ПРО ПОТОЧНУ КРИМІНОГЕННУ СИТУАЦІЮ У НОВОМУ РОЗДОЛІ

Скутер знайшли...

Скутер знайшли … у квартирі
За час створення відділення поліції у Новому Роздолі у 2017 році було зареєстровано 4 випадки викрадення скутерів місцевих мешканців, в основному в нічний час, з різних місць – з-під будинку, з подвір’я.
І ось 28 травня стався п’ятий випадок викрадення скутера.
Місцевий мешканець на пр. Шевченка припаркував скутер і пішов по справах. То був ще, як мовиться, білий день, але вже сутеніло, збиралося на дощ. Через деякий час повернувся – скутера немає.
Чоловік одразу зателефонував у поліцію. Спільно по гарячих слідах здійснювали пошук, який дав результати. Зловмисники додумалися викрадений скутер затягнути в квартиру житлового будинку, на перший поверх. На місце події прибули працівники міського відділення поліції, оточили під’їзд, довго стукали в квартиру з вимогою відкрити. Там притихли, не відповідали, думали, напевно, минеться якось.
Проте поліція проявила принципову позицію: був проведений обшук у невідкладних випадках, який передбачає силове проникнення в житловий будинок без згоди його власників.
І – що ви думаєте – ввійшли в квартиру, а посеред кімнати… (хто би міг подумати?) стоїть скутер. Навіть сходову клітку помили, щоб сусіди не зауважили.
Було затримано зловмисника, який безпосередньо причетний до вчинення злочину, це місцевий мешканець гр. С. 1991 р.н., який таким чином, як кажуть, заробляв собі на життя.
Його затримали в порядку статті 208 КПКУ, поміщено в слідчий ізолятор і оголошено підозру за вчинення злочину, передбаченого статтею 289 частиною 1 ККУ, подано звернення в суд з клопотанням обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак згідно рішення суду вказаному зловмиснику було обрано запобіжний захід, не пов’язаний з позбавленням волі.
Вживаються заходи по доведенню вини вказаної особи до вчинення інших фактів крадіжок 4-х скутерів на території Нового Роздолу протягом двох років.

Чергова спроба шахраїв здобути легку наживу не вдалася
Хочу довести до відома читачів, що з початку року до 5 червня 2019 р. включно у міському відділенні поліції зареєстровано 7 кримінальних проваджень з приводу шахрайських дій невідомих осіб на інтернет-сайті OLX та інших з приводу купівлі-продажу різних товарів: це коли довірливі покупці відшукали на сайті відповідний потрібний їм товар, позаздрили на гарне співвідношення якість-ціна і перерахували передоплатою насліпо кошти, а взамін і товару не отримали, і зв’язок з продавцем зник…
Таких випадків, скажімо так, класичних, зареєстровано сім за п’ять місяців поточного року. Так, мало, адже попередній рік, пригадуєте, був прямо таки «шахрайський бум», і тоді реєстрували щотижня, а бувало, і кілька раз на день подібних ситуацій.
Чому я знову підняв цю тему?
Нещодавно, 2 червня зареєстрований ще один цікавий випадок: до місцевої мешканки 1941 р.н. зателефонували на домашній телефон невідомі і повідомили, що її внук в біді, тобто попав у правоохоронні органи, і потрібно принести кошти, щоб виручити онука з тої біди.
Бабуся, оскільки є читачем «Вісника Розділля» і близько не повелася, не повірила невідомим і спокійно відповіла, що внукові перетелефонує. Натомість зателефонувала у поліцію.
Шахрайство не відбулося, що ще раз свідчить про плідні результати спільної потужної інформаційної компанії, щотижня повідомляючи про небезпеку попастися «на вудочку» телефонним шахраям, яку минулого року проводили разом з газетою «Вісник Розділля».
Такі випадки є і, на жаль, будуть – ми не в змозі повністю викорінити ні бажання та винахідливість шахраїв у пошуках «легких грошей», ні безпечності несвідомих городян. Наше завдання звести їх до мінімуму, довести до відома кожного про великий потенційний ризик стати жертвою шахраїв. Не ризикуйте, переконуйтеся в якості, не здійснюйте передоплату, а лише післяоплату, коли отримали товар і переконалися у його якості. Потрібно все продумати, прорахувати, як кажуть, 10 разів «відміряти», аніж поспішати переводити кошти насліпо, а потім іти в поліцію. У заявах звучать різні суми, на які шахраї «кинули» мешканців - і 6 тисяч, і 20 тисяч, і 320 грн, але суть у можливості бути обдуреним. Тож вкотре повторюся – будьте пильними!
Чергова спроба шахраїв «закинути вудочку» не вдалася, завдяки широко розповсюдженій інформації у «Віснику Розділля» зокрема, проте немає гарантії, що шахраї знову активізуються.

«Безпечне літо»
Стандартно на час літніх канікул на території України проходить загальноукраїнська профілактична акція, яка стосується життєдіяльності неповнолітніх.
З початку літнього відпочинку та оздоровлення дітей поліція розпочала загальнодержавні профілактичні заходи під умовною назвою «Безпечне літо».
З 1 червня по 31 серпня проходитимуть загальнодержавні профілактичні заходи під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей, тому поліція рекомендує батькам навчити своїх дітей наступних правил:

- навчіть Ваших дітей не йти будь-куди з незнайомою людиною;
- цікавтесь, з ким товаришує і спілкується Ваша дитина, якими сайтами користується в інтернеті;
- навчіть Ваших дітей ніколи не відчиняти двері чи зізнаватися, що вони самі вдома;
- розкажіть дітям, щоб вони не грали у покинутих будинках або малолюдних місцях;
- не відпускайте дітей на водойми без нагляду;
- не залишайте дітей без нагляду вдома і біля водойм;
- не дозволяйте стрибати у воду в неперевірених місцях;
- дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався;
- не дозволяйте запливати на глибину, використовувати гумові іграшки, матрац;
- для купання добирайте місця, не засмічені, з твердим дном, без водоростей та мулу;
- не допускайте пустощів на воді (не можна зненацька лякати, жартома кликати на допомогу, утримувати одне одного під водою);
- нагадуйте дітям Правила дорожнього руху та правила поведінки в транспортних засобах.
Поліція наголошує на необхідності дотримання відповідних правил, максимально спостерігати за дітьми, не лишати їх без нагляду, особливо під час відпочинку на водоймах, задля безпеки та здоров’я дітей.
Руслан ШНАЙДРУК, начальник Новороздільського відділення поліції, підполковник