10/01/2020

Тараса Батенка відзначили за захист позашкільної освіти

Почесні відзнаки у галузі позашкільної освіти за законодавчий захист прав дітей на позашкільну освіту, діяльність закладів позашкільної освіти отримали народні депутати Тарас Батенко та Ірина Констанкевич. Зокрема, парламентарі подали правки до законопроєкту №2299, якими запропонували виокремити позашкілля як окремий рівень освіти.


  Відзнаки було оголошено в рамках прес-конференції презентації досягнень та перемоги позашкільної освіти, що відбулася в національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

  В Україні у закладах позашкільної освіти навчається 2 мільйони, а до різних форм позашкільної освіти загалом залучено понад 5 мільйонів дітей. В системі позашкільної освіти – 1382 заклади і понад 77 тисяч гуртків та творчих об’єднань.
  Серед здобутків у сфері розвитку позашкільної освіти цього року учасники заходу відзначили законодавчу підтримку позашкільної освіти, а саме: внесення змін в закон «Про позашкільну освіту», захист прав дітей на позашкільну освіту, внесення поправок до законопроєкту №2299 у частині визнання позашкільної освіти як рівня освіти, державно-громадське, медійне партнерство в галузі позашкільної освіти, успішні проєкти позашкілля тощо.

  «Ми хочемо привернути увагу громадськості до позашкільної освіти і показати ті можливості, які вона надає кожній дитині, громаді, державі та суспільству. Позашкільна освіта виконує три важливі функції – освітню, соціокультурну та економічну. Особливістю позашкілля 2019 року стала його активізація на всеукраїнському та міжнародному рівнях», – зазначила президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Олена Биковська.

Тарас ПОДВІРНИЙ