З понеділкової апаратної наради

28 березня у Новому Роздолі під егідою ЛОДА відбудеться нарада з участю підприємств – експортерів продукції
Минулопонеділкову апаратну нараду міський голова розпочав із коментаря про основні акценти із ранкової скайп-наради, яку щопонеділка проводить голова ЛОДА Олег Синютка, дотичне до нашого міста. Зокрема, як повідомив А. Мелешко, йшлося про діяльність підприємств – експортерів продукції. На 28 березня заплановано провести відповідну нараду і в Новому Роздолі, звісно, до цього часу відділ економіки визначить, які саме підприємства будуть запрошені на важливий захід, утім, однозначно, що представники ТЗДВ «ДМЗ «Карпати» та ОДВ «Електрик» виступатимуть на форумі в особливій ролі, оскільки демонструють у даному питанні позитивні показники та зростання виробництва продукції. А. Мелешко відзначив, що міська влада тісно співпрацює з цими підприємствами і надає максимум сприяння.
Про необхідність учнівського паломництва у музеї області
На скайп-нараді, продовжив А. Мелешко, обговорено тему патріотичного виховання підростаючої молоді, зокрема, в розрізі участі учнів не тільки у освітянських заходах, а й заохочення школярів до ширшого відвідування історико-краєзнавчих музеїв Львова та Львівщини. Профільні департаменти ЛОДА напрацювали відповідні рекомендації. Як зазначив А. Мелешко, в еру тотального захоплення молоддю інтернетом, вона дещо відійшла від основ, які формують особистість, патріотичні цінності, тому, власне, висловлена на скайп-нараді пропозиція О. Синютки є слушною і для новороздільських навчальних закладів, тому відділу освіти слід приділити цьому питанню належну увагу. З даного приводу виступив голова Громадської ради міста Михайло Сорокманюк, запропонувавши до переліку музеїв, які варто відвідати новороздільським школярам, три музеї при географічному та геологічному факультетах Львівського національного університету ім. Івана Франка. А начальник міського відділу освіти Галина Панчишин, відзначивши, що озвучена міським головою пропозиція актуальна, вказала на фактор, який спричиняє певні труднощі у цьому питанні, зокрема, відсутність у Новому Роздолі відомчого автобуса класу «Школярик», який є на балансі райвідділів освіти та більших міст області. Бо ж поїздка «маршруткою», наприклад, усім класом, у львівський музей при нинішніх цінах недешева (орієнтовно 3-3,5 тисячі гривень). Міський голова запропонував освітянам в рамках цільової програми передбачити кошти на фінансування, принаймні, 10 поїздок на рік.

Щодо ситуації із захворюваннями на кір
Як відзначив А. Мелешко, дане питання перебуває на контролі голови ЛОДА, зокрема, обговорювалося на минулотижневій колегії у облдержадміністрації. Як на один із негативних чинників, вказувалася недовіра певної частини суспільства до щеплень проти кору, сформована у минулому через відсутність відповідної роз’яснювальної роботи, що призвело до того, що навіть деякі лікарі не наполягали на щепленні своїх дітей. Однак виявилося, що кір несе велику небезпеку і може призвести хворого до непоправного. І тому, наголосив А. Мелешко, зараз треба виправити хибні уявлення населення про необов’язковість щеплень проти кору, вести широку кампанію, аби виправити ситуацію.
Далі із докладним коментарем щодо ситуації із захворюваннями на кір виступила заступник головного лікаря міської лікарні Ольга ШЕЛУДЬКО: «Станом на 1 березня 2019 року по місту захворіло на кір всього 50 осіб, з них - 41 дитина. За останні два тижні на кір захворіла 1 особа віком 17 років. В лікарні наявна вакцина від кору, зокрема, бельгійська і американська.
В даний час по Львівській області, зокрема, і в Новому Роздолі, проходить масова акція по щепленню дитячого населення від кору. Станом на 4 березня у міських школах треба прищепити 172 дитини. Всього підлягало щепленню 285 дітей. Тому, користуючись нагодою присутності начальника освіти, звертаємося з проханням переговорити з директорами шкіл, класними керівниками, щоб вони активніше агітували учнів, щоб діти разом з батьками долучалися до проведення таких щеплень. Щеплення проводяться в поліклініці в кабінеті щеплень. Вакцина якісна, є сертифікати, тобто щепити дітей цілком безпечно.
Враховуючи ситуацію з кором, яку ми маємо у 2018-2019 роках в Україні, по Львівській області і по нашому місту, я вважаю, що щепити дітей необхідно, для запобігання таких вкрай важливих інфекційних захворювань».

Адміністрація ТзОВ «Енергія - Новий Розділ» повідомила А. Мелешка про скорочення 28 квітня працівників. Міський голова відреагував
А. Мелешко довів до відома присутніх інформацію, яка, щонайменше, спонукає до тривожних роздумів. Зокрема, наголосив Андрій Романович, 1 березня на адресу міської ради надійшов лист від адміністрації ТзОВ «Енергія – Новий Розділ», у якому міститься офіційне попередження про те, що з 28 квітня 2019 року будуть звільнені усі працівники у зв’язку з тим, що підприємство не має можливості виплачувати працівникам заробітну плату, також не може обслуговувати електричні мережі та «Водоканал» (див нижче. – І. Б.).

