ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ

Хто такий Тарас Чолій?

На 123 окрузі партія «Голос» підтримує громадського діяча і волонтера


Кандидатів по мажоритарних округах від “Голосу” Святослав Вакарчук представляв особисто. На нашому окрузі партія висунула Тараса Чолія - громадського діяча, волонтера, депутата Львівської міської ради. Що ми знаємо про цю людину і хто за нею стоїть?
“Шість років тому у мене з’явилася ідея зберегти народну пам’ять. Не ту, викривлену в радянські часи чи узагальнену в підручниках. А таку, щоб спогади кожної літньої людини записати на відео, оцифрувати старі знимки, записати пісні. Так з’явився проект “Локальна історія”. Тепер це – тисячі відеоспогадів людей цілої Галичини, які можна переглянути на сайті проекту. Це майже 30 виставок у Перемишлянському, Миколаївському, Золочівському та інших районах. Більше, ніж півроку видаємо журнал”, - каже Тарас Чолій.
У кінці 90-х, відразу після війська, він поїхав на заробітки до Португалії. Будував дороги і мости, вивчив мову, згуртував діаспору. Але залишатися на чужині не хотів – повернувся, закінчив журналістику, одружився, працював у Львівській міській раді, збудував музей “Територія терору”. А водночас, крім проекту “Локальна історія”, також без використання бюджетних грошей, реалізував ще кілька важливих проектів. Зокрема, створив два історичні фільми про УПА і Карпатську Україну, разом з друзями зібрали кошти і збудували два військові меморіали воякам УПА на Перемишлянщині.
У 2014-му він відразу ж включився у волонтерську роботу на допомогу війську, організував кілька військових вишколів, спеціальний вишкількний курс в Академії сухопутних військ.
На території 123-го округу Тарас Чолій буває дуже часто. Тут живуть його бабця та інші родичі. Тож знає, як живуть люди у наших містечках і селах. Часто приїздить до рідного села – з родиною, дітьми.
“Щотижня їжджу тими розбитими дорогами, підвожу людей по дорозі. Для мене справа честі допомогти їм. Хочу, щоб українці подорожували, навчалися та відпочивали за кордоном, а не тікали туди від злиднів. Хочу, щоб люди поверталися до України, щоб тут була якісна освіта та медицина. Щоб наші бабці й дