16.5 C
Lviv
25.07.2024
Новороздільська ОТГ

Станківці-Тужанівці: Народний Дім

У Народному домі якраз проходить реалізація проєкту по заміні даху, який реалізовується у співфінансуванні за кошти міського та районного бюджету. Допомогли з його реалізацією також ПП «Західний Буг», загалом, це підприємство завжди підтримує будь-які починання у селах.
А ще меценати – Василь Вірт і Богдан Коник. Працівники, які сміливо піднімалися на вершечок, уже зробили багато – зняли шифер, поміняли крокви, звели нові комини, накривають бляхою.

Ярина Колібек, яка стала директором Народного дому 5 років тому, має чимало планів – красиво оформити подвір’я перед Народним домом і позаду (восени тут спільно проводили толоку), щоб і кіно подивитися могли, і поспілкуватися теплими літніми вечорами (карантин підказав, що локації на свіжому повітрі подобаються дітям і молоді). Так, у клубі є інтернет, але, зауважує директор, діти хочуть живого спілкування, щирих розмов і ніжних обіймів. І тягнуться до завжди невгамовної та винахідливої директорки-їмості. У клубі вони і вечори та концерти влаштовують, спільні читання та тенісні турніри (новопридбані столи для тенісу користуються популярністю).
Красиве і улюблене свято першого причастя організовують пишно. А ще – всіма улюблені літні «Канікули з Богом», які щороку спільно проводять подружжя Колібек – директор Народного дому та отець Андрій. Приходять діти від дошколяриків до старшокласників, місцеві і ті, хто приїхав на літо до бабусі. Спільна молитва і наука (церква стає на певний час дитячим табором), перегляди фільмів, ватри і пікніки, конкурс малюнків та співанки – на той час стають однією сім’єю, і до вечора не поспішають розходитися. Про кожен такий табір – фотовиставка.

У Народному домі займаються вокальні колективи «Лілея» і «Дівчата з нашого села» (створений буквально напередодні дня села, у якому талантами тішать і староста Н.Зінченко, і директор Народного дому Я.Колібек), два танцювальні колективи – школярів і молоді 18-19 років, якими керують Іванна Трухим та надзвичайно творчі брати – Руслан і Богдан Мазури.
Гурток народної вишивки веде п. Ярина, на якому з дітьми збирають старі вишиванки, одяг, організовують виставки, вивчають види швів. Гурток художнього слова веде учителька Оксана Павлюк.
У Народному домі розташована і бібліотека, молода бібліотекарка Надія Василишин влилася у творчий колектив і уже спільно планують вечір – рецепти господинь.

А на розмальованих стінах клубу – все той же мотив – церква на горбочку. І, можливо, руки свого, станківецького майстра – Романа Сомика.

Далі буде

Схожі повідомлення

“Золотий фонд нації” – у книзі надруковано твори двох новороздільців

admin2

Хто рано встає, тому Бог дає…

admin3

Пожежа в Долішньому

admin2

Завтра, 16 березня, у кінотеатрі Blockbuster cinemа, що у МБК “Молодість”, – благодійний показ фільму “Я, Победа і Берлін” за мотивами повісті Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна)

admin3

Чергові перемоги “ВЕСЕЛКИ” на міжнародному фестивалі

admin2

Новороздільська ОТГ: де 18 лютого не буде світла

admin2

Залишити коментар