Виховуємо патріотів: національно свідомих, сильних духом і тілом…

… Дух, що тіло рве до бою…
Він не вмер, він ще живе!...
Словом сильним, мов трубою,
Міліони зве з собою, —
Міліони радо йдуть,
Бо се голос духа чуть...
Іван Франко «Гімн»


Новороздільський політехнічний коледж

Ці слова великого Каменяра завжди були, є і будуть дороговказом для студентського та викладацького колективів Новороздільського політехнічного коледжу. Адже кожен із нас у глибинах свого єства зберігає вічну, безсмертну, божественну часточку іскри Божої – Дух. У вирішальні моменти нашого життя саме ця сила Бога, цей вічний і невгасимий вогонь просвітлює нас та виводить на широку дорогу, що носить наймення - Шлях.
Що сприяє формуванню національної свідомості української молоді, на чому ґрунтується її патріотизм? Запитуємо себе і хочемо донести цю науку до молодого покоління.
Тільки справжні герої-патріоти проходять з гідністю свій життєвий шлях. Серед них імена тих, хто в недалекому минулому навчався у стінах Новороздільського коледжу, зокрема, Іван Сперелуп – випускник 2016 року, спеціальність «Прикладна екологія», який загинув минулого року 6 травня в районі с. Новоселівка на Горлівському напрямку. 20 травня 2019 року було відкриття та освячення меморіальної дошки загиблому воїну – учаснику АТО, нагородженому орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) - на фасаді навчального корпусу №1 коледжу. Добрим, щирим, спокійним зринає Іван у пам’яті тих, з ким жив, навчався і спілкувався. Однак найкращою рисою, яку виховав у собі Герой, - це любов до Батьківщини і розуміння громадянського обов’язку та відповідальності. Досліджуючи життєвий шлях та сторінки подвигу нашого Героя, можна сказати, що життя таких людей – це гідний приклад для сучасників і наступних поколінь.
* * *
У вищому навчальному закладі, крім роздумів про любов до рідної землі, про місце подвигу в житті сучасної молодої людини, прищеплюють навички активного способу життя. Саме з цього приводу 31 травня 2019 р. студенти та викладачі коледжу взяли активну участь у Всеукраїнському забігу «Студентська миля - 2019».
Захід пройшов вулицями міста у Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. Мета заходу – формування здорового способу життя студентської молоді, підвищення рівня рухової активності та зміцнення здоров’я, популяризація та залучення широких верств населення до фізичної культури та спорту. Учасників забігу було понад 60, зокрема, студентська молодь, викладачі політехнічного коледжу та усі бажаючі.
Олімпійський принцип – головне не перемога, а участь, що був гаслом змагань, - подарував усім відчуття причетності до хорошої традиції. А ще, безумовно, багато позитивних емоцій та розуміння необхідності занять спортом для здорового майбутнього.
Ці два яскраві приклади чітко окреслюють форми і методи національного виховання студентської молоді коледжу і ще раз засвідчують, що сильні тілом – залізні духом! За словами англійського філософа Герберта Спенсера: «Тільки у сильному, здоровому тілі дух зберігає рівновагу і характер розвивається в усій своїй могутності».

М. Курик, заступник директора з виховної роботи,
Р. Цюра, викладач української мови та літератури Новороздільського політехнічного коледжу