16.5 C
Lviv
03.11.2024
Україна

Карпати: топ місць, які варто відвідати в Гуцульщині

Бездоганно чиста природа, таємничі ліси, умиротворені пейзажі, швидкі гірські води, вільний і працьовитий народ. На Україні є тільки одне місце, яке може похвалитися таким епічною описом. Починаємо нашу подорож в Карпати – батьківщину чудес Гуцульщини.Все про тури в Карпати читайте за посиланням https://taor.com.ua/chym-zajnyatys-osinnyu-v-karpatah-v-oksamytovyj-sezon/ ми з опишемо основні місця які варто відвідати в Карпатах.

Закохатися в Карпати
Україна завжди вабила до себе білоруських мандрівників. Хтось вибирає столичний лиск Києва, багато хто не може втриматися від гастрономічного Львова, є і ті, хто без розуму від зимових лижних забав або піщаних пляжів Чорного моря. Але є і справжні цінителі краси, таємниць і чаклунства південній сусідки. На південному заході Карпатських гір розташувалася колоритна історико-культурна область з автентичною назвою – Гуцульщина. Вона охоплює більшу частину Івано-Франківської та Чернівецької областей, частина Рахівського району та Закарпаття. Цей дикий куточок світу здатний занурити кожного гостя в казкову атмосферу: більшість горян до сих пір живуть в будинках на слонах гір і пасуть овець, а гуцульська культура і традиції залишилися недоторканими з давніх часів. Давайте закохуватися разом в цей чудовий край.

1 чудо: «Скелі Довбуша»
Непрохідні ліси на схилах стрімчастих гір – це відмінна можливість знайти укриття від ворогів. На жаль, Гуцули не завжди повинні бути вільним народом. У різний час були різні пани: угорці, австрійці, чехи, поляки і румуни. А місцевий народ пишався і не завжди підкорявся наказам і повчанням покровителів. Олекса Довбуш, це місцевий Робін Гуд, який організовував набіги на землі панів і віддавав більшу частину награбованого бідному населенню. Зі своїми послідовниками Довбуш переховувався довгий час в цих місцях. Тут же і ховав свої скарби. Зараз цю місцевість називають в його честь – «Скелі Довбуша». А скелястий масив і справді дуже цікавий. Море, яке тут знаходилося кілька мільйонів років тому – пішло і утворило унікальний ландшафт. Масив розташувався на висоті 668 метрів над рівнем моря. Деякі окремі скелі досягають висоти понад 200 метрів. Зараз це улюблене місце не тільки українських мандрівників і альпіністів, а й багатьох іноземних гостей. Ми радимо здійснювати свій похід в «Скелі Довбуша» з місцевим гідом-екскурсоводом, який не тільки проведе Вас найбільш цікавим маршрутом, але і передасть дух культури і історії цього регіону. У скелястому парку розмічені кілька піших маршрутів, проходження яких не займе більше 3-4 годин. Серед основних визначних пам’яток: будинку ополченців, вирізані в скелях, святилище язичників, водоспад «Дівочі сльози» і багато іншого.

2 диво: Ресторан-музей «Гуцульщина»
Головний адміністративний і історичний центр Гуцульщини – місто Яремче. Зупинившись в Яремче ви зможете вибрати на свій смак і готель і корчму з безлічі варіантів. Гуцульська кухня – головна визначна пам’ятка регіону і всієї України. Багато рецептів і страви готуються саме так, як багато століть тому готували їх предки. Варто спробувати бануш – візитна картка регіону. Готують це священне для гуцулів блюдо виключно чоловіки. А склад його простий: кукурудзяна мука, сметана, вершки і місцева бринза. Подають часто з апетитною піджаркою зі свинячого сала. Гуцульський борщ відрізняється від фірмової страви України тим, що готується з білої буряка. З кукурудзяного борошна і бринзи роблю кулешу (або мамалигу). Ми радимо мандрівникам звернути увагу на національний музей-ресторан «Гуцульщина», який знаходиться в Яремче. Колоритний ресторан з музичним ансамблем і головними Гуцульськими кулінарними шедеврами – чим не завершення будь-якого вечора відпочинку.

3 диво: Рафтинг на річці Чорний Черемош
Найактивнішим розвага на Гуцульщині є сплав на Рафах або плотах по швидкій воді річки Чорний Черемош. Не думайте, що рафтинг тільки для сміливців і підготовлених спортсменів. Навпаки, це буде особливою подією для сім’ї навіть з дітьми. Сплав займає в середньому до 6 годин при сприятливих погодних умовах. Сезон для сплаву – квітень-жовтень. Сплави організовують професійні інструктори. Під час сплаву організатори проводять фото і відео зйомку. Найцікавіші моменти виходять з екшін камери GoPro. В кінці сплаву проводиться міні-пікнік на березі річки. У будь-якому випадку, рафтинг – ще один спосіб перейнятися красою природи і відчути цей чудовий регіон з іншого ракурсу.

4 чудо: с. Верховина – Гуцульський скансен
Для того, що б перейнятися колоритом Гуцульської культури і унікальністю місцевого народу, обов’язково необхідно відвідати село Верховина. Все поселення представляє з себе незайманий клаптик історії під відкритим небом. Комплекс музеїв підносить кожному відвідувачу свою унікальну історію краю, людей, звичаїв, традицій, таємниць і легенд. Сюди приїжджають не тільки заради гарних пейзажів і крутий стежки на гору 2000 м. Тут маса таємниць і сказань про відомому нам Довбуша і його скарби, про дівчинку Марічці, яка врятувала ціле село від ворогів, про древніх богів і святилище.

Схожі повідомлення

Наливні підлоги

admin

“Проростуть фіалками навесні”: Пам’яті воїна та поета Максима Кривцова

admin3

«Я – інвалід, я віддаю сестрі свою пенсію, допомагаю. Вона мене соромиться, а також б’є..»

admin3

Василь Кравчук з с. Тухолька Стрийського р-ну привезе Паралімпійське золото на Львівщину

admin3

Китай будує 127-кілометровий підводний тунель. Куди він веде і навіщо потрібен?

admin2

Депутатська комісія Львівської обласної ради підтримала  Ірину Іваночко на посаду директора заповідника «Стільське городище»  

admin3

Залишити коментар