І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

ПЛАСТ визнали на загальноукраїнському рівні

ПЛАСТ

Наприкінці минулого тижня Верховна Рада прийняла закон про визнання та державну підтримку Національної скаутської організації України «Пласт». Мета цього закону створення сприятливої законодавчої бази задля підтримки і розвитку пластового (скаутського) руху в Україні та серед української діаспори в світі. «Пласт» - найбільша молодіжна організація України: 137 осередок Пласту діє у 23 областях України. Об’єднує 8 тисяч пластунів різного віку – від наймолодших 6-річних пластунів до старших пластунів-сеньйорів, які допомагають у виховній праці. Скаутський рух у своїй основі це об'єднання молоді з патріотичним нахилом і використанням християнської моралі. Пласт – за 30-років своєї відродженої діяльності в Україні – став не лише найбільшою молодіжною організацією із найчисельнішою членською базою, але і найчисельнішою скаутською організацією на всьому пострадянському просторі, включно із країнами Балтії. Окремо слід відзначити, що Пласт також є найбільшою українською молодіжною організаціє в світі, тобто включаючи осередки української діаспори. Сьогодні пластові осередки діють у понад 20 країнах і на всіх континентах – в Європі (майже половина країн ЄС), Північній і Південній Америці (близько половина штатів США і провінцій Канади, Арґентині), Африці (ПАР, Кенія), Азії (Китай, Туреччина) та Австралії. Останніми роками відбувається динамічне створення Пласту в країнах, де його ніколи не було – наприклад, на Кіпрі чи в Голландії.
Пластуни або ж скаути - борці за правду, волю і незалежність із самого дитинства, це свідомі патріоти держави, українці генетично і за переконаннями. Навіть непосвяченим добре відомі заслуги «Пласту», зокрема їхня роль в освіті дітей та молоді, історичний внесок у становлення державності та участь в боротьбі за здобуття незалежності України.
Як зазначає народний депутат України Тарас Батенко, показово, що єдиною депутатською фракцією, яка проігнорувала голосування або депутати голосували «проти» визнання національної скаутської організації «Пласт» була фракція Політичної партії «Опозиційний блок» (0 голосів «За»!). Загалом, лише 228 свідомих народних депутатів проголосували за цей законопроект, насамперед через те, що саме «Пласт» має потенціал для забезпечення державних інститутів службовців з патріотичним вихованням та високою національною свідомістю. Важливо, що скаутська організація «Пласт» має величезну довіру суспільства, як молодіжна організація, яка виховує патріотів, здорову та ціннісно-орієнтовану молодь України.
Тарас Подвірний