16.5 C
Lviv
30.05.2024
Без категорії

Як купити нерухомість за кордоном та на що звернути увагу?

Розмова про те, як купити нерухомість за кордоном, – справа не однієї статті. Занадто багато нюансів, та й розмовляти потрібно про конкретну країну, адже покупка нерухомості в Туреччині , Таїланді та Іспанії – не одне й те саме. Точніше кажучи, суть угоди однакова, але є чимало моментів, пов’язаних із законодавством тієї чи іншої країни, ментальністю її мешканців, особливостей оподаткування та умов, за яких виявляються іноземці, які стали власниками квартири чи вілли.

Одним з найпопулярніших країн для відпочинку для українців зараз це однозначно Туреччина. Якщо ви хочете мати свою нерухомість у цій сонячній країні то радимо звернутися до компанії “TurkHome” (turkhome.com.ua).

Сьогоднішню статтю постаралися зробити максимально корисною, але це не означає, що можна уникнути участі професіоналів. Навпаки, для цієї категорії угод їхня присутність суворо обов’язково. Ціна на житло часто настільки висока, що витрати на ріелторів видаються зовсім незначними. Краще трохи переплатити, але здобути впевненість, що все зроблено правильно.

Особливості законодавства та економіки, пов’язані з ріелтом

Таких моментів дуже багато. Наведемо лише деякі:

 • у Болгарії, крім сплати податку на житло, існує збір на утилізацію сміття, що дорівнює 1% вартості того чи іншого об’єкта;
 • у Франції, якщо активи фізичної особи (до яких належать і вдома) перевищують 1 300 000 євро, слід сплачувати податок на багатство. Подібна ситуація характерна не лише для цієї держави. Відрізняються лише ставки;
 • у деяких районах Єгипту не можна придбати ділянку на повну власність. Допускається лише оренда на строк до 99 років. До речі, у цій африканській державі украй низькі тарифи на комунальні послуги;
 • іспанський ринок нерухомості зараз переживає кризу, тому варто бути вкрай обережним, вкладаючи сюди свої кошти, тим більше, що це досить дорого;
 • в Туреччині землю можна купувати лише на юридичну особу, зареєстровану в цій країні.
 • І це далеко не всі особливості.

Чому житло за кордоном таке привабливе?
Вкладення в іноземні житлові приміщення та ділянки монетизуються. Наприклад, у тих же Болгарії та Єгипті з апартаментів поблизу моря можна легко отримувати 3-7% річних.

Часто питання придбання будинку за кордоном виникає через бажання відпочивати в іншій країні, але без будь-яких незручностей, пов’язаних з готелями. Якщо говорити про середньостатистичного покупця, то це людина у віці 50-55 років із власним бізнесом. Такі люди навряд чи хочуть бути у центрі розваг. Їх іноземний котедж – ідеальне рішення.

Варто відзначити й інший цікавий факт. Кредитні програми для тих, хто має намір купувати квартиру чи будинок, за кордоном набагато цікавіше, ніж у наших широтах. В Україні громадянин навряд чи може розраховувати гроші на 20 років під 3-5 %, а інших державах це цілком нормально. Підприємці давно знають про це та активно інвестують.

Скільки коштує житло за кордоном?

Це питання дуже абстрактне, щоб відповідати на нього однозначно. Навіть у нашій державі придбання може коштувати і 15 000, і 150 000. Респектабельний пентхаус завжди дорожчий за малосімейки. Така сама ситуація спостерігається і за прикордонною смугою.

Апартаменти в Болгарії коштують близько 70 000 євро, в Туреччині квартира-студія коштує приблизно 50 000 євро. Дуже низькі ціни в Єгипті. За ті ж гроші тут можна купити елітну споруду. Переоцінені є ринки Іспанії та Кіпру. Попри це ними продовжують активно цікавитися. Щоб бути наочнішим, скажемо, що дуже середня вілла на узбережжі коштує близько 150 000 євро.

Важливо пам’ятати, що ціни не стоять дома. Досить часто зустрічається ситуація, коли людина орієнтується одну суму, а вимальовується зовсім інша, зазвичай набагато вище.

Основні етапи угоди

Схема дуже умовна, адже ми говоримо не про конкретну країну. Допустимо, Ви хочете стати власником іноземної квартири або шале.

 • Починати потрібно з пошуку відповідного житлового об’єкта. Є багато сайтів, що дозволяють це зробити. Віддавайте перевагу тим, що зареєстровані у доменній зоні .ua. Такі ресурси легко контролюються внутрішніми органами.
 • Вибравши будинок, можна переходити до підготовки угоди. Нерідко потрібен завдаток, для перерахування якого потрібно відкрити рахунок у банку та укласти попередній договір.
 • Основна стадія – підписання угоди про купівлю-продаж. Перераховується частина коштів, що залишилася.
 • Подальші дії залежать від законів країни, де ви придбали житло. Наприклад, в Іспанії протягом місяця треба сплатити всі податки.
 • Переїзд до нового будинку. Бувають ситуації, коли цей крок робиться після внесення завдатку. Все залежить від домовленості.

Що варто запитати у ріелтора перед підписанням документів про співпрацю?

Всі наведені вище кроки краще робити не поодинці, а з фахівцем у даній сфері. Щоб вибрати хорошу агенцію, достатньо уточнити кілька моментів:

 • наявність власної бази. Якщо компанія має багато вже наявних варіантів – вона хороша;
 • організація має бути зареєстрована в нашій країні;
 • відгуки клієнтів – добрий плюс до репутації;
 • професіоналізм співробітників – це повинні бути досвідчені люди, які добре знаються на своїй справі;
 • допускається лише офіційна взаємодія без жодних прихованих моментів.

Переконалися, що організація заслуговує на Вашу довіру?

Можна підписувати документи. До речі, добивайтеся роз’яснень щодо будь-якого незрозумілого пункту в договорі. Краще бути підозрілим при оформленні, ніж потім стояти у черзі кредиторів, які вимагають свої гроші.

Чи можна придбати будинок за кордоном повністю дистанційно?

Допустимо, українцю ніколи їхати для оформлення документів на житло Греції. Якщо виникла така ситуація, краще все ж таки відкласти угоду. Хороший варіант можна знайти і потім, коли з’явиться вільний час.

Справа в тому, що буде потрібно Ваш підпис у документах. Зараз багато компаній мають філії за кордоном. Просто оберіть ту, яка у Вашому місті.

Якщо говорити про те, щоб витрачати гроші тільки на підставі побаченого на фото, подібний підхід не розумний у принципі. Велика можливість стати власником «кота в мішку». Навряд чи Ви цього хочете. Саме тому рекомендуємо запланувати хоча б одну поїздку в локацію з домом, що придивився, щоб переконатися на власні очі, що все в порядку.

Схожі повідомлення

7 серпня у Львівській області 154 мешканців захворіли на covid-19

admin

21 вересня у Львівській області 275 мешканців захворіло на covid-19

admin

31 жовтня у Львівській області 408 мешканців захворіло на covid-19

admin

В с.Тартаків Сокальського району під час ліквідації пожежі, виявлено тіло людини

admin

За який звітний період і в який термін підприємці ФОП подають останню (ліквідаційну) податкову декларацію

admin

За допомогою Електронного кабінету платника можливо сплатити майнові податки

admin

Залишити коментар