І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Тарас БАТЕНКО: Децентралізація пробуксовує насамперед в сільській місцевості

Народний депутат України Тарас Батенко увійшов до міжфракційного об’єднання «Децентралізатори», учасниками якого станом на 1 березня є 14 народних депутатів. Метою нардепів у цьому міжфракційному об’єднанні є сприяння завершенню реформи децентралізації в Україні. «Ми маємо великі плани щодо законодавчого забезпечення і практичного втілення цих норм у життя, а також у контролі виконання законодавства. Сподіваюся, що децентралізація як ідея, як практичний досвід, матиме перспективу. Тому ми за децентралізацію як перспективу для України», – зазначив народний депутат.
За словами Тараса Батенка, наразі найбільші проблеми із завершенням цієї реформи наявні в селах та невеликих населених пунктах. «Як народний депутат-мажоритарник я постійно відвідую свій виборчий округ. А це переважно села, невеликі населені пункти. Хочу сказати, що децентралізація в столиці виглядає як успішний проект, за яким ідуть великі гроші, і щодо цього звучать «гарні» звіти. Натомість на практиці децентралізація в сільській місцевості пробуксовує. Наприклад у Золочівському районі, одному з найбільших у Львівській області, по сьогоднішній день не створено ні одної об’єднаної громади. В сусідньому Перемишлянському районі, лише наприкінці минулого року було створено одну ОТГ – Бібрську міську громаду. У Миколаївському районі – успішно розвиваються дві ОТГ: Тростянецька та Розвадівська», – зауважив Тарас Батенко.
Водночас нардеп підкреслив, що причиною цього є саме відсутність повного законодавчого забезпечення. «Щоб децентралізація як сучасна та потужна реформа відбулася на 100%, потрібне ще повне законодавче забезпечення. Його наразі немає. Внаслідок цього ми бачимо, що на місцях є проблеми з медициною, освітою, зокрема із загальноосвітніми закладами та позашкіллям. І досі є проблема з передачею земель новоствореним ОТГ», – наголосив народний депутат.
Додатково зазначимо, що народний депутат України Тарас Батенко уже не вперше визнаний одним з найактивніших законотворців у парламенті. Зокрема, щодо процесу децентралізації, Тарасом Батенком подано 2 законопроекти, які прийняті Верховною Радою України та стали повноцінними законами: № 4742 (1848-VIII) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища) та № 6466 (2379-VIII) про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Останній закон розблокував можливість об’єднання навколишніх сіл до міста обласного значення Новий Розділ.
Тарас Подвірний