16.5 C
Lviv
03.05.2024
Україна

Отруїлась ліками: 2-річна львів’янка опинилась у лікарні після вживання пігулок від підвищеного тиску

10 січня 2023 року.

На фото: дворічна Юліана

Як йдеться у повідомленні Департаменту охорони здоров’я ЛЬвівської ОВА (ОДА), напередодні Різдва до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру звернулись батьки дворічної Юліани. Батьки забили на сполох, коли побачили, що дитина тримає у руках блістер з таблетками «Каптопрес», який батько випадково залишив на дивані. Кілька пігулок були подрібнені, а у ротику малечі виднілись сліди від ліків.

«Наша донечка з народження гіперактивна, усім цікавиться і усе куштує на смак. Тож ми намагаємось не залишати на видноті ліки чи побутову хімію. Але у той день у мого чоловіка піднявся тиск, він прийняв ліки і вийшов з кімнати, забувши покласти їх в аптечку. Коли я побачила подрібнені ліки у руках Юліанки, то одразу викликала швидку», – пригадує мама дівчинки.

Дитину з підозрою на отруєння гіпотензивними засобами ушпиталили у реанімаційне відділення ЗУСДМЦ.

«Ми стабілізували стан дівчинки, провели комплекс дезінтоксикаційних заходів, зокрема промили шлунок до чистих промивних вод, і розпочали інфузійну терапію. Маля почувалось добре, проявів гіпотензії не було, тож дитину у задовільному стані перевели у педіатричне відділення», – розповів Павло Бодак, дитячий анестезіолог Центру.

У лікарні малеча пробула два дні. Медики кажуть, що родина вчасно звернулась за кваліфікованою допомогою, тож вдалось запобігти розвитку токсичності медикаменту і клінічним симптомам отруєння.

Педіатр-гастроентеролог ЗУСДМЦ Ірина Лошак розповідає, що головною небезпекою при отруєнні гіпотензивними засобами є різке падіння артеріального тиску та порушення гемодинаміки. Тому батькам слід бути дуже уважними і не залишати ці та інші медикаменти у доступних для дітей місцях.

«Наслідки від отруєння ліками можуть бути різними – від легких і до летальних. Залежить, який препарат спожила дитина і в якій кількості. Це також стосується і мийних засобів (прального порошку, рідкого мила, відбілювача, ацетону), засобів гігієни і антисептиків, таблеток від шкідників (тарганів, молі і комарів) тощо», – каже пані Ірина.

Щороку у ЗУСМДЦ, де діє токсикологічний центр, за допомогою при отруєннях у дітей ліками звертається близько 50 дітей різного віку. Лікар Ірина Лошак зауважує, що наприкінці року, у холодну пору, частішають випадки отруєння антипіретиками (парацетамолом), які використовують при лихоманці у дітей.

Тому батькам малюків медики нагадують, що ліки та інші небезпечні для дитячого здоров’я речі варто зберігати у недоступних місцях.

Якщо хтось у родині вживає «серцеві» ліки, гіпотензивні препарати, психотропні чи заспокійливі засоби, подбайте про те, щоб дитина не могла до них дістатись. А батьків підлітків закликають розмовляти з дітьми про небезпеку безвідповідального вживання ліків з реклами, наприклад, сумнівних засобів для схуднення чи заспокійливих. І також застерегти їх від участі у ризикованих челенджах у соцмережах, які передбачають вживання великої дози ліків.

За невідкладної потреби можна звертатися у приймальне відділення, яке працює цілодобово: (032)270 81 68

Прийом пацієнтів у ЗУСМДЦ відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:

Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

(032) 270 22 07
(063) 189 70 50
(097) 150 70 53

Схожі повідомлення

“Друзі” юності: як допомогти підлітку при вугровому висипі

admin

Банда у складі п’яти осіб збувала на Львівщині зброю, гранати та боєприпаси. Затримано ватажка

admin3

Наскок Арестовича: для кого активісти є ворогами

admin3

Німеччина та Франція закрили повітряний простір для російських літаків

admin3

Який він – Борис Джонсон?

admin2

Смертельна ДТП біля Львова: загинув 20-річний водій “дев’ятки”. Поліцейські проводять розслідування

admin3

Залишити коментар