10/01/2020

Феєрія новорічно-різдвяних свят у місті: розмаїто і від душі

Сьогоднішній запланований Різдвяний концерт «З Різдвом Христовим, Україно!» перенесено на 19 січня в зв’язку з оголошеним днем жалоби з метою вшанування пaм’яті загиблих 8 січня внаслідок катастрофи пасажирського літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Тегерані (Іран).


Феєрія новорічно-різдвяних свят в Новому Роздолі
   Але святковий настрій городянам дарували працівники культури Нового Роздолу з перших днів нового року: у культури, як мовиться, вихідних ж немає.
   Уже 1 січня на головній сцені міста – новорічна казка для малят, яка зібрала і танцюристів, і вокалістів, і акторів різного віку, і улюблених лісових звірят.
   4 січня у МБК «Молодість» новороздільські пластуни передали Вифлеємський вогонь секретарю ради Ірині Кравець та священикам, які продовжили акцію «Вифлеємський Вогонь Миру» уже в церквах міста. «Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса. Нехай вогник Різдвяної Свічечки зігріє наші душі та серця!

   Післяріздвяні робочі дні зігрівають теплом спільної коляди творчі колективи. Ось щойно (9 січня – авт.) в редакцію завітав творчий колектив наших давніх друзів, хороших сусідів – Центр «Тавор». До Новороздільської міської ради завітали з колядою представники МБК «Молодість» - народний фольклорний ансамбль «Джерело».
   Юнацтво молодіжної організації «Пласт» принесли у міську раду вістку про народження Христа унікальним вертепом тіней! Ми вдячні гуртку «Чорні пантери» за креативність та неординарність, а керівництву Пласту - за вміння щороку дивувати оригінальними постановками!
   Так от і мандрує установами та помешканнями городян коляда, вертеп, Різдвяні постановки, бо ж хто, як не ми, повинні продовжити народні традиції, передати їх особливий шарм молодому поколінню?! І манірні зауваження певної категорії городян, котрі, мовляв, не впускають дітей колядувати, «бо ми ж не бідні», ще більше підкреслюють – бідні, ой, які ж бідні, бо марнуєте і невірно трактуєте гарну українську традицію коляди – це не заробляння грошей, це сповіщення гарної новини про народження Ісусика, це потреба людського спілкування, уміння ділитися добром і надією, потреба зберегти і продовжити наші давні народні прекрасні традиції.
   І так, новиною «номер один» стало цьогорічне оформлення центральної площі, фотозони біля міської ялинки – приємно подивували креативністю, незвичайністю задуму та умілим його втіленням (адже творити красу практично з нічого – ще ого яке ж уміння!).
І хто до цього спричинився? Насамперед, художниці Надія Толстільова і Анна Фігурська, викладачі Новороздільської щколи мистецтв ім. О. Рудницького. У реалізації задуму художниць допомогу надали волонтери – Степан Косюра, Іван Клим (ці майстри вирізали декори по лекалах) Степан Семерак, Олександр Семерак, Елеонора Семерак, Надія Ванярх, Настя Ванярх. ОСББ «ТриОл», до речі, виділило кошти на придбання OSB-плити. Навчилися господарювати в своєму будинку, тепер беруться за інші добрі справи в місті! Респект!

Віра ВЛАСЮК