У середу, 1 грудня, в 10.30 год. відбудеться посвячення пам’ятного хреста на місці останньої криївки побіля с. Станківці.
Памятний хрест з іменами загиблих героїв на місці криївки встановили з ініціативи депутатів Новороздільської міської ради від Народного Руху України та голови районної організації НРУ у Стрийському районі Михайла Струка.
Звертаємося до усіх небайдужих прийти у вівторок 30 листопада, в 11.00 год для проведення благоустрою території навколо памятника (обрізка кущів, вирівнювання грунту).
Остання криївка була знищена у 1951 році (з історичних досліджень)
«…Отримавши інформацію від жительки села Тужанівці, більшовики 3 березня 1951 р. в 12 годині провели чекістську військову операцію по ліквідації повстанців. Операцію очолювали заступник начальника управління МГБ полковник Литвинов і командир 33-го стрілецького полку внутрішніх військ МГБ полковник Лашманов за участі начальника Ходорівського райвідділу МГБ підполковника Бутона. Повстанці, яких виявили на місці криївки, вчинили відчайдушний опір і спробували вирватись з оточення, та сили були не рівними. Це був останній бій українських патріотів, всі повстанці загинули смертю героїв. Серед вбитих були:
1. «Сойка» – Забавчук Степан Дмитрович, 1921 р.н., уродженець с. Тужанівці. В підпіллі з 1943 року, кущовий провідник ОУН.
2. «Вірний» – Балук Олексій Микитович, 1920 р.н., уродженець с. Городище Королівське. В підпіллі з 1943 року, референт СБ Ходорівського проводу ОУН.
3. «Андрій» – Вербовський Григорій Гнатович, 1930 р.н., уродженець с. Городище Королівське. В підпіллі з 1949 року, бойовик куща ОУН «Сойки».
4. «Смерека» – Пацевко Євстахій, 1922 р.н., уродженець с. Заліски Ходорівського району, окружний референт СБ Рогатинської округи.
5. «Легінь» – Краївський Василь Купріянович, 1916 р.н., уродженець с. Загіричко Ходорівського району, районний провідник ОУН Ходорівщини.
6. «Змієнко» – Сомик Петро Васильович 1926 р.н., уродженець с. Піддністряни Ходорівського району, бойовик куща ОУН…»
Саме так у статті дослідника Зіновія Горіна «Кущовий провідник ОУН «СОЙКА» згадуються події, що мали місце на околиці с. Станківці. Про місце розташування криївки досліднику розповів родич Тараса Шарана – Пундор Антон Нікіфорович, що працював трактористом в колгоспі ім. І.Франка. Навіть зараз, через 70 років після згаданих подій, можна побачити місце, де розташовувалась криївка. Квадратну западину на полі, після збору врожаю сільськогосподарським підприємством, добре видно з пагорбу на північ від села.
Тарас Шаран, депутат Новороздільської міської ради (фракція Народний Рух України), один з ініціаторів встановлення пам’ятного хреста, висловлює подяку усім, хто долучився до встановлення памятника:
1. Зіновію Горіну – історику-досліднику визвольних змагань.
2. Михайлові Струку – голові Стрийської районної організації Народного Руху України.
3. Ярині Яценко – голові Новороздільської міської ради.
4. Роману Лозинському – керівникові ФГ «Межиріччя».
5. Роману Шведу та його співробітникам
6. Ростиславу Гапатину – директору ДМЗ «Карпати».
7. Павлу Зубрицькому та Степану Зубрицькому.
8. Богдану Жуку – керівнику КП «Розділжитлосервіс».
9. Миколі Поглоду – директору ДП «Благоустрій»
10. Галині Стручинській – приватному підприємцю.
11. Івану Синявському та Зіновію Гупалу – депутатам VII демократичного скликання Станківецької сільської ради.
12. Василю Шарану – своєму молодшому братові.
13. Івану Ратичу – жителю с.Тужанівці.