16.5 C
Lviv
30.05.2024
Україна

День захисту дітей – день любові: історія, мета та статистика.

Сьогодні перший день літа 2021 року. І як відомо, сьогодні, 1 червня, також відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це – чудове свято, оскільки діти – це радість для батьків і майбутнє для держави!
Проте основною метою свята є привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров’я дитини. Адже ці проблеми є актуальні в багатьох країнах світу до сьогоднішнього дня.

Історія свята

Дане свято вважається одним із найстаріших міжнародних свят. І бере свій початок ще з  1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства.

Постійною традицією святкувати Міжнародний день захисту дітей стало після прийняття рішення про дане свято в 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі. На даній сесії було підняте питання захисту дітей,  які залишилися без батьків та даху над головою під час Другої Світової війни.

А вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.

Мета  свята

Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати, –

така основна ідея свята.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:

  • на життя,
  • на свободу думок і віросповідання,
  • на освіту, відпочинок і дозвілля,
  • на захист від фізичного та психологічного насильства,
  • на захист від експлуатації дитячої праці.

Міжнародний день захисту дітей має свій офіційний символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола якої розташовані дитячі фігури різних рас і національностей.

Символ Міжнародного Дня захисту дітей


Святкування Дня захисту дітей в Україні

В Україні свято започаткували у 1998 році, через 7 років після приєднання України до Конвенції ООН про права дитини.

На сьогодні в Україні майже 70 тисяч дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Менше, ніж третина з них позбавлена шансу на усиновлення.

Тож необхідно пам’ятати, що лише в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства!

Схожі повідомлення

Моторошні “жнива” відпочинку на воді

admin2

Урізноманітніть свій кавовий досвід з орендою кавомашин

admin

Туристичні місця України, які найбільше шукають у “Гуглі”

admin2

Прогулянки із задоволенням і не без сюрпризів

admin

Заходять в автобус 4-ро військових, видно, що втомлені, дали 100 грн і сіли – водій тут же зупинив автобус, зайшов в салон і…

admin3

2 серпня росіяни завдали 8 ракетних обстрілів по Україні: сім із них збили ППО ЗСУ, а одна вибухнула на території Червоноградського району

admin3

Залишити коментар