7/02/2020

Руслан ШНАЙДРУК: «Про проведену роботу Новороздільського ВП Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області за 2019 рік»

Тези звіту начальника Новороздільського ВП Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області


Новороздільське відділення поліції

Новороздільське відділення поліції


Діяльність Новороздільського відділення поліції у 2019 році здійснювалась в звичному режимі. Як після відкриття у 2017 році, так і у поточному 2019 році, відділення поліції стикнулося з певними труднощами, однією з основних з яких є заповнення штатної чисельності особового складу, некомплект якого є і надалі одним із найбільших в області.


  Згідно Закону України «Про Національну поліцію» Національна поліція України це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Завдання поліції є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
В зону обслуговування Новороздільського відділення поліції, входять такі населені пункти – м. Новий Розділ, с. Станківці, с. Тужанівці, с. Підгірці, с. Берездівці, с. Гранки-Кути, с. Горішнє та с. Долішнє Миколаївського району.
Відділення поліції складається із слідчого відділення, сектору кримінальної поліції, сектора превенції (в тому числі ювенальної превенції), секторів реагування патрульної поліції та логістики.
  Одним із напрямків роботи Новороздільського відділення поліції є своєчасне реагування на заяви та повідомлення громадян про злочини і події. За 2019 рік зареєстровано 3568 заяв і повідомлень, з яких по 501 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, по яким проводилося чи проводиться досудове розслідування. При цьому робота із заявами і повідомленнями про злочини один із основних напрямків оперативно-службової діяльності відділення. У зв’язку із чим керівництвом відділення особлива увага надається безумовній реєстрації всіх без винятку заяв і повідомлень про злочини чи інші події, своєчасному реагуванню по них, повному та об’єктивному розгляді звернень, розкритті злочинів по гарячих слідах, повному, всебічному та неупередженому проведенню розслідування кримінальних правопорушень, з метою захисту порушених конституційних прав громадян.
Слідче відділення за поточний 2019 рік – до суду скеровано 70 кримінальних проваджень різної категорії тяжкості, по яких 58 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності, з них 1 неповнолітній. Залишок на кінець року – 437 кримінальних проваджень. У 2019 році по 501 кримінальних провадженнях внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, по яким проводилося чи проводиться досудове розслідування. За 2019 рік за скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів затримано в порядку ст. 208 КПК України 8 чоловік, з яких 4-ом обрано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, іншим 4-ом цілодобовий домашній арешт. Виправдувальні вироки судом не виносились. Стан розкриття злочинів за остаточними результати досудового розслідування за 2019 рік становить 43,4% і є вищим середнього показника по області 38,2 %.Сектором превенції патрульної поліції проводиться превентивна (профілактична) робота – це діяльність, передбачена законодавством України, що спрямована на попередження кримінальних та інших правопорушень, перевірку дотримання обмежень, установлених законом відносно осіб, які перебувають на превентивному обліку, здійснення поліцейського піклування. Показники діяльності сектору превенції, статті КУпАП та кількість протоколів і постанов складених ДОП: незаконне зберігання наркотичних засобів в невеликих розмірах (ст. 44) – 5 осіб; дрібна крадіжка (ст. 51) - 21; незаконний посів та вирощування конопель (ст. 106-2) - 2; порушення правил торгівлі алкогольними напоями (ст. 156) - 7; торгівля з рук в невстановлених місцях (ст. 160)- 14; дрібне хуліганство (ст. 173) – 18 осіб; вчинення насильства в сім’ї (ст. 173-2) - 53; куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1) – 151 особа; розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях або поява у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178) - 170; торгівля самогоном (ст. 177) - 3; порушення правил додержання тиші (ст. 182) - 138; порушення правил адміністративного нагляду (ст. 187) - 86; порушення громадянами строків реєстрації зброї та правил взяття її на облік (ст. 192) - 17; порушення порядку зберігання газових пістолетів та патронів до них (ст. 195-2) - 2; порушення порядку торгівлі піротехнічними виробами (ст. 195-6) - 3; завідомо неправдивий виклик спецслужб (ст. 183) - 7; злісна непокора законній вимозі поліцейського (ст. 185) - 3; порушення правил користування жилими приміщеннями (ст. 150) - 1; порушення правил тримання собак (ст. 154) - 3; невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184) - 10. Всього складено 739 адміністративних постанов та протоколів. Розкрито 23 злочинів різної категорії тяжкості. Встановлено три адміністративні нагляди раніше судимим громадянам, розшукано троє осіб, які перебували в розшуку.
Ювенальна превенція: правова система щодо захисту прав дітей включає в себе установи і організації, що здійснюють правосуддя у справах про правопорушення, скоєні неповнолітніми (тільки з кінця 2019 року була заповнена вакантна посада). Показники діяльності ювенальної превенції, статті КУпАП та кількість протоколів: невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків, щодо виховання дітей (ст. 184) - 27 осіб; дрібне хуліганство (ст. 173) - 1; розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях або поява у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178) - 3; куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1) - 2. На обліку в ювенальній превенції перебуває 2 неповнолітніх, які вчинили тяжкі злочини. Проведено 18 рейдів. Проведено 2 факти спільно із іншими службами примусового відібрання дітей, які виховуються в неналежних умовах. Прочитано 35 лекцій в навчальних закладах на правову тематику. Започатковано та проведено правничу гру «Брейринг» в навчальному закладі. Проводяться систематичні профілактичні та навчально-виховні заходи в навчальних закладах по недопущенню злочинів та правопорушень серед неповнолітніх.
  Крім цього, поліцейські послуги надають СРПП (сектор реагування патрульної поліції), які цілодобово забезпечують оперативне реагування на повідомлення про правопорушення та інші події, у межах компетенції забезпечують їх розгляд, а також комплекс превентивних заходів шляхом патрулювання території обслуговування, виявлення та припинення правопорушень, застосування визначених законодавством заходів. За час діяльності СРПП виявлено 864 правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху. Накладено штрафів (як поліцією, так і судом) на водіїв за порушення ПДР на загальну суму 199,189 гривень, з яких сплачено 142,416 гривень. Окремим пунктом слід відмітити, що на 59 водіїв складено адмінпротоколи про керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння (штраф 10200 гривень та позбавлення керування транспортним засобом на 1 рік). Розглянуто судом 50 протоколів. На даний вид правопорушень накладено судом штрафів на загальну суму 459 000 гривень, з яких сплачено 412 000 гривень. На території обслуговування на протязі даного часу відбувалися ряд масових заходів (всього 50), а також відпрацювань, для забезпечення яких був задіяний особовий склад відділення поліції, в деяких випадках весь особовий склад, також задіювався особовий склад Національної гвардії України та батальйон особливого призначення.
  Слід зазначити, що у 2019 рік з коштів місцевого бюджету виділено 135000 гривень та встановлено додаткові п’ять камер відеоспостереження. Наявність камер відеоспостереження має важливе значення у превентивній (профілактичній) роботі, так і у розкритті злочинів та правопорушень, дотримання громадського порядку, а також усвідомлення громадянами необхідності дотримання вимог чинного законодавства, що зміцнює правову культуру, окрім того, в першу чергу ефективно впливає на безпеку громадян.
Сектор кримінальної поліції, на який найбільше припадає розкриття злочинів, вчинених за умови неочевидності, а також оперативна робота та розшук осіб. У 2019 році сектором кримінальної поліції розкрито 104 злочини. Розшукано безвісти зниклих осіб – 7, розшукано злочинців – 8. Затримано 2 осіб, яким згідно рішенню суду обрано покарання позбавлення волі та поміщено їх в місця позбавлення волі. Розшукано та повернуто власникам 12 викрадених мобільних телефонів. Новороздільським ВП розшукуються 10 осіб за скоєння злочинів та 1 безвісно зникла особа.
Перелік розкритих злочинів, де оголошено підозри та справи скеровано до суду, постатейний: ч. 2,3 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно, з проникненням в приміщення та житло) - 8 епізодів; ч. 2,3 ст.301 КК України (розповсюдження предметів порнографічного характеру) - 7 епізодів; ч. 2 ст.186 КК України (грабіж, вчинений повторно); ч. 3 ст.15 – ч. 3 ст.185 КК України (замах та крадіжку, з проникненням в приміщення); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно); ч. 2 ст.121 КК України (тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілому); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) - 5 епізодів; ч. 3 ст.185, 309 ч. 2 КК України (крадіжка майна, з проникненням в приміщення, незаконне зберігання наркотичних засобів, вчинене повторно); ч. 1 ст.263 КК України (незаконне зберігання боєприпасів - 34 патрони); ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка майна з проникненням в приміщення); ч. 1 ст. 309 КК України (зберігання наркотичних засобів); ч. 1, 4 ст.358, ч. 1 ст.190 КК України (підробка документів, шахрайство); ч. 1 ст.125 КК України (легкі тілесні ушкодження); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно, - кабель); ч. 1 ст.185 КК України (крадіжка); ч. 3 ст.185 КК України (крадіжка з проникненням в приміщення); ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) – 6 епізодів; ч. 2, 3 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно, з проникненням в приміщення) - 5 епізодів; ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно); ч. 3 ст.185 КК України (крадіжка з проникненням в приміщення) – 2 епізоди; ч. 1 ст.259 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про замінування); ч. 1 ст. 126 КК України (нанесення побоїв); ч. 3 ст.185, ч. 1 ст.263 КК України (крадіжка з проникненням в приміщення, незаконне зберігання зброї, обрізу); ч. 3 ст.185 КК України (крадіжка з проникненням в приміщення); ч. 2 ст.185, ч. 1 ст.310 КК України (крадіжка, вчинена повторна, незаконний посів коноплі); ч. 1 ст.186 КК України (грабіж); ч. 1 ст.263 КК України (незаконне зберігання зброї, обрізу); ч. 2 ст.263 КК України (незаконне носіння холодної зброї, кастету); ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство); ч. 1 ст.289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом); ч. 2 ст.186 КК України (грабіж, вчинений повторно); ч. 1 ст.310 КК України (незаконний посів коноплі) – 4 епізоди; ч. 3 ст.185 КК України (крадіжка з проникненням в приміщення) - 2 епізоди; ч. 1 ст.286, ч. 1 ст.382 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху, невиконання рішення суду); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно); ч. 1 ст.125 КК України (легкі тілесні ушкодження); ч. 2 ст.389 КК України (ухилення від виконання громадських робіт); ч. 1 ст.125 КК України (легкі тілесні ушкодження); ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене повторно); ч. 1 ст. 310 КК України (незаконний посів коноплі); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно); ч. 1 ст.185 КК України (крадіжка); ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) - 3 епізоди; ч. 2 ст.121 КК України (тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілому); ч. 2 ст.190 КК України (шахрайство, вчинене повторно); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) – 2 епізоди; ч. 1 ст.125 КК України (легкі тілесні ушкодження); ч. 2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) - 6 епізодів; ч. 2 ст.382 КК України (невиконання рішення суду) - 3 епізоди; ч. 3 ст.297 КК України (глум над могилою, з корисливих мотивів); ч. 1 ст.186 КК України (грабіж); ч. 1 ст.125 КК України (легкі тілесні ушкодження) – 2 епізоди; ч. 3 ст.15, ч. 3 ст.185 КК України (замах на крадіжку, з приміщення житла); ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно) – 3 епізоди; ч. 1 ст. 125 КК України (легкі тілесні ушкодження).
  На даний час в залишку знаходяться ряд розкритих злочинів, де оголошено особам підозри, однак справи ще не скеровано, а також перебувають й ряд інших розкритих злочинів, де особам ще не оголошено підозри та справи ще не скеровано до суду, по яких тривають експертизи та проводяться слідчі дії, за результатами яких вказані кримінальні провадження будуть скеровані до суду. Вищевказані кримінальні провадження показані по хронології закінчення та оголошення підозр, які стосуються всієї категорії злочинів (невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжких, особливо тяжких), по яких відділенням поліції проводилася робота по викриттю, документуванню, притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності.
  В квітні 2019 року Новороздільське відділення поліції спільно із працівниками ГУНП у Львівській області реалізувало відповідні оперативно-розшукові заходи, які тривалий час проводилися, внаслідок яких було задокументовано та затримано особу, яка тривалий час займалася масовою реалізацію наркотичних засобів (ст. 307 ч. 2 КК України, збут наркотичних засобів), в тому числі і тяжких, на території міста Новий Розділ, внаслідок чого вказана злочинна діяльність у сфері незаконного збуту наркотичних засобів була припинена. Новороздільське відділення поліції і надалі вживає активні заходи по документуванню та припиненню злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних засобів.  В першій половині 2019 року відбулись ряд рецидивів крадіжок кабелів (вже з внутрішніх частини багатоквартирних будинків), однак завдяки роботі відділення поліції була встановлена особа злочинця, притягнута до відповідальності, призначено покарання.
Задокументовано та ліквідовано у 2019 році ще один незаконний пункт прийому металобрухту, який діяв на території міста.
  Крім того, відділенням поліції вживаються ряд ініціатив, необхідних для життєдіяльності міста. Так, у 2019 році завершено ініціативу (розпочату ще в березні 2018 року) щодо заборони в’їзду на центральну частину міста на площу Героїв Майдану (створення пішохідної зони, яке має важливе значення для безпеки мешканців міста), з приводу чого неодноразово направлялися письмові звернення, і рішення було прийняте не сесії міської ради тільки з повторного розгляду.
  Також за результатами неодноразових звернень в департамент дорожнього господарства ЛОДА проведено ямковий ремонт ділянки вулиці «Миколаївська-Ходорівська» у м. Новий Розділ, (об’їзна дорога), дороги міжміського значення «О140901 «Розділ-Жирова», де дорожнє полотно перебувало тривалий час у вкрай незадовільному стані, також частково проведено у відповідність автомобільний міст в напрямку руху смт. Розділ – м. Новий Розділ, дороги міжміського значення «О140901 «Розділ-Жирова», який знаходився в неналежному стані, робота по впорядкуванні якого буде продовжена. В 2020 році будуть продовжені відповідні ініціативи відділенням поліції, які мають значення для життєдіяльності міста.
  Слід зазначити, що є нерозкриті ряд шахрайств такого напрямку як купівля-продаж товарів чи послуг в різних інтернет магазинах з обов’язковою передплатою товару чи послуг. Проблема в розкритті даних злочинів полягає у тому, що переказ коштів відбувається, скажімо, у місті Новий Розділ, а зняття їх зловмисниками відбувається на території всієї України, тобто зловмисники діють дистанційно, створюючи в інтернет-мережах відповідні сайти.
  В провадженні Новороздільського відділення поліції перебувають у залишку 387 кримінальних проваджень різної категорії тяжкості. Вчинені злочини, які перебувають у залишку, повинні розкриватися, злочинці бути притягнуті до кримінальної відповідальності, а порушені конституційні права громадян відновлені. Відділення поліції і надалі працює у даному напрямку. Також потребує покращення робота відділення поліції по розкриттю крадіжок майна громадян, особливо пов’язаних із проникненням в приміщення, шахрайств, злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних засобів, незаконного заволодіння транспортних засобів, по яким ведеться відповідна робота. Покращення потребує робота по виявленню актуальних кримінальних правопорушень таких як: у земельній сфері, під час приватизації та відчуження державного чи колективного майна, бюджетній сфері, незаконних порубок лісу, у сфері господарської діяльності, у сфері незаконного використання корисних копалин, по яких також проводиться відповідна діяльність.
  Підсумовуючи викладене, Новороздільське відділення поліції і надалі буде вживати всіх необхідних заходів для ефективного здійснення своєї оперативно-службової діяльності. Відділення поліції закликає мешканців міста до небайдужості, активної співпраці, конфіденційність гарантуємо.

Руслан ШНАЙДРУК, начальник
Новороздільського відділення поліції, підполковник


На фестивалі порушень громадського порядку не було

Новороздільські правоохоронці ніколи не стоять осторонь під час забезпечення порядку в місті Новий Розділ з метою безпеки мешканців та гостей міста під час різного роду заходів...