16.5 C
Lviv
02.03.2024
Новороздільська ОТГ

«Собачих» проблем декілька, а кому їх вирішувати? Тим часом пси нападають на людей, а у місті повно їхніх «відходів»

Як постійна читачка «Вісника Розділля», відзначу, що редакція часопису постійно порушує питання необхідності вирішення вкрай  болючої   теми безпритульних псів у місті, а також (із створенням Новороздільської ОТГ) у селах, що входять до об’єднаної територіальної громади. Їх з кожним роком стає все більше і більше, на кожній вулиці, у кожному кварталі. На жаль, ні влада, ні правоохоронці ситуацію як не покращили  у попередні роки, так і тепер нічого не можуть вдіяти. Може, як кажуть, у посадовців новообраної міської ради до цього ще руки не дійшли.  

А нещодавно і я, пенсіонерка, як кажуть, зі стажем, зазнала неочікуваного нападу собаки. Зокрема, у понеділок, 24 травня, я вийшла з квартири в будинку по проспекту Шевченка,18-а у справах у міську поліклініку і відразу за кілька кроків від під’їзду зауважила, що назустріч іде молода жінка із дебелим собакою (бійцівської породи, очевидно, ротвейлером) на повідку, але без «намордника». Звісно, бо ж пес мав грізний вигляд, я обачно відійшла на крок – другий  вбік. Проте такий мій маневр не допоміг: собака з гарчання зіп’ялася на задні лапи і рвалася до мене, щоб вкусити, але власниця з усіх сил утримувала її на повідку. Повірте, від пережитого жаху серце ледь не вискочило з грудей та  і  дихання сперло, що й слова промовити не змогла. Врешті, оговтавшись від шоку та заціпеніння, стиха (аби не дратувати чотирилапого нападника) запитала власницю, мовляв, добре, що хоч на повідку тримаєте пса, але чому тварина без «намордника»? Пані мовчала, мабуть, не знаючи, що сказати.

Згодом, повернувшись з поліклініки, таки вирішила звернутися у міське відділення поліції до керівника, аби розповісти про пережитий напад  пса без «намордника» і запитати, що мені далі робити. Бо ж наступного разу після зустрічі з такими собаками без «намордників» можуть потерпіти і інші люди, або ж, не дай Боже, діти. Але черговий поліцейський  мені пояснив, що прийом громадян цього дня вже завершений, додавши, мовляв, поліція до таких ситуацій стосунку не має. Звісно, я заперечила, бо, наскільки мені відомо із відповідного законодавства, що якраз питання безпритульних псів та собак, які мають господарів, знаходяться у віданні поліції та міської влади. І повідомила, що про те, чия це компетенція, у «Віснику Розділля» від 21 травня 2021 року подано коментар начальника відділу мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій  Володимира Щепного у інтерв’ю «Проблема присутності на території забудови міста і сіл безпритульних псів та диких тварин, а також їхнього знешкодження, вимагає нагального вирішення».

Можливо, читаючи цього листа, хтось собі подумає, мовляв, описана мною ситуація поодинока і проблема не аж така актуальна. Якраз і ні, бо таких випадків трапляється чимало, про них люди говорять поміж собою, не знаючи, куди звернутися за допомогою. Та і в тому ж «Віснику Розділля» від 9 квітня 2021 року була надрукована публікація під заголовком «Марія Вяткіка: «Пес із тмяним  біло – коричневим окрасом напав зненацька і боляче вкусив, а лікувала рану майже 2 місяця. Знаю, що я не єдина жертва…», а у газеті від 21 травня – чергова інформація «Собачий напад на обійстя мешканця с. Станківці підтвердив необхідність вирішити проблему бездомних псів: хто і що має з ними робити».

 Принагідно, хочу додати ще низку негативних штрихів до «собачої» теми: мабуть, це вже мода якась небезпечна  у нашому місті запровадилась – гарні, симпатичні дівчата (юнаків дещо менше) спацерують собі  центральними (та, власне, всюди) вулицями Нового Роздолу із бійцівськими породами собак на повідку, але без «намордників» (за незначним винятком). І де гарантія, що  котрась із тварин, «неправильно» зрозумівши рух чи вигук перехожого, раптом накинеться на бідолаху і не вкусить? То хто і що має робити в такому випадку? І ще: чи може котрийсь із містян пригадати бодай один випадок, коли власники породистих собак прибирають у спеціальні мішечки (чи як там вони називаються?) випорожнення «братів своїх менших? Я теж не можу. І це не смішно, але ж цих фізіологічних собачих «відходів» у місті повно – повнісінько. Щоразу треба уважно дивитися під ноги, аби не наступити на ці, вибачте, фекалії.    

Отже, й справді непрості питаннячка. Я говорю про це роками, де тільки можу: і на громадських зустрічах та слуханнях, і на прийомах у народних депутатів, і навіть на засідання виконкому якось прорвалась. Запитую: чому у місті не облаштовано притулку для утримання безпритульних псів, чому поліція не штрафує власників собак, які  вигулюють їх без «намордників», які не прибирають їхніх випорожнень?

Не хочу згадувати радянські часи, коли приховано застосовувались певні «рецепти», бо що було, те загуло. Та чи і правильно так було вирішувати проблему? Головне питання: як вирішити цю проблему в наш час? Агов, шановна нова владо ОТГ та правоохоронці – з’ясуйте, будь ласка, хто цим має займатися? Дуже сподіваємося…

Людмила ЛЮДМИЛЕНКО    

Схожі повідомлення

До уваги мешканців сіл Берездівці, Гранки – Кути, Підгірці, Тужанівці, Станківці, Горішнє, Долішнє!

admin3

КЗ «Молодіжний центр» – нове життя Березинського клубу

admin2

16 липня Верин прощатиметься з Воїном

admin2

Новороздільці, долучайтеся до збору! Разом ми сила!

admin2

Чергова трагедія в Новому Роздолі

admin2

24 лютого о 18-й годині у міському храмі Різдва Пресвятої Богородиці – Молитва на вервиці за мир в Україні

admin3

Залишити коментар