16.5 C
Lviv
24.07.2024
Новороздільська ОТГ

Горішненська сільська рада – повне оновлення

Гарна подія у Горішньому, яка мала би бути відзначена десь офіційним відкриттям, освяченням, підбиттям підсумків зробленого. Війна стала на заваді. На заваді, зауважмо, трохи святковішій процедурі відкриття, але аж ніяк не на заваді роботі.
У Горішнє-Долішнє давно планувала завітати, щоб ознайомитись з громадою, її історією, її життєдіяльністю, та Микола Ярославович Моцяк (староста Горішнє-Долішнє і до того багаторічний сільський голова) запропонував: «коли завесніє, зазеленіє, зацвіте все навкруги, тоді так красиво у нас». Тепер ще додається – коли переможемо. Проте випала нагода побувати в оновленому приміщенні Горішнянської сільської ради. Вразило. А ще коли згадати, у якому була стані. А ще коли врахувати, скільки зусиль, коштів, старань було докладено, наперекір навіть війні. Ми працюємо, бо віримо у ЗСУ і Перемогу.
Дорогою горішненський староста не без гордості демонстрував: ось тут чистимо канави вздовж дороги, вирубуємо зарості, вичищаємо хащі, вивозимо гілки і сухостій, бо палити – зась (двох «паліїв» оштрафували, тож наявний приклад подіяв). Відчувається наближення весни, а з ним – і одвічне галицьке прагнення чистоти, передвеликодніх порядків і спокою у рідному домі.

На території Горішненської сільради був свого часу і ФАП (у старому, щоправда, приміщенні), і бібліотека – у Народному домі с. Долішнє, що трохи віддалено від центра села. Але всі приміщення потребували ремонту. Якому віддати перевагу?
Тоді і визріла думка у сільського старости М. Моцяка та керівництва новоствореної Новороздільської ТГ (міський голова Я. Яценко) – об’єднатися, адже п’ять кімнат для одного старостинського округу достатньо, і тоді одне приміщення довести до ладу.
Довели до ладу – не те слово.
Це практично нове приміщення, з сучасним ремонтом, викладена плиткою підлога, свіжофарбовані стіни, де потрібно, нові вікна, двері, сучасна вбиральня, з підведеною централізовано водою і каналізацією, з бойлером і, відповідно, теплою водою (дотепер усі зручності були на вулиці, а воду носили з криниці). У актовому залі, де проводяться особисті прийоми, зустрічі, збори, де працює виборча дільниця, господарським методом забетонували і застелили лінолеумом підлогу. Великі вікна, світлі стіни, вакурат розставлені крісла – відчувається свіжість недавнього ремонту. У планах, показують, стелажі вздовж стін. Нова протипожежна система. Повністю поміняна електропроводка.
І головне – сучасне економне електричне опалення.
«Опалення у нас було газове: стояли такі старі радянські п’єци. В опалювальний сезон один споживав за місяць 800 куб газу, а таких було 7, – розповідає Микола Моцяк. – Тож понад дві третини сільського бюджету витрачалися на енергоносії, навіть коли ми всі «оселилися» в одній кімнаті сільради. Крім того, газопостачання – це постійні дозволи, навчання і т. д. Від газу відмовилися. Залишили три старі п’єци, які при потребі можна опалювати дровами. Сучасне електричне опалення і гріє добре, і при потребі можна зекономити, адже окремо йде підключення до кожної кімнати. Залишилося ще дах перекрити і утеплити будівлю. Але це вже плани на майбутнє. Хоча кошториси у нас готові», – оптимістично завершив староста.
Тепер в одному приміщенні розташувалися староста з діловодом, ФАП і бібліотека. Зручно. Водночас можна зайти по справах, порадитися з медиком, поспілкуватися з бібліотекарем – все поряд. А ще свіжовідремонтоване – приємно. Чимало мешканців так і приходять – оглянути ремонт, подивитися, як все оновлено.

  • Кімнати невеликі, але затишні. І тепло, що має велике значення. ФАП має дві кімнати: у процедурній якраз проводилося щоденне кварцування кабінету. А на прийом до медсестри, Оксани Галінович, уже зранку завітав перший «пацієнт». Галина Могильна, депутат сільської ради попереднього скликання, згадує, скільки часу билися над тим, щоб у селі запрацював ФАП, якого тут не було майже вісім років. Тож досягнення дійсно значне і довгоочікуване. Є не просто ФАП, а ще такий новий, упорядкований, і місцерозташування чудове. Заодно можна зустрітися з односельцями та дізнатися останні новини у старостинському окрузі.

  • Невеличка бібліотека вражає книжковим затишком і чималим бібліотечним фондом, наявністю сучасної популярної літератури. От лише днями, розповідає бібліотекар Тетяна Гунців, проводили тиждень дитячого читання «Читати – це круто». А у село останнім часом через військовий стан та дистанційне навчання стільки молоді та дітлашні з’їхалося.
    «Ідея виникла минулоріч. Кошториси розробили у жовтні 2021. Аграрне підприємство «Західний Буг», наш постійний спонсор, виділив 15 тисяч на відновлення криниці. Решта коштів, до півмільйона гривень, виділено з міського бюджету Новороздільської міської ради», – коментує Микола Ярославович. Уже до березня приміщення було повністю оновлене.
    «Працювати набагато зручніше і приємніше, – доповнює діловод Марія Троцко. – І люди задоволені. Тепло, затишно, можна зайти поспілкуватися, отримати необхідну інформацію. От ще маємо викласти подвір’я плиткою, при вході, де встановили пандус. Приберемо і облагородимо територію. А там і вишні зацвітуть (М. Моцяк висадив біля сільради вишневий сад). І разом з Перемогою «відкриємо» оновлену сільську раду».

Схожі повідомлення

Життя для вибраних, або Чи справді у війську так важко із заміною бійців, щоб надати їм бодай короткотермінову відпустку? 

admin3

Новороздільські бандуристки – найкращі!

admin2

Школа раннього творчого розвитку «Малятко» Новороздільського Будинку дитячої та юнацької творчості

admin3

З Міжнародним Днем волонтера!

admin3

З Днем народження, шановний Володимире ЗАСАНСЬКИЙ!

admin3

Стань донором крові для наших Захисників та Захисниць!

admin3

Залишити коментар