Пріоритети безпеки свого регіону визначає сама громада

У центральній міській бібліотеці напередодні Дня міста в рамках проєкту IREX-PULSE («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») «Моя громада - мій добробут», який підтримує Асоціація міст України та USAID Україна, відбулось обговорення найголовнішого питання нашої життєдіяльності – безпеки громади та її громадян в контексті створення майбутньої Новороздільської ОТГ. До обговорення цього важливого питання активно долучились секретар ради Ірина Кравець, депутат Новороздільської міської ради Володимир Засанський, працівники відділу з питань надзвичайних ситуацій, правоохоронної та оборонно-мобілізаційної роботи Новороздільської міської ради, рятувальники, працівники Новороздільського відділення поліції, екологи, громадські активісти. Організував зустріч, до речі, також депутат Новороздільської міськради, куратор проєкту Анатолій Шалаєв, МГО Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ) та Новороздільська міська централізована бібліотечна система.
Наша безпека, здається, усім зрозуміло, передбачає стан доріг, освітлення вулиць, діяльність правоохоронних органів. Проте у ході живого спілкування дійшли спільної думки: наша безпека – це набагато більше питань і проблем, зокрема, непроста екологічна ситуація Розділля, питання постачання енергоносіїв до кожної домівки, питання пропагування здорового способу життя, альтернативні місця відпочинку, доступність інфраструктури, наркоманія, поводження з побутовими відходами, підпал сухостою, засилля безпритульних собак, навіть безробіття, через яке масово виїжджає за кордон працездатне населення, покидаючи без потрібного догляду старших батьків і малих дітей. Пріоритети безпеки свого регіону має визначати сама громада. І присутні представники новороздільської громади це пробували зробити, не лише перелічуючи проблемні місця, але й аналізували причини їх виникнення, попутньо називали шляхи виходів, пропонували ідеї. І сходилися в одному – часто на заваді відсутність коштів, недосконале законодавство, недостатні зусилля, та головне – питання свідомості наших громадян, їх життєвої позиції, банального виховання мешканців громади. Безумовно, громада має об’єднуватися і робити все для покращення свого життя. Як приклад, наводився досвід інших ОТГ – створення добровільних пожежних бригад, міської муніципальної поліції, центру безпеки громади чи бодай кол-центру (централізованого пульту) для отримання екстрених дзвінків тощо. Тим паче це важливо напередодні створення ОТГ з адміністративним центром у Новому Роздолі.
Підготовка та затвердження комплексної програми безпеки громади – наступний крок, і долучатися до створення програми можуть усі активні і небайдужі городяни.
Того ж дня паралельно у міській дитячій бібліотеці організатори зустрічі проводили гру Ріскленд для наймолодших мешканців громади, яка власне і навчає дітлахів основ безпеки.
Віра ВЛАСЮК