Про найкращу школу, найкращих вчителів, найкращі шкільні роки...

Новороздільська СШ №3

Сьогодні, 2 вересня, у День Знань, і редакційне завдання – висвітлити свято Першого дзвоника саме у СШ №3 – навряд чи хто піддасть сумніву. Адже школа відзначає 50-річчя! Отож з піднесеним настроєм прямую у навчальний заклад, милий серцю і майже рідний. Адже тут навчалися моя дружина, дочка та внучка, тут директором мій однокласник, з яким навчався у СШ №1, Володимир Іванович Павлів.
Вранці, за сніданком, дружина, дізнавшись, що іду у СШ №3, мимоволі згадує шкільні роки (Галина і Вероніка вже декілька літ як живуть у Польщі), однокласників, вчителів. Так непомітно й переходить на стишений голос, із щемом, і каже, що найбільший слід у її житті залишила вчителька української мови та літератури Марія Антонівна Біленко. Своє чергою, пригадав і своїх вчителів з першої школи. Відразу постав образ суворого, вимогливого і водночас дотепного вчителя фізики Миколи Петровича Бурдяка. Бо саме він залишив у пам’яті найяскравіші спогади про школу. Далі разом згадали колись почуті відгуки приятелів з інших шкіл наших років випусків (1973–го та 1975–го) про своїх вчителів, які залишили найбільший слід у їхньому житті. Чимало з них вже відійшли у Засвіти. Але ще не всі, дай їм Боже, здоров’я. Але ми однаково глибоко вдячні усім, кого пам’ятаємо і любимо.
...Свято Першого дзвоника розпочинається. Все, згортаю ніжні спогади про свою та третю школу, моїх і дружини Марії вчителів. З піднесенням вливаюся у стрій світлих і піднесених учасників ювілейного торжества – педагогів, учнів, батьків, гостей . І вже наперед знаю, що кожен із тут присутніх школярів колись, так само у День Знань із щемом згадає своїх найкращих вчителів, своїх однокласників, свої найкращі шкільні роки. А далі вже не відволікаюся - уважно, як і увесь торжествуючий загал, вслухаюся у слова поважних промовців з нагоди Дня Знань, з нагоди 50-річчя СШ №3.


Володимир ПАВЛІВ, директор школи: «Всечесний отче, шановні вчителі, батьки, дорогі діти. Щиро вітаю вас Днем Знань – чудовим святом, яким традиційно відкривається новий навчальний рік, яке об’єднує всі покоління нашого народу. Вчора завершилися літні канікули і сьогодні урочистий перший дзвоник покличе усіх нас до праці: вчителів давати знання школярам, учнів – їх добре засвоювати. Сьогодні 51 першокласник вперше стали учнями нашої школи. Впевнений, що вони з гордістю носитимуть звання учня Новороздільської середньої школи №3 з поглибленим вивченням інформатики. Знаменно й те, що стають вони першокласниками в ювілейний 50-й рік народження нашої школи. Бачу також перед собою 11- класників, які стануть 50-м випуском ЗШ №3.
Наша школа має висококваліфікованих педагогів, які традиційно дають учням глибокі, грунтовні знання. Не став винятком і минулий навчальний рік. Наведу основні досягнення: 45 учнів школи стали переможцями і призерами міських предметних олімпіад. З них 16–ть зайняли перші місця, дванадцять – другі і 17-ть – треті. А двоє учениць школи – Кизимишин Марічка з 8- Б класу та Софія Минда з 9- Б класу стали відповідно переможцями і призерами обласних предметних олімпіад.
Дорогі діти, прийшовши сьогодні до школи, ви побачили, наскільки вона змінилась. Бо в той час, коли ви безжурно відпочивали влітку, тут працювало багато дорослих людей. Вони хотіли, щоб ви навчалися у комфортних умовах. Тож пам’ятайте і цінуйте їхню працю, а також затрачений ними час та гроші. Що маю на увазі, судіть із прислів’я: «Не там чисто, де прибирають, а там, не смітять». На завершення традиційно хочу побажати вчителям доброти і терпіння, учням – добрих відмінних знань і зразкової поведінки, усім разом – здоров’я, мирного неба над нашою Україною, щастя і дотримання норм християнської моралі».
Василь Підгайний, священик УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці: «Переповнюється серце радістю, споглядаючи на вас – милих, гарних, красивих, просвітлених. Тож попросимо Господа Бога, щоби Він благословив вас на новий навчальний рік під мирним небом у вільній незалежній Україні. Шановні вчителі, дорогі батьки та школярі. А особливо звертаюся до наших любих, найповажніших діточок, що сьогодні переступлять шкільний поріг і перший раз підуть у перший клас. Поки що для вас школа, Альма – матер є невідомою таїною, але зараз ви стаєте частиною славного колективу ЗШ №3, який цьогоріч святкує славний ювілей - 50-річчя! Отож, в першу чергу вітаю із цією визначною подією. Ми щойно щиро молилися і просили Господа Бога, аби він опікувався нами. Бо недарма народ придумав мудрість: «Без Бога ані до порога». Можливо, хтось з вас думає, що все у житті залежить від нього. До певної міри, так і є. Але так само у всьому присутній Бог, який супроводжує нас усе життя. І Боже благословення Дня знань, який ми сьогодні спільно відзначаємо, є необхідним чинником до добрих справ, добрим початком нового шкільного навчального року. Важливо також пам’ятати про інші важливі чинники у цьому процесі. Отже, це велика роль батьків як перших вихователів : якщо ви, шановні батьки, будете себе добре поводити, показувати приклад, виховувати дітей і сприяти їм, то і вони, як та губка, будуть це вбирати від вас і це допомагатиме їм зростати і набиратися досвіду. Другим важливим наставником є школа. Бо хоча основною її функцією, безумовно, є навчання, проте вчителі також, окрім цього, є і впливовими вихователями. І третім, також значним фактором у цьому процесі є церква, яка покликана прищеплювати учням християнські та моральні цінності. Отож, шановні, ще раз щиро вітаю усіх із Днем Знань, бажаю усім здоров’я, великої ласки Божої».
Підготував Іван БАСАРАБ