Небесня Сотня – це наш біль і наша гордість

Небесня Сотня – це наш біль і наша гордість

Днями працівники Новороздільської міської бібліотеки для дітей разом з учнями та вчителями СШ№4 провели інформаційний калейдоскоп «Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість…», присвячений 5-й річниці тих героїчних і сумних подій. Ведуча заходу Пікула Г.Т. нагадала присутнім семикласникам і десятикласникам про воєнні події, які змушують здригатися всю Україну, про горе багатьох українських сімей, про зруйновані оселі, знищену природу. Немає прощення війні, яка забрала і продовжує забирати багато молодих і безневинних життів, робить дітей сиротами, а дорослих – каліками. А рано посивілі матері, які не знають, чи в полоні їхня дитина, чи без хреста лежить у забутій в степу могилі. А перед тим були справжні бої у центрі Києва на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі. Сотні тисяч українців, серед них і новороздільчани, вийшли на Майдан Незалежності, вимагаючи покарання винних у побитті студентів.
На очах в усього світу влада розстрілювала свій народ. У хід пішли і внутрішні війська, і спецпідрозділи «Беркут», снайпери на дахах будинків, проплачені тітушки. Але люди не здавались. Із сцени лунали молитви, патріотичні пісні. Слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» стали пророчими. Ці рядки гімну України допомогли долати негоду, холод,морозні ночі. З ними голіруч йшли в атаку на озброєних силовиків.
Герої Небесної Сотні – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Майдан об’єднав їх, зробив побратимами. Вони прагнули правди, істини, справедливості. Кожен з них здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. Своїм прикладом показали силу та незламність українського духу.
Вони прилетять ангелами з небес, прилетять, щоб захистити нас. Дуже важливо, щоб не даремно пролилась їхня молода кров, щоб об’єднались наші серця. Через гнів, через страх, через біль у очах треба далі йти до кінця.
Всіх зворушили пісні у виконанні Стьопіної Мар’яни «Прошу в неба», «Білі лебеді», «Обірвалося життя», «Плакала калина». З душевним трепетом і хвилюванням Зінковська Марта, Гайовська Таня, Герасимів Дмитро, Пшеничка Юля, Корецький Тарас прочитали вірші, присвячені героям Небесної Сотні.
Запам’яталися виступи завуча Новороздільської СШ №4 Стасів Н.І. та заступника директора по роботі з дітьми Новороздільської МЦБС Пекарської А.М.
Нам належить зробити все, щоб збудувати таку Україну, за яку Герої Небесної Сотні віддали своє життя. Вони не зникли з буття, а відійшли у вічність…
Наталя КОБА, бібліотекар