10/01/2020

ПРАВОПОРЯДОК

Новороздільці святкували без грубих порушень правил громадського порядку

Інтерв’ю з начальником Новороздільського міського відділення поліції, підполковником Русланом ШНАЙДРУКОМ


- Бурхлива веремія новорічно-різдвяних свят немов прискорила плин часу і мимоволі складається враження, що дні минають швидше, ніж у будні. Вже завершується перша декада січня, тож якими виявилися підсумки першого циклу урочистостей в сенсі стану громадського правопорядку, статистики скоєних правопорушень?

  - Насамперед, користуючись нагодою, хочу привітати мешканців міста, читачів «Вісника Розділля» із Новим та прийдешнім Старим новим роком та Різдвяними святами і побажати усім щастя, здоров’я, злагоди, благополуччя та мирного неба над головами. А щодо дотримання правил громадського порядку під час відзначення новорічно-різдвяних свят, то слід відзначити, що якихось значних, як кажуть, грубих порушень не відбулося ні в місцях масового скупчення людей, ні за місцем проживання городян.
  Також правоохоронці вживали заходів щодо підтримання тиші у місті – маю на увазі використання та реалізацію окремими несвідомими торговельниками петард без необхідних дозволів (нагадаю, що у місті таких дозволів не має жоден підприємець), наслідком чого могли бути випадки травматизму, особливо серед неповнолітніх.

Кількість реалізаторів піротехнічних виробів значно зменшилась

- Чи багато виявлено порушників вимог Тимчасових правил обігу в Україні побутових виробів?

  - По-перше, відзначу, що у цьому напрямку працівники відділення поліції активно працюють вже більше 2-х років. І можна констатувати, що завдяки профілактичним та адміністративно – штрафним заходам відбулися позитивні зрушення. Зокрема, на відміну від минулого року, за вказаний період статистика у цьому відношення помітно знизилася, принаймні, удвічі. Тож за першу декаду січня складено адмінпротоколи тільки на 2-х підприємців за реалізацію піротехнічних виробів без відповідних дозвільних документів. Звісно, із вилученням виявленої піротехнічної продукції. Відповідні матеріали про вказані порушення підготовлені і скеровані до суду.

- А чи відбулися у місті за вказаний період випадки кримінального характеру?

  - На щастя, у цьому сенсі у Новому Роздолі якихось подій, пов’язаних із кримінальним сегментом злочинів, які заслуговують на висвітлення в газеті, не відбулося. Утім, і надалі актуальною залишається тема дотримання водіями правил дорожнього руху, особливо це стосується любителів покерувати автівками напідпитку...

І надалі тема дотримання водіями ПДР є актуальною: за грудень задокументовано 90 випадків порушень з них - на 7 водіїв за керування у стані алкогольного сп’яніння

- До речі, стало відомо, що напередодні Нового Року Верховна Рада України несподівано «перенесла» дію змін у відповідне законодавство про застосування до порушників правил дорожнього руху, зокрема, тих, хто керував автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, не адміністративного, а кримінального покарання, з 1 січня 2020 року на липень. Прокоментуйте, вказану колізію докладніше?

  - Справді, наприкінці грудня 2019-го Верховною Радою України були внесені зміни до вказаного закону, згідно з якими стаття про застосування до водіїв, затриманих за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, кримінальної відповідальності замість адміністративного покарання вступає в дію не з 1 січня, як йшлося у попередній редакції, а з 1 липня 2020-го року. Аргументація, як зазначено, у документі, наступна: «відтермінування допоможе уникнути ризиків виникнення проблем у правотворчості і правозастосуванні. А відповідним органам кримінальної юстиції дозволить належним чином підготуватись до впровадження змін». Тобто вказані зміни не ліквідовані – вони тільки відтерміновані до 1 липня. Так що горе – водії ще мають трохи часу, аби остаточно відмовитись від звички сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Утім, і діюче адмінпокарання для такох категорії порушників суттєве: штраф у розмірі 10 200 гривень та позбавлення водійських прав терміном на 1 рік.

  А тепер – традиційна статистика. Отже, в грудні правоохоронцями задокументовано 90 випадків порушень правил дорожнього руху, з них – на 7-х водіїв складено адміністративні протоколи за керування в стані алкогольного сп’яніння. Щодо січня, місяця майже суцільних свят та урочистостей, то закликаю усіх водіїв як дотримуватись правил дорожнього руху, зокрема, категорично утриматись від вживання алкогольних напоїв перед тим, як вирішити кудись їхати автівкою.

Розпитував Іван БАСАРАБ