16.5 C
Lviv
01.03.2024
Новороздільська ОТГ

На скільки ж подорожчала вода у Новому Роздолі?

Згідно рішення виконавчого комітету Новороздільської міської ради №78 від 16 березня 2021 р. ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» встановлено новий тариф на централізоване водопостачання (15,37 грн за 1 куб м без ПДВ) і на централізоване водовідведення (15,44 грн за 1 куб м без ПДВ). Тобто з 1 квітня новороздільці сплачуватимуть 36,976 грн за «куб» використаної води.
Паралельно ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» звернулася до усіх споживачів послуг з водопостачання і водовідведення у Новому Роздолі і Берездівцях – про необхідність переукладення договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
У зв’язку із змінами у діючому законодавстві України, зокрема набуттям чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 05.07.2019 №690, споживачам і надавачам послуги з водопостачання і водовідведення необхідно укласти договори з надання послуг з водопостачання і водовідведення у відповідність до вимог вказаних нормативних актів.

З метою приведення договірних відносин до вимог законодавства ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» просить звертатися за адресою м. Новий Розділ, вул. Грушевського, 37, каб. №104, 106 у понеділок, вівторок, четвер з 08:00 до 17:00 год. Обідня перерва з 13:00 до 14:00 год.

(Водночас подаємо і перелік документів, необхідних для переукладення договорів для споживачів (фізичних осіб) – власників або квартиронаймачів квартир у багатоквартирних будинках м. Новий Розділ та власників будинків у приватному секторі і с. Берездівці: – копія паспорту споживача 1, 2 та сторінки із зазначенням реєстрації; – копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; – копія документу, який підтверджує право власності або користування на житло (договір купівлі-продажу, свідоцтво на право власності, технічний паспорт на квартиру/будинок); – нотаріально посвідчена довіреність про право укладання договору та паспорт довіреної особи (якщо договір підписуватиме довірена особа споживача).
І коли мешканці масово почали укладати договори, тоді й виникло безліч запитань: скільки ж платити, що за суми названі у договорі, що за абонентське обслуговування та внески?
Чесно, складно зрозуміти. За поясненнями щодо алгоритму нарахувань звергнулися до керівництва ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» – заступник директора Олег Шайнога, головний інженер Василь Халак, начальник виробничо-технічного відділу Андрій Макарчук чітко відповідали на всі питання.

Тож скільки має платити споживач?

Плата за воду складається з трьох частин: 1) Безпосередньо плата за використану воду за встановленим тарифом. 2) Абонентська плата. 3) Внески за будинковий лічильник.

Перше – цілком зрозуміле. Давайте тоді по порядку. Що таке абонентська плата?

Насамперед наголошуємо, що підписання договору не означає, що мешканцям одразу виставлять рахунки і по абонплаті, і по внесках.
Наразі ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» лише повідомляє про намір запровадити плату за абонентське обслуговування споживачів багатоквартирних будинків.
А яким чином – про це і написано у договорі.

У зв’язку з чим виникла така необхідність – введення абонентської плати?

У зв’язку з прийнятими новими правилами надання послуг. У відповідності до Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених постановою КМУ від 05.07.2019 №690, плата за абонентське обслуговування сплачується споживачами послуг централізованого водопостачання та водовідведення, які уклали з виконавцями послуг індивідуальні договори.

А тепер, будь ласка, детальніше роз’ясніть, що ж таке абонплата?

