Жалюзі бувають двох типів розміщення ламелей – планок:
- горизонтальні
- вертикальні
Жалюзі встановлюються на стіні або віконній рамі, можна їх закріпити і на кожній стулці окремо. Така конструкція називається міні-жалюзі і можлива тільки з горизонтальними ламелями. Також жалюзі діляться на кілька типів і за матеріалом, з якого виготовлені ламелі.З повним асортиментом жалюзів та карнизів Ви можете ознайомитись на сторінці інтернет-магазину Нікос за посиланням https://nikoss.com.ua/ukr/lvov.html . Ми ж поговоримо про основні переваги та недоліки кожного типу жалюзів
- Алюмінієві жалюзі: тонкощі економії
Найпростіший і бюджетний вид жалюзі. Сьогодні можна знайти безліч різновидів: гладкі, перфоровані – з маленькими отворами для отримання своєрідного світового ефекту, «оксамитові» – з нанесеним спеціальним складом, який робить фактуру схожою на оксамит або велюр. Такі жалюзі підійдуть тим, хто хоче зробити інтер’єр стильним, але бажає заощадити бюджет.
Плюси: алюмінієві жалюзі легко миються: забруднення можна прибрати звичайної вологою ганчіркою. Вони прекрасно захищають від сонця, а щоб вони не перегрівалися від променів, їх покривають жароміцної емаллю.
Мінуси: алюміній – м’який метал, тому не витримує частих контактів і легко деформується: вішати такі жалюзі на дверях або часто відкривається вікні – небажано. А ще алюміній гримить на протязі.
2.Дерев’яні жалюзі: екологічний підхід
Дерево не можна назвати бюджетним матеріалом, тим більше що для такого виду жалюзі використовується легке дерево – канадська липа, коркове дерево, в крайньому випадку – фарбована сосна. Виглядають вони ефектно за рахунок того, що дерево має унікальний природний візерунок.
Плюси: дерево не тільки добре захищає від сонця, але і екологічно, міцно і довговічне, стійке до перепаду температур.
Мінуси: дерев’яні жалюзі не повинні бути великими, так як вся конструкція буде масивною, що відіб’ється, по-перше, на стилістиці інтер’єру, а по-друге, має бути досить гарне кріплення. Дерево не можна мити, так як це може викликати деформацію ламелей, але суха чистка цілком достатня.
3.Пластикові жалюзі: лінія декору
Пластик гарний тим, що використовується і в горизонтальних, і у вертикальних конструкціях. Він дешевше, але при цьому може повторювати фактури будь-якого матеріалу, і підходить будь-якого стилю інтер’єру.
Плюси: пластик стійкий до впливу сонячних променів і вологи, менше схильний до деформації, ніж, наприклад, алюміній. Пластик легко мити і витирати.
Мінуси: неякісний пластик може пожовтіти на сонці, а розміщений поруч з гарячою батареєю може з часом змінитися.
4.Тканинні жалюзі: темна матерія
У цього типу жалюзі спосіб кріплення майже завжди вертикальний. Горизонтальний зустрічається рідко і вважається ексклюзивом, а це означає більш високу ціну. За рахунок вертикального кріплення можна змінювати форму ламелі – півколо, косий зріз і так далі. При виборі тканинних жалюзі потрібно звернути увагу на її щільність – чим вона вища, тим довше жалюзі збережуть первозданний вигляд, що не розтягнуться і не будуть провисати. Поцікавтеся светопропускной здатністю – тканинні жалюзі можуть володіти спеціальним покриттям зі зворотного – вуличної – сторони, що не дозволить світлу проникати всередину. Це добре для спалень, але незручно в інших кімнатах.
Плюси: тканина легко миється, і навіть стирається вручну. Як матеріал для жалюзі використовується поліестер – він міцний і не вигорає на сонці.
Мінуси: неякісна тканина з часом може розтягнутися і стане провисати або змінить свій колір через вплив сонячних променів.