16.5 C
Lviv
20.04.2024
Новороздільська ОТГ

Катерина ШИМАНСЬКА: Материнка clinic допомагає усім, комплексно підходячи до потреб кожного пацієнта

«Материнка-clinic», перша у нашому місті приватна медична клініка, ще зовсім «молода», але вже доволі популярна.
Втім, наше знайомство з її засновником і керівником – К.В. Шиманською розпочалося не з медицини, а з її громадсько активної позиції – вона є депутатом Новороздільської міської ради і вирізняється свіжим поглядом, креативними ідеями та оптимістичною впевненістю «молодого» депутата, яка на всі іронічні зауваження, мовляв, «на початках всі такі дієві і впевнені» має у відповідь свою чітку життєву позицію: головне – дуже захотіти…

-Напевно, так і створювалася «Материнка»? – поцікавилися у Катерини Василівни.

-Напевно. Це дійсно була моя давня мрія. Можливо, ще з того часу, коли стажувалася у польських клініках і гірко резюмувала: коли ж у нас будуть такі комфортні умови, чистота, побутові зручності, вдосталь тих же халатів, рукавичок, спирту і відповідна медична апаратура, рівень медицини? А вже у 2018 році, коли вперше проводився конкурс на посаду головного лікаря Новороздільської міської лікарні, я подала документи, бо вірила, що можна зробити, коли дуже захотіти, бо лікарі наші чудові, от ще би трохи умов їм. Тоді мій колега О.Р. Стеців став головним лікарем, тож бажаю йому успіхів, бо розумію, ой як багато роботи у нього. Не судилося. Але, може, й на краще. Бо свою енергію направила в інше русло. Спочатку задумала створити гінекологічний кабінет. Коли найшлося приміщення – у будинку по вул. Довженка, 6 (це зараз 126 кв.м. замало нам, а тоді видавалося дуже великим) – подумала, а чому б не попрацювати у напрямку більш комплексному?
Які напрями? Якщо виходити з рідного мені – гінекології, то «три колєжанки», три гормонозалежні органи (щитовидна залоза, молочна залоза і жіночі дітородні органи) потребують одночасного обстеження. А від них недалеко і ультразвукове обстеження, і урологія та ендокринологія, і педіатрія…

-Які послуги надає клініка і які спеціалісти працюють у «Материнці» – оголосіть уже весь список.

-Ми маємо ліцензію на десять спеціальностей – сімейна медицина, акушерство-гінекологія, педіатрія, клінічна імунологія, алергологія, ендокринологія, урологія, ультразвукове обстеження, отоларингологія і медсестринство.
Надаємо понад сотню медичних послуг (розпочинали із 72). До звичних УЗД-послуг додали, приміром, обстеження м’язево-суглобової системи, судин нижніх кінцівок, скоро буде ехокардіографія серця (називають ЕХО серця), ультразвукове дослідження легень. Віднедавна працює у нас молодий аудіометрист (вимірювання гостроти слуху). Цього місяця розпочав прийом дитячий психоневролог і психіатр. Тісно ми співпрацюємо з медичним центром репродуктивного здоров’я «Мати та дитина», куди скеровуємо пацієнтів при потребі штучного запліднення.

-Масштабно. Хоча ваша клініка працює не так давно?

-Так, «Материнка» створена 14 жовтня 2019 року. Тобто трохи більше року. Тим паче, у 2020 році через пандемію ми працювали рівно 10 місяців. Хоча 2020 рік приніс хороші результати: ми виростали на очах, докупили багато обладнання, розвивалися і розширювалися. Понад 4 тис пацієнтів у минулому році прийшло до нас, з різними хворобами, патологіями, йшли до нас з довірою і з позитивними відгуками. До речі, пацієнти приїжджають з Дрогобича, Стрия, Ходорова, Жидачева, та навіть і зі Львова. Значно збільшилися кількість процедур, кількість пацієнтів: от за січень 2021 ми прийняли 437 людей, а починали, пригадую, десь із сотні відвідувачів у місяць.

-Катерино Василівно, а чи не поділитеся секретом, як створити успішний бізнес-проєкт?

-Чесно, секретів не маю. Просто вірю: ідея, мрія, бажання створити щось дає результат. Знаєте, не раз зауважувала – наді мною Бог: ніби лягаєш спати з однією думкою, а на ранок, ніби якась підказка зверху, ніби просвітління.
І ще, дуже важливо, – моя команда. Так, ішла впевнено, цілеспрямовано, вперто до мети, але всю дорогу вони мене підтримували, допомагали, підказували. Одна людина того не зробить.
Команда лікарів «Материнки clinic» – це досвідчені професіонали, серйозні спеціалісти з сучасними поглядами на медицину, стажувались в таких країнах, як Італія, Польща, Іспанія, Ізраїль, Австрія, Македонія, Туреччина, Німеччина. Це люди, які володіють високими знаннями і мають за плечима великий досвід! Також в «Материнці clinic» працює 5 кандидатів медичних наук. Зрештою, одна із задумок створення «Материнки»: навіщо їздити по Львовах, коли чимало львівських спеціалістів можуть приїхати сюди.
Загалом у нас прийнято робити консиліуми, тобто ми радимося, консультуємося, обмінюємося з думками з приводу пацієнтів, адже головна наша мета, це комплексне обстеження.
Із початків був задум: людина зайшла до нас з якоюсь проблемою, а ми хочемо допомогти їй комплексно, тобто обстежитися повністю, вирішити всі свої проблеми, щоб знала, в якому напрямку рухатися, куди далі йти. Наш пацієнт повинен відчувати, що ним опікуються, що він не залишився сам на сам із своїми проблемами – ми даємо їм поради, рекомендації, при потребі направляємо до більш вузьких спеціалістів. Також ніколи не дозволяємо «залякувати» пацієнта, навпаки, даємо йому розслабитися, відкритися, довіритися, адже це сприяє оздоровленню. Та й цінуємо час свій і пацієнтів, адже життя швидкоплинне, тому людина не повинна витрачати час на біганину по різних лікарнях і клініках – ми намагаємося створити такі умови, щоб у нас могли отримати максимум потрібних пацієнту консультацій, послуг, процедур.
Словом – кількість і якість послуг, привітне ставлення і посмішка, бажання допомогти людині вирішити її проблеми із здоровְ’ям – все має значення.
А ще дуже велике значення має підтримка сім’ї. Чоловік Олег пообіцяв повну підтримку і допомагає у всьому, донечки дуже тішилися за мене («бо ж то втілення твоєї мрії і ідеї»). Та й допомагають також: старша, Юлія, вчиться також на лікаря, практикує у клініці. Молодша, Роксолана, навчається на журналістиці, але, буває, на рецепції приймає замовлення. Направду, підтримка рідних – це дуже важливо.

-Яким є Ваш досвід роботи в медицині, де навчалися і працювали?

-Я навчалася в медичному університеті ім. Данила Галицького, інтернатуру проходила у Перинатальному обласному центрі і у клінічній лікарні швидкої допомоги у Львові, у Стрийському пологовому будинку. Стажувалася у польському Щеціні на кафедрі акушерства та гінекології (от той рівень медицини в Польші на той час для мене був як інший світ).
А ще є членом Асоціації українського медичного туризму, тож маємо робочі поїздки по клініках – побувала в Лодзі, в Туреччині (2017 р.).
З 2002 року прийшла на роботу в Новороздільську міську лікарню. Зазначу, колектив у нас дружній, спрацьований, професійний, гарне пологове відділення, привітний персонал, от лише бракує сучасного обладнання.

-До речі, чи подавалися би на конкурс на посаду головного лікаря знову?

-Не Ви перші мене питаєте (посміхається). Чесно, ще думаю. Всю любов вклала у «Материнку», але хочеться ще доказати, що і в державній установі можна досягти відповідного рівня. Стратегію розвитку міської лікарні мала ще кілька років тому. Тепер ще маю і досвід, у ході роботи побачила, куди потрібно рухатися, що приносить ресурс, що треба міняти, знаю, як важко міняти стереотипи людей, але можна і треба працювати, якісно і з віддачею та усмішкою.

-Ваш крок в політику – це також бажання досягти змін на краще?

-О, це було надзвичайне чудо. Ні, я ніколи не була аполітичною, завжди була патріоткою України. Напевно, надходить той час, коли людина починає більше думати, а що ти зробиш для країни? а що лишиш дітям? як вони будуть жити?
А ще хотіла зустріти однодумців, які б також хотіли змін, міняти систему, мати вплив на життя міста чи регіону. І таких зустріла у команді «Варти», яка щойно сформувалася, яка хоче працювати, яка має свіжі ідеї, у якій зібралися разом гарні люди, професіонали, підприємці (вони, до речі, вміють цінити гроші і бачать, де вони потрачені намарне, на відміну від бюджетників). Тож сподіваюся, разом досягнемо реальних змін.

-Катерино Василівно, звідки назва – «Материнка»?

-Знаєте, ця назва також немов зійшла до мене зверху.
Чому материнка? Є така легенда: жили на світі хлопчик і дівчинка. Життя їх було веселим і безтурботним, бо зігрівала його любов і ласка доброї, ніжної матері. Та несподівано занедужала і злягла матуся, а незабаром померла. Зосталися діти сиротами. Щоденно ходили вони на могилу, благали маму повернутися до них, бо тяжко живеться сиротам. Одного разу помітили діти, що на могилі виросла ніжна запашна квітка. Вони подумали, що то вісточка для них від матусі у вигляді квітки і назвали її материнкою.


Траву материнку використовують при порушеннях циклу, для стимуляції овуляції, тобто материнка допомагає завагітніти, тож це чудо-трава, але не тільки «жіноча», як вважають, вона допомагає і на кишково-шлункові органи, і на дихальні, тобто помічна усім.
Як і наша «Материнка» допомагає усім, комплексно підходячи до потреб кожного пацієнта.

Розмову вела Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

Ветеран АТО, «айдарівець»  Тарас Овсяник перервав своє старостування у смт Розділ,  добровільно зголосившись у лави Збройних  Сил

admin3

З Днем народження, люба матінко, світло нашого життя! Віримо, що одужаєш – і надалі осяватимеш наші будні і свята

admin3

Вітання отцю Степану

admin2

Змагання з пішохідного туризму – у профліцеї

admin2

Справи милосердні – Передвеликодні дарунки

admin2

Перша демократична влада у Новому Роздолі: створення, становлення та діяльність

admin3

Залишити коментар