Плата за абонентське обслуговування – це плата виконавцю послуги (у даному випадку – з водопостачання) за індивідуальним договором як відшкодування витрат виконавця.
Про які саме витрати йде мова? Витрати, пов’язані з укладанням договорів, раз.
По-друге, витрати за здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

Звичайно, будинок (особливо, в якому створене ОСББ) може зменшити розмір абонплати, якщо будуть отримувати єдину квитанцію «за воду» по показниках загальнобудинкового лічильника – і вже самі будуть збирати покази у кожного мешканця і кожному надавати окрему квитанцію та шукати «втрати води» і «невідповідність» показників лічильників води.
По-третє, витрати на обслуговування приладів – вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання води у квартирах багатоквартирного будинку (тобто простіше – квартирних лічильників води). Знаєте ж, кожен лічильник повинен через певний час проходити повірку – і свого часу було чимало суперечок, чому споживачі платять за повірку. Тепер же ця послуга і включена у розмір абонплати – тож платити за повірку лічильників тепер не потрібно буде.
Абонплата є лише у багатоквартирних будинках, в індивідуальних помешканнях приватного сектору вона відсутня.

І який розмір абонплати?

ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» провела розрахунки і визначила розмір плати за абонентське обслуговування: – для абонентів, помешкання яких не обладнане вузлами розподільного обліку (тобто без лічильника) – 16,45 гривень з ПДВ; – для абонентів, помешкання яких обладнане вузлами розподільного обліку (тобто з лічильником): – один лічильник – 23,99 гривень з ПДВ; – два лічильники – 31,52 гривень з ПДВ.
Розмір абонплати затверджений наказом ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» від 29.03.2021р. №10. Абонплата сплачується щомісячно – її розмір буде вказаний у додатковому рядку у розрахунковій квитанції. Плата за абонентське обслуговування нараховуватиметься з наступного місяця після укладання договору.
До речі, на плату за абонентське обслуговування надається державна субсидія.
Крім того, у постанові КМУ від 21.08.2019 №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» вказано граничні розміри плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента у 2021 році, які не можна перевищувати, а саме: з 1 січня 2021 р. – 32,19 грн, з 1 липня 2021 р. – 33,74 грн., з 1 грудня 2021р. – 35,19 грн.

Тобто, навіть коли людина не проживає і не користується водою, абонплату вона буде сплачувати? Щось на зразок плати «за транспортування газу»?

Так. І це стосується усіх енергоносіїв.

Тепер надайте роз’яснення щодо внеску за будинковий лічильник? Це що таке?

Згідно законодавства, кожен багатоквартирний будинок повинен мати вузол комерційного обліку комунальної послуги з центрального водопостачання, або, якщо простіше, загальнобудинковий лічильник на воду. Внески – це вартість лічильника, розтермінована на 5 років.
Розмір внеску затверджений рішенням виконавчого комітету Новороздільської міської ради № 165 від 24 липня 2020 року. Вартість внеску вказана по кожному житловому будинку, і залежить від кількості квартир чи помешкань у будинку та вартості будинкового лічильника.
Зрештою, мешканці будинку можуть самі придбати такий засіб обліку води, за власні кошти, тоді не платитимуть внески.

І яка вартість загальнобудинкового лічильника води?

На даний час в межах 20 тисяч гривень.

Скільки будинків у Новому Роздолі вже мають такий комерційний лічильник води на вході в будинок?

Наразі лише 6 будинків. Але надалі законодавство зобовְ’язує обладнати вузлом комерційного обліку води усі житлові будинки.

Тобто внески будуть нараховуватися лише тоді, коли на будинок встановлять комерційний прилад обліку води?

Саме так.

Наразі подякуємо за роз’яснення, хоча, думаю, у ході укладення договорів запитань у мешканців виникне ще чимало, тож тоді знову переадресуємо їх вам.

Звертайтеся. Ми відкриті до розмови.

Схожі повідомлення

Ярина ЯЦЕНКО: «Реконструкція площі увійшла у активну фазу. 10 листопада з цього приводу відбулася плідна нарада із залученими до цього процесу організаціями. Отож напередодні нового року роботи будуть завершені»

admin3

Мужні перукарі “Геліни”

admin2

Оркестр Львівської духовної семінарії – у Станківцях

admin2

Новий Розділ: графік вимкнення електроенергії на 6 грудня

admin2

Новороздільці, долучайтеся до збору! Разом ми сила!

admin2

Ілівські дачники провели звітно-виборні збори

admin2

Залишити коментар