16.5 C
Lviv
18.04.2024
Новороздільська ОТГ

Ляльковий театр бібліотекарів – “поле популярності” рідної мови

Невеличкий ляльковий театр, усмішки та обійми, веселий пустунчик цуценя Гавчик та мудра й працьовита бджілка Жужулька – і вже на стриманих дитячих обличчях навзамін настороженості приходить посмішка, дітки весело аплодують, відгадують загадки і з радістю отримують різнобарвні «медальки» та солодкі «смайлики».


Працівники Новороздільської міської бібліотеки для дорослих – директор Галина Приріз, заступник Марія Гикавець, бібліотекар Надія Пелющак – мандрують з ляльковою імпрезою (вистава авторства Галини Василівни з елементами гри та дитячих забав) «Шукаю нових друзів». І шукають їх серед діточок із сімей тимчасово переселених осіб, які мешкають у гуртожитках навчальних закладів міста, запрошують їх у міські бібліотеки, а також зустрічі планують у бібліотеках смт. Розділ та Берездовець. Казкова година наповнює маленькі серденька добротою, захищеністю та відчуттям тихих днів за вікном, емоціями радості та враженнями від нових зустрічей.
Мимохіть знайомимося з глядачами. Ось активна бабуся, з чотирма онуками. Звідки? – не зовсім сміливо запитуємо, адже відповідь викликає непрохану сльозу: «З Харкова. Там і далі бомблять. Таке гарне наше місто руйнують. У мене там чоловік залишився, свекор…».


І мимохіть ловиш себе на думці: яка гарна українська мова! У Харкові! Тоді як внуки, на жаль, ані слова рідною, солов’їною… Наслідки насильної багатолітньої русифікації. А подекуди і небажання чи нерозуміння важливості рідної мови. Так, загострювати мовне питання не на часі, але «спускати його на тормозах», як це зробили у 1991, у 2014 – теж не потрібно. І ось цю «золоту середину» вловлюєш у таких милих зустрічах з дітьми, які наприкінці, хоч і запинаючись, таки читають українською загадки, повторюють мимохідь українські слова, з якими до них звертаються лялькові тваринки. Ось де поле «битви за мову», ось де простір для роботи для освітян, вихователів, психологів, філологів.
А маленькі нові друзі весело прощаються, за приємну зустріч щиро дякують мами. До наступних зустрічей.

Схожі повідомлення

Кипить робота: берездівчани з допомогою спонсорів відновлюють тротуар від костелу до повороту на пожежну частину

admin3

Микола ГЕМБЕЦЬ: «У мене сім’я, мені є кого захищати»

admin3

о.Роман ШТІГЕР: «Капличка церкви свмч Йосафата зведена з волі Божої. А доля кожної людини залежить від Всевишнього. Мабуть, тому мене призначено бути адміністратором каплички»

admin3

«Урожайний» день Новороздільського пологового відділення

admin2

Ремонтні роботи по ліквідації аварії на магістральному трубопроводі по вул. Довженка завершаться до кінця тижня

admin3

ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» – про абонентське обслуговування

admin2

Залишити коментар