Міському голові м. Нового Роздолу МЕЛЕШКУ А. Р.
Доводимо до Вашого відома, що протягом січня-лютого 2019р. ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» проводила обслуговування електричних мереж в м. Новий Розділ безкоштовно. На теперішній час товариство не має коштів на оплату працівникам заробітної плати та проводити безоплатно обслуговування електричних мереж та працівників дільниці «Водоканал».
З 28.02.2019р. ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» видало накази про скорочення працівників (240 чол.) у зв’язку з припиненням дії ліцензії на проведення господарської діяльності товариства та з 28.04.2019р. згідно чинного законодавства звільняє працівників всіх структурних підрозділів.
Є. Б. КОЗА, директор ТзОВ «Енергія – Новий Розділ»

Така ситуація напряму зумовлена тим, що рішенням одного з київських судів заблоковано рахунки, на які надходять кошти за спожиті воду та електроенергію. Як наслідок – робота підприємства, яке роками надавало послуги та виконувало важливі функції із забезпечення життєдіяльності міста, практично паралізована. Що й казати, є над чим задуматися, а головне, слід, не зволікаючи, реагувати на черговий виклик. Тож, як продовжив А. Мелешко, «ми вже підготували відповідні звернення у всі можливі інстанції із копіями додатків згаданого листа ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» з проханням вжиття необхідних заходів. Зокрема, і в Солом’янський суд, і в НАБУ, і в Національне агенство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів з проханням посприяти у розблокуванні вказаних рахунків «Енергії – Новий Розділ». Бо ж мешканці у даній ситуації не винуваті, тому тим, хто має важелі впливу, слід обов’язково врахувати і цю немаловажну обставину.
Бо якщо адміністрація ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» піде на вказаний вимушений захід і розрахує працівників, то чого очікувати міській господарці? Адже функції спеціалістів даного підприємства перейняти комунальному підприємству міста, вважаю, поки що нереально з точки зору відсутності відповідних регулюючих механізмів. Отака невтішна ситуація, - резюмував А. Мелешко, - і вона відповідно відбивається на сплаті податків у міську скарбницю та виконанні бюджету загалом».

ПП «Гарант Енерго М»: розбір польотів не за горами
Тиждень тому, у четвер, на засіданні колегії Львівської облдержадміністрації Олег Синютка поцікавився у міського голови Нового Роздолу розвитком ситуації, спричиненою проблемною діяльністю ПП «Гарант Енерго М», оскільки із 20 звернень громадян на «гарячу лінію» ЛОДА, переважна більшість з котрих так і «не закрита» в сенсі реагування, стосується саме неефективної роботи даного підприємства. Андрій Мелешко тезово поінформував про основні недоліки, котрі систематично впродовж декількох місяців допускає управитель Новороздільської ТЕЦ (про що увесь цей час редакція докладно інформує читачів – І. Б.) та вжиті міською радою заходи як на рівні нарад з участю керівництва ПП «Гарант Енерго М», засідань міської комісії питань ТЕБ і НС, так і на рівні чисельних Звернень виконавчого комітету та депутатського корпусу ради з детальним описом проблематики у низку високих інстанцій, як от - у Національне агенство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів; Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; Центральне управління НАБУ; Львівську обласну державну адміністрацію, Адміністрацію Президента України, Службу безпеки України у Львівській області. Уважно заслухавши виступ, О. Синютка попросив міського голову впорядкувати всю наявну офіційну інформацію з даної проблеми у окремий пакет та скерувати у Департамент з питань ЖКГ ЛОДА.
Імовірно, що це сигнал про те, що керівництво області готує для адміністрації ПП «Гарант Енерго М», як кажуть, «розбір польотів».

Шевченківські читання, присвячені 205-річному ювілею Кобзаря
Апаратна нарада завершилася на урочистій ноті – декламуванням уривків із поеми Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим...» . Перед поетичним флешмобом виступила начальник відділу з питань гуманітарної політики Оксана Єсауленко, відзначивши геніальність Поета – пророка, будителя національно-державницької свідомості, чия поезія і нині є актуальною. Повідомила, де і коли в Новому Роздолі відбудуться ювілейні вшанування Велета українського духу. І продовжила: «Звичайно, і ми вирішили долучитися до відзначення знаменної події, тож сьогодні на апаратній нараді усі начальники відділів, управлінь, виконавчого комітету міської ради разом з міським головою та його заступниками розпочнуть Шевченківський тиждень читанням відомого твору Кобзаря «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє».
А потім у залі звучали Шевченкові поезії, які проникливо і натхненно декламували присутні, мабуть, згадуючи шкільні роки, коли їм вчителі давали домашні завдання вивчити вірші Кобзаря. Тепер вони виконали завдання добровільно...
Іван БАСАРАБ