7/02/2020

Каменем спотикання, який суттєво пригальмував розгляд інших питань порядку денного, стало обговорення теми індивідуального теплопостачання...

Із сесії Новороздільської міської ради


Першим на 56-й сесії міської ради розглядався проєкт рішення «Про перехід на індивідуальну систему теплопостачання м. Новий Розділ», який в порядку місцевої ініціативи повторно подала ініціативна група небайдужих городян. Слід нагадати читачам, що перший раз (це було декілька місяців тому) вказана ініціативна група подала у міську раду електронну петицію про перехід міста на індивідуальне опалення.


Роман ЗУБИК

Роман ЗУБИК


  Розглянувши її на пленарному засіданні, депутати прийняли відповідне рішення, у якому містилося доручення в термін до 1 квітня 2020 року розробити стратегію теплопостачання (виконавчому комітету) та Порядок переходу на індивідуальне опалення (відділу комунального майна та приватизації). Представниця ініціативної групи Ірина Триндяк, якій було надано слово для виступу, коротко переповівши суть ініціативи, висловила побажання, щоб відділ комунального майна та приватизації Новороздільської міської ради щомісяця надавав членам групи звіт про хід «розробки Положення про перехід на індивідуальне опалення споживачів і об’єктів». Також наголосила, що оскільки після зриву опалювального сезону восени 2019, через що у місті було введено надзвичайну ситуацію, а також відсутність гарантій, що подібного не повториться у майбутньому, вказана ініціатива про перехід на індивідуальну систему опалення є актуальною. Після завершення виступу представниці ініціативної групи секретар ради Ірина Кравець, зазначивши, що у залі присутній заступник директора ТОВ «Нафтогаз Тепло» Роман ЗУБИК, запропонувала заслухати його інформацію як стосовно діяльності теперішнього управителя Новороздільської ТЕЦ, так і стосовно ситуації із теплопостачанням міста та пріоритетами щодо оптимальних варіантів її вирішення. Власне, виступ пана Зубика та подальше обговорення отриманої інформації, а також спілкування у форматі запитання-відповіді і стали своєрідним каменем спотикання, який суттєво пригальмував розгляд інших питань порядку денного. Зрештою, таку реакцію присутніх можна вважати проявом суспільного запиту щодо проблеми теплопостачання міста. Отож, з огляду на вказану обставину дещо докладніше зупинимося на цій частині пленарного засідання.
  Насамперед Р. Зубик нагадав, що Новороздільську ТЕЦ надано в управління ТОВ «Нафтогаз Тепло» на 3 роки, додавши, що це була єдина компанія в Україні, яка в режимі рішення уряду про запровадження надзвичайного стану у зв’язку із техногенного катастрофою регіонального масштабу була спроможна врегулювати майже увесь комплекс проблем, створених попереднім управителем, та запустити у місто централізоване тепло- та водопостачання.

