Казки-мініатюри третьокласників ЗШ №3

Казки-мініатюри третьокласників ЗШ №3

«Може, маленька дитина повторює те, що було вже зроблено, створено іншими людьми,але якщо це діяння – плід її власних зусиль, - вона - творець; її розумова діяльність – творчість»
В. О. Сухомлинський

Кожна дитина має до чогось певні здібності.Завдання вчителя – відшукати найменші пагінці таланту, розвивати їх. Адже в майбутньому трудовому житті стануть у пригоді міцна пам’ять, гостре око, хороший смак, образне мовлення.
Все це виховується і розвивається під час виконання різних творчих робіт. Розвиток творчих здібностей включає і розвиток мислення, для якого важливо використовувати на уроках проблемні завдання. Наявні у них суперечності викликають дискусію, спонукають до роздумів, пошуків і певних висновків.
На уроці літературного читання учні 3-В класу Новороздільської ЗШ №3 (класний керівник Маланчук Л. Є.) вивчали казку Василя Сухомлинського «Дід Осінник». Діти, використовуючи гру «Ми – поети», уявляли, міркували і фантазували про цього чарівника. Вашій увазі пропоную казки–мініатюри школярів.


Дід Осінник
Жив у лісі, в старому домі, який був з гілок та листя, дід Осінник. Наступила осінь, дід вийшов з хати та пішов по лісу ходити. Дійшов він до поля, яке поступово темнішало, а вітер тимчасом захоплював увесь світ. Так і настала осінь. Юрій Сеньчук

Грибовичок
Жив на узліссі дід Грибовичок. Він дуже полюбляв дощ. У суху погоду заховається під листям і спить. А коли на землю починали падати перші краплі, їх дзвін наповнював ліс чудовою мелодією. Тоді не можливо було спати, то був час для танців. Де ступав дід Грибовичок, там грибочки й виростали. Після дощу збираються до лісу грибники.
Навколо грибів густо-густо росте, і не здогадуються люди, що то потанцював дід Грибовичок.
Віталій Жовнір

Дід-чарівник
Пролетіло тепле літечко. Настала осінь і прийшов дід Осінник. Він був не просто дідом, а чарівником. Його руки були просто незвичайні. Коли дід доторкався до листочків, то вони ставали золотими. Та не всі чудеса чарівника відразу побачиш.
Дмитро Гніздовський

Дід Лісовичок
У наш край завітав дід Лісовичок. У гарному кольоровому светрі і штанах, червоних чобітках, золотому капелюсі. З його капелюха падав дощ, а коли він підіймав руки, здіймався сильний вітер. Він порум’янив яблука, позолотив листячко, полив грибочки, щоб росли швиденько. А ведмедям і їжакам заспівав колискову – нехай міцно сплять і до весни бачать солодкі сни. А птахів відпустив у теплі краї.
Віталій Котець

Любов Маланчук, класний керівник 3-В класу Новороздільської ЗШ №3