13/07/2020

Уряд повинен невідкладно прозвітувати стосовно стихійного лиха в Західній Україні

На Погоджувальній раді представників фракцій та груп парламенту народний депутат України від нашого округу Тарас Батенко звернув особливу увагу щодо катастрофічної ситуації, яка склалася внаслідок стихійного лиха у ряді західних областей України: «Будь-яка влада повинна діяти на випередження, розуміючи, що така ситуація періодично повторяється у Карпатському регіоні. Уряд повинен відповісти скільки було побудовано за останні роки дамб, мостів, адже усі австрійські мости вистояли в результаті екологічної катастрофи!»

Уряд повинен невідкладно прозвітувати стосовно поточної ситуації із захворюванням на коронавірус. Адже невідомо, скільки насправді хворих, ВООЗ не вірить Україні, фактично країну закривають на ключ, а коштів немає. Бо із Фонду боротьби з Covid, який становив 64 мільярди гривень, половину суми вже витрачено. Тому депутатська група «Партія «За майбутнє», яку очолює Тарас Батенко підтримує ініціативу колег, голів фракцій невідкладно заслухати позицію прем'єр-міністра України стосовно подолання наслідків паводків на Західній Україні та боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.
Окреме питання – наслідки турборежиму, зокрема, їх відображення у законопроєкті 3711 про судоустрій та статус суддів. Нинішня влада, як і попередня, робить усе, щоб судді залежали тільки від неї. І попри запевнення, що нам треба слідувати рекомендаціям МВФ, Президент пропонує проігнорувати один з пунктів Меморандуму з МВФ, а саме обов’язок України перевірити та оновити Вищу раду правосуддя з допомогою незалежної комісії за участі міжнародних експертів. З іншого боку, нереформованій Вищій раді правосуддя дається право реформувати судову систему, і виникають підозри, що це може робитися в цілях поточного керівництва країною.

Депутатська група "Партія "За майбутнє" вкотре б’є на сполох, привертаючи увагу до надзвичайної залежності нашої країни від міжнародних кредиторів. Згідно з офіційними даними, за січень – квітень поточного року Україна виплатила у два рази більше відсотків і кредитів, ніж отримала від МВФ. Загальна сума, яку повинна повернути наша країна в цьому році - це 17 мільярдів доларів боргів, з яких 4 мільярди - це тільки відсотки. А в наступному році при нинішній динаміці вже 50-60% видаткової частини бюджету піде на обслуговування боргів. Вся країна працює на погашення міжнародних боргів.

На це звернув увагу співголова депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко у своєму виступі на Погоджувальній раді парламенту.