  Відзначивши, що отримані виробничі об’єкти, які перебували у «важкому» стані, промовець додав, що вони були передані доволі специфічно, зокрема, було втрачено чимало документації. Також відчувався певний спротив на місцях. Утім, наголосив пан Роман, ми прийшли, щоб підставити плече місту та новороздільцям.
  Прокоментував Р. Зубик і ситуацію із абонентською службою ТОВ «Нафтогаз Тепло»: платіжками за січень, які збурили городян, тісним приміщенням офісу, а звідси – і чергами та стовпотворіннями. Зокрема, невдовзі приїдуть із столиці фахівці-айтішники і зроблять «білінг» (автоматизована система розрахунків за надавані підприємством послуги).
  Тобто це буде відбуватися в онлайн-режимі.
  Стосовно вибору варіантів теплопостачання для міста, то, на переконання Р. Зубика, треба обрати оптимальний, який враховує всі чинники. З огляду на те, що 16 лютого відбудуться Громадські слухання щодо обговорення схеми теплопостачання міста, яка вже погоджена в Мінрегіоні (із 5 розглянутих варіантів обрано найбільш вигідний – варіант централізованого теплопостачання – І. Б.), Р. Зубик попрохав присутніх підготувати у письмовому вигляді найбільш проблемні питання з цієї тематики і відправити перед слуханнями на сайт ТОВ «Нафтогаз Тепло». Експерти, опрацювавши їх та підготувавши відповіді, подадуть їх на фейсбук-сторінці підприємства. При цьому, пославшись на досвід Польщі, наголосив, що найбільш прийнятним для Нового Роздолу з точки зору ефективності та розміру плати за послугу є все-таки не перехід на індивідуальне опалення або ж електричне, а саме централізоване теплопостачання. В Польщі, зокрема, різниця у тарифі складає до 30 відсотків на користь централізованого опалення. Утім, 16 лютого на Громадських слуханнях, підкреслив Р. Зубик, треба обговорити всі пропозиції. Бо ж остаточне рішення – за громадою.
  На запитання, чи займатиметься ТОВ «Нафтогаз Тепло» розподілом електроенергії, Р. Зубик повідомив, що у тендері з визначення оператора підприємство брало участь і перемогло, однак відповідного офіційного рішення уповноважена інституція ще не підписала. Попри те, ТОВ «Нафтогаз Тепло» вже набрало штат для виконання функцій оператора з розподілу електроенергії, більше того – направила працівників для навчання у Хмельницьке обленерго, щоб підвищити їхню кваліфікацію. Отож залишається дочекатися згаданого рішення за підсумками проведеного тендеру.
  Щодо резонансного випадку, коли ТОВ «Нафтогаз Тепло» відключило від електропостачання міні-пекарню, то, як прокоментував промовець, питання вкрай неоднозначне і провина лежить на адміністрації цього підприємства, яке із значними порушеннями «брало» з ТЕЦу електроенергію. Утім, ситуація, як кажуть, розрулюється.
  На запитання від представниці мешканців міста, чому ТОВ «Нафтогаз Тепло» не дозволяє брати на абонентський облік лічильники тепла, адже квартирні лічильники тепла, згідно з роз’ясненням уряду, це вузли розподільного обліку, Р. Зубик відповів, щоб з даного питання новороздільці звернулися через ФБ-сторінку підприємства на його імֹ’я, а він подасть конкретну відповідь. На завершення відповідей на запитання заступник керівника ТОВ «Нафтогаз Тепло» ще раз звернувся до присутніх з пропозицією подавати актуальні запитання на ФБ сторінку та на сайт і на поштову адресу підприємства – у такий спосіб буде ефективніше реагувати на порушені проблеми.  Після завершення майже годинного діалогу депутатів та мешканців міста з Р. Зубиком секретар ради І. Кравець запропонувала зняти з розгляду проєкт рішення «Про перехід на індивідуальну систему теплопостачання м. Новий Розділ», натомість підтримати наведене вище прохання представниці ініціативної групи і проголосувати за протокольне доручення виконавчому комітету щомісяця до 25-го числа публікувати інформацію про хід виконання рішення сесії №1229 від 17.12.2019 р. «Про розгляд електронної петиції», що стосується розробки стратегії та схеми теплопостачання міста. Вказані пропозиції були позитивно проголосовані.
* * *

  На пленарному засіданні депутати заслухали звіт начальника Новороздільського відділення поліції, підполковника Руслана Шнайдрука про діяльність поліції на території міста протягом 2019 року. А під час обговорення цього питання порядку денного Руслан Романович на запитання одного з депутатів докладно прокоментував ситуацію із двома кримінальними провадженнями, порушеними щодо працівників ТОВ «ДМЗ «Карпати», які один з керівників цього підприємства у публікаціях охарактеризував як тиск. Якщо коротко, то, за словами очільника міського відділення поліції, усе по закону.
* * *

  Під час пленарного засідання депутати підтримали низку проєктів рішень із так званого земельного пакету, що стосувалися уповноваження на електрифікацію кварталу індивідуальної малоповерхової житлової забудови для учасників ООС (АТО); затвердження детального плану території земельної ділянки для розміщення гаражного масиву для учасників ООС (АТО) на вул. Ходорівській; надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд учасникам АТО та прирівняних до них особам.
* * *

  Вчергове і на цій сесії депутати не підтримали проєкту рішення «Про внесення змін до рішення Новороздільської міської ради «Про визначення кількісного складу виконавчого комітету Новороздільської міської ради №5 від 08.12.2015р.». Так що поки що кількість не змінилася – 15 осіб. А якщо точніше, то 13-ть, оскільки два члени виконкому декілька місяців тому були відправлені депутатами, як кажуть, у відставку із формулюваннями – за власним бажанням та за ігнорування відвідування засідань.
  Так само не набрав достатньої кількості депутатських голосів (як це вже було на пленарному засіданні позачергової сесії 54-ої сесії, яка відбулася 13 січня) проєкт рішення про передачу нежитлової будівлі КУ «Палац спорту «Дністер» в оперативне управління Новороздільської ДЮСШ. Все б нічого, але ж через цей бюрократичний нюанс немає можливості офіційно влаштувати сторожів, які б пильнували, аби всюдисущі діти не вешталися біля глибоких ванн басейну та з настанням літа, коли вони заповняться дощовою водою, не плигали у басейн з вишки. Бо ж це може мати, м’яко кажучи, плачевні наслідки.

Підготував Іван БАСАРАБ


Коли припиниться стовпотворіння біля абонентської групи ТОВ «Нафтогаз Тепло»

Після отримання новороздільцями квитанцій з ТОВ «Нафтогаз Тепло» про оплату житлово-комунальних послуг в повному обсязі, проставлені «кусючі» суми...