НКРЕКП проведе перевірку 20 облгазів в 15 областях щодо встановлення фактів порушень Ліцензійних умов господарювання

НКРЕКП проведе перевірку 20 облгазів

Зокрема, будуть перевірені облгази у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській та Чернівецькій областях. Паралельно з цим процесом, Антимонопольний комітет розпочав перевірку операторів газорозподільних мереж через донарахування в платіжках за газ з приведенням спожитих обсягів до стандартних умов. Дії облгазів планують перевірити на відповідність законодавству про захист економічної конкуренції.
Саму корупційну схему описав народний депутат України Тарас Батенко (детальніше про це ми писали у попередніх номерах газети) та скерував відповідні депутатські звернення на Кабмін та НКРЕКП. У відповідь на ці звернення, НКРЕКП підтвердила, що у депутатському зверненні містяться факти, які свідчать про порушення зі сторони суб’єкта господарювання (адже у платіжних документах здійснено донарахування побутовим споживача обсягів, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов) та розпочало перші перевірки у ПАТ «Львівгаз» та ТзОВ «Львівгаз збут».
Як заявила голова НКРЕКП Оксана Кривенко, у разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені і обговорені.
Якщо ці факти будуть офіційно підтвердженні державним регуляторам у ході позапланової перевірки, Тарас Батенко повідомив, що додатково звертатиметься щодо перевірки усіх інших суб’єктів господарювання у газовій сфері, а також до правоохоронних органів, адже на кожній такій квитанції щомісяця незаконно донараховано від 2 до 18 м3 природного газу. В розрізі усієї країни це крадіжка сотень мільйонів гривень у всіх громадян, які використовують газ!
Тарас Подвірний