7/02/2020

Новороздільська ОТГ: бути чи не бути?

Звісно, бути! Але от в якому форматі?


Останнє повідомлення в.о. міського голови, секретаря Ірини Кравець додає оптимізму. Адже у Києві на консультаційній нараді в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яка відбулася 3 лютого, усі експерти одноголосно підтримали пропозицію віднести смт. Розділ та село Березину до складу Новороздільської ОТГ, що абсолютно відповідає і здоровому глузду, і географічному розташуванню, і історичному минулому та навіть економічній складовій території, де поряд співіснують громади, і методиці формування ОТГ та показникам спроможності новоутворених громад.


Ірина Кравець

Ірина Кравець


  Втім, попередньо на Міжвідомчій обласній робочій групі з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Львівської області, попри всі аргументи, які наводили представники Нового Роздолу, більшість проголосувала за включення Роздолу і Березини до Миколаївської ОТГ (хоча таким чином на карті Миколаївського району утворюється «рогалик» і не всі населені пункти проектованої Миколаївської ОТГ будуть мати пряме сполучення автомобільними шляхами з центром громади).
  Що слід відзначити, ні на засідання в області, ні тим паче у Києві ніхто не запрошував і навіть не повідомляв. І лише завдяки Асоціації міст України, з якою тісно співпрацює наше місто, вдалося потрапити на консультаційну нараду Мінрегіону. А вже там Ірина Кравець озвучила аргументи щодо формату Новороздільської ОТГ.
  Приємно, що столичні експерти їх не просто взяли до уваги, а визнали єдино вірним варіантом.   Наразі ж створення Новороздільської ОТГ ще не завершено.  «Подальший алгоритм дій такий, – розповіла п. Ірина, – до кінця поточного тижня (до 7 лютого) у ЛОДА на Міжвідомчій обласній робочій групі з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Львівської області повторно розглянуть Перспективний план розвитку територіальних громад Львівщини, який і надішлють на затвердження в Кабінет Міністрів України. Яка позиція буде області у цьому кінцевому варіанті, судячи з попереднього спілкування, Новороздільську міську раду навряд чи поставлять до відома».
  Остаточну крапку у цьому довготривалому процесі поставить Кабмін. Коли? Конкретних термінів не визначено. Проте спостерігається зацікавлення уряду завершити адміністративно-територіальний устрій чимшвидше, у планах – проведення виборів в новоутворених ОТГ (тих, хто, як мовиться, «вскочив» у останній вагон) на осінь 2020.
  «Від себе робимо все можливе, - запевнила секретар І. Кравець. Зокрема, минулої неділі, 2 лютого, із групою підтримки побувала у сусідньому Роздолі, де спілкувалася з мешканцями селища. Стало зрозуміло одне: думка Марії Рогулі (голови селищної ради останніх понад 10 років) не є однозначною позицією усіх роздільчан. Запитували мешканців, до якої ОТГ хочуть приєднатися – і багато відповідали: до Нового Роздолу, навіть залишили свій підпис під відповідним зверненням. Проте далеко негостинний прийом голови Роздолу неприємно вразив (навіть викликали поліцейських, мовляв, ми не мали права ні на перебування в смт. Розділ, ні на спілкування з її виборцями – так описала цю зустріч І. Кравець).
  Сотні роздолян, ми всі це чудово знаємо, мають близьких родичів у нашому місті, працюють в Новому Роздолі, лікуються тут, возять дітей в заклади позашкілля, дошкілля, спортшколу, навчаються в ліцеях і коледжі, отримують адміністративні послуги – робоча група збирає підписи мешканців Роздолу і Березини під листом, у якому стверджуюь, що схиляються до включення у Новороздільську ОТГ.
  Отож, до кінця року Новороздільська ОТГ буде створена. У якому форматі? Віримо, у варіанті, запропонованому Новим Роздолом, підтвердженому Методикою формування ОТГ і підтриманому експертами в Мінрегіоні.

Віра ВЛАСЮК


Новороздільська ОТГ: часова невизначеність і сусідські «палки в колеса»

Територіальні громади – суть нової адміністративно-територіальної реформи. Яка, до речі, триває уже … п’ятий рік! Неповороткість і затягування часу, як відомо, не на користь будь-якій справі...