Сьогодні перший день літа 2021 року. І як відомо, сьогодні, 1 червня, також відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це – чудове свято, оскільки діти – це радість для батьків і майбутнє для держави!
Проте основною метою свята є привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров’я дитини. Адже ці проблеми є актуальні в багатьох країнах світу до сьогоднішнього дня.
Історія свята
Дане свято вважається одним із найстаріших міжнародних свят. І бере свій початок ще з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства.
Постійною традицією святкувати Міжнародний день захисту дітей стало після прийняття рішення про дане свято в 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі. На даній сесії було підняте питання захисту дітей, які залишилися без батьків та даху над головою під час Другої Світової війни.
А вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.
Мета свята
Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати, –
така основна ідея свята.
Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:
- на життя,
- на свободу думок і віросповідання,
- на освіту, відпочинок і дозвілля,
- на захист від фізичного та психологічного насильства,
- на захист від експлуатації дитячої праці.
Міжнародний день захисту дітей має свій офіційний символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола якої розташовані дитячі фігури різних рас і національностей.

Святкування Дня захисту дітей в Україні
В Україні свято започаткували у 1998 році, через 7 років після приєднання України до Конвенції ООН про права дитини.
На сьогодні в Україні майже 70 тисяч дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Менше, ніж третина з них позбавлена шансу на усиновлення.
Тож необхідно пам’ятати, що лише в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства!