16.5 C
Lviv
18.06.2024
Україна

Як вибрати SUP-дошку?

Якщо ви не можете самостійно знайти відповідну sup дошку серед великого асортименту, то за допомогою цієї статті допоможемо розібратися і розповімо, чим вони відрізняються.

Багато хто питає – “Дошка з веслом як називається?” Це і є дошка SUP!

SUP – це абревіатура з англійської “Stand-Up Paddle”. Під sup бордингом розуміється веслування хвилями, стоячи на дошці, і, як правило, за допомогою весла. Як вибрати sup дошку – ми вам розповімо! Також ми порадимо вам магазин з великим асортиментом sup дошок. У магазині Lodka5 (https://lodka5.com.ua/sup-doski/) ви знайдете саме той sup згідно ваших побажань та бюджету.

Дошки для плавання бувають двох видів: литі та надувні. Про останні далі й йтиметься.

Багато хто запитує – sup board як вибрати?

Найпростіше надувні дошки з веслом розділити на категорії за рівнем складності заняття на воді. Ось основні категорії катання на воді:

• Серфінг на хвилях;

• Звичайні прогулянки, катання та плавання на спокійній воді (універсал);

• Заняття йогою та фітнесом;

• Переходи на середні та великі відстані за маршрутом (туринг);

• Запливи на швидкість та гонки (рейс-туринг).

Для кожної дисципліни краще підбирати різні дошки, тому що їх характеристики досить сильно відрізняються, і дошка для йоги, на наш досвід, не підходить для гоночних запливів.

Чим відрізняються сап-дошки?

Насамперед вони різняться формою і розмірами, тоді як у другу – матеріалами.
І якщо у другому випадку все досить просто (преміальні дошки дорогі, але якісні), то з формою дошки може бути не так очевидно.

Розміри сапок дощок бувають різними.

Є все ж таки загальні правила, якими можна керуватися на початковому етапі.
Короткі та широкі дошки із круглим носом підходять для спокійної води, для простих прогулянок.

Довгі та вузькі сапборди призначені для швидкісних занять.

На широких дошках легко тримати рівновагу, вони є максимально стійкими. Наприклад, дошка для риболовлі буде дуже широкою, щоб вершник міг комфортно на ній розташуватися, адже йому не потрібно гнати вперед, а просто триматися приблизно в одному місці.

Виділяються з цього правила лише дошки для серфінгу, тобто для підкорення хвиль – вони навіть коротші, ніж універсальні сапборди.

Розмір сап борда також впливає на його вагу. Чим більше дошка, тим складніше її транспортувати.

Універсальні sup борди мають найбільшу популярність та поширеність. Саме такі види дощок найчастіше і слід вибирати сапбордисту-початківцю.
Довжина: 9’6″ – 11’5″ (290-350 см), мають овальну форму.

Всі популярні виробники мають в асортименті такі надувні сапборди.

Краща порада для початку – зверніть увагу на вантажопідйомність, максимальний тиск, що накачується, і товщину сапу. Чим більша вага серфера, тим більш вантажопідйомною має бути дошка, щоб не прогинатися. Внутрішній тиск також відповідає за цей фактор, тиск у дошках може бути від 20 до 26 psi.

Універсальні дошки легші та маневреніші, зате товстіші, швидше і за відчуттями вони жорсткіші.

Дошка для sup серфінгу , як зазначалося вище, буде досить короткої 7’0″ – 9’8″ (210-300 см). Вона ідеальна у тому випадку, якщо вам потрібно просто ковзати, рухаючись за рахунок енергії хвилі. Попереджаємо, що на такій дошці не вийде вирушити тривалим маршрутом, ви швидше за все втомитеся підтримувати постійну швидкість. Зате її висока маневреність – справжня перевага, і жодна інша дошка не підійде хвиль, як ця.

Сап дошки для йоги, фітнесу та риболовлі , навпаки, мають перевагу у стійкості, – вони найширші. Хоча найчастіше для цієї категорії радять універсальні борди. Деякі виробники мають окремі лінійки товару.

Турингові sup борди призначені для тривалих запливів. Активніший стиль катання вимагає від серфера деяких навичок. Важливо розуміти, що чим дошка, тим складніше тримати рівновагу, зате легше розганятися. Кожен рух, що вкладається, кожен ривок веслом буде максимально ефективним на прямій дистанції.
Проста довжина турингової дошки: 11’4″ – 14’0″ (340-430 см).

Гоночні сап борди – це найдовші дошки, не більше 70 см завширшки та завдовжки від 380 см. Потрібні впевнені навички sup-серфінгу, щоб керувати такою дошкою. Але й завдання, з якими справляється борд, є досить унікальними. Такий сапборд потрібно вибирати зі знанням справи та під особисті параметри райдера.

Крім того, не забувайте, що серферу необхідні аксесуари для сапдоски – весло, страховий лиш і сумка для зберігання всього цього інвентарю. Часто це йде в комплекті з дошкою.

Схожі повідомлення

Протягом вихідних поліцейські Львівщини відкрили 8 кримінальних проваджень за фактами підробки сертифікатів про вакцинацію

admin3

Полонені захисники Азовсталі: командир полку “Азов” зателефонував дружині

admin2

Проєкт для ветеранів АТО: отримайте кошти на навчання

admin2

Затримано причетного до вбивста студентки…

admin2

Війна і діти: скільки в Україні безвісти зниклих дітей?

admin2

Пошукове просування сайту в Google

admin

Залишити коментар