10/01/2020

Безпечне дозвілля взимку: правила поведінки на льоду

Уже зараз погода нас випробує першими морозами і снігом. А це означає, що на річках та озерах з’явилася крига, а тому і небезпека для життя.


Пам’ятайте, перш ніж ступати на лід, потрібно переконатися у його достатній товщині. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією. Лід вважається безпечним: для одного пішохода — якщо його товщина становить не менше ніж 7 сантиметрів (він має зеленкуватий відтінок); для обладнання ковзанки — не менше ніж 10—12 сантиметрів (якщо ковзанка призначена для масового катання — не менше ніж 25 сантиметрів).
  Щоб виміряти товщину льоду, необхідно пробити лунки по різні боки від шляху переправи (відстань між лунками має становити до 5 метрів).
  Якщо лід почав тріщати і на ньому з’явилися характерні тріщини, необхідно негайно повертатися до берега, при цьому ні в якому разі не можна бігти, слід відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.Також слід знати та дотримуватись елементарних правил поведінки на льоду, а саме:
1. Виходити на лід можна тільки за морозної погоди.
2. Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях. 3. Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі.
4. Забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід.
5. Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці.

Забороняється виходити на лід за таких умов:
- у випадку швидкої течії річки у цьому місці;
- за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів;
- у випадку різного забарвлення льоду;
- під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час потепління.

Миколаївський РС ГУ ДСНС України у Л/о