7/02/2020

І СЛОВОМ І ДІЛОМ!

Тарас Батенко: «Прем’єр-міністр зобов’язаний невідкладно надати відповіді на нагальні питання, які турбують українське суспільство»

Верховна Рада України цього тижня розпочинає роботу третьої сесії. Народний депутат України Тарас Батенко озвучив перед спікером Верховної Ради, головами фракцій та груп парламенту основні питання, які потребують обговорення цього пленарного тижня і на які очікують отримати відповіді українські громадяни.


Тарас Батенко

Тарас Батенко


«Насамперед звертаю увагу погоджувальної ради на те, що наші громадяни очікують від парламенту полегшення життя та збільшення доходів у своїх кишенях, і не можуть жити за «мемами», які сьогодні поширюються на предмет «продай свою собаку». Ми звісно ж привикли жити з гумором, але очевидно, що так далі це тривати не може. Тому ми підтримуємо ідею проведення «Години запитань до Уряду» на запропоновану тематику, які все ж таки платіжки за газ сьогодні отримують наші громадяни. Але разом з тим, в силу того, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук проігнорував парламент під час своєї так званої «фейкової відставки», прийшовши та пішовши, так і не відповівши на важливі питання диких зарплат топ-чиновників державних підприємств та багатьох інших урядовців. Тому ми вимагаємо обов’язкової присутності прем’єр-міністра в п’ятницю на годині Уряду та відповідей на ті питання, на які він мав відповісти попереднього пленарного тижня», - наголосив народний депутат України.  Верховна Рада на цьому пленарному тижні розглядатиме черговий пакет змін до Конституції України. Під час засідання Погоджувальної ради парламенту співголова депутатської групи «За майбутнє», голова УКРОПу Тарас Батенко звернув увагу: попри деякі негативні висновки Конституційного суду України будуть розглянуті зміни стосовно дострокового припинення повноважень народного депутата. Щодо законопроекту №1017, який передбачає обов’язкове закріплення в Конституції України норми про пропорційну систему виборів, народний депутат зазначив: «Чи варто нам прописувати пропорційну систему виборів у Конституцію без уточнення про відкриті списки. Ми ж не розуміємо, чи пропорційна система виборів є найкращою в світі. Не існує найкращої виборчої системи. Будь-яка система може бути найкращою в той чи інший історичний період, в тій чи іншій політичній системі, в тій чи іншій державі. Тому це безглуздо – прописувати в Конституції України слово «пропорційна», тим більше без уточнення слова «виборча» і без уточнення щодо відкритих списків. Тим самим звужувати можливості та права Верховної Ради України».
  Уряд нарешті озвучив результати оцінки наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року. Українців є понад 37 мільйонів. Тому, як наголосив Тарас Батенко, навіть зараз питання зменшення кількості народних депутатів у парламенті до 300 не відповідатиме якісному представництву. Це на порядок менше депутатів відповідно до кількості виборців, які будуть представлені у законодавчих органах країн, таких як Польща сьогодні, Франція, Німеччина, Чехія та інші.
«Куди ми йдемо, чому ми звужуємо демократію змінами до Конституції? Призначення незалежних регуляторних органів Президентом, як вказав Конституційний суд, – є порушенням балансу розподілу влад в країні. Нагадавши нам усім, народним депутатам України, що ми ще живемо в парламентсько-президентській республіці. І ніхто в нас ще Конституцій в цій частині не міняв», – зазначив парламентар. Висловився він і щодо змін до регламенту та до уже прийнятого Виборчого кодексу.
«Ми ще не знаємо, ми ще навіть не спробували «на зуб» цей кодекс, але уже знаємо, що там прихована пропорційна система, і ми вже хочемо його міняти? Не тільки з точки зору техніки, але й смислу, і тіла цього закону, який ми прийняли на попередній сесії. Давайте нехай він запрацює, і побачимо, наскільки він є робочим. А вже потім думатимемо, наскільки робоча у нас виборча система», – сказав Тарас Батенко.
  Також народний депутат України від нашого округу зазначив, що й надалі через сесійну залу парламенту пробують протягнути зміни до регламенту Верховної Ради України: «Ми виступаємо проти цього, тому що за цим принципом, такий резонансний законопроект як відкриття ринку землі, можна було б розглядати в Раді за 10 хв, незважаючи на його суспільну вагу і надзвичайно велику кількість правок, поданих представниками без винятку усіх фракцій та груп парламенту. Тому я вважаю, що ми повинні працювати більш консолідовано та зважати на ті ризики, які є сьогодні перед суспільством. А не займатися звуженням демократичних принципів в країні».

Тарас ПОДВІРНИЙ