинялася жодного дня, – Данілов

admin3

Офіційно: ворог влучив по об‘єкту критичної інфрастуктури у Львівській області

admin3

Присів 20 раз – отримав квиток

admin2

Трейдер – що означає і чим він займається?

admin

Директор фірми – підрядника, застосувавши незаконну схему, “наварив” на реставрації та впорядкуванні території пам’ятки архітектури у Львові 2 млн грн. Натепер слідчі повідомили зловмиснику про підозру

admin3

Залишити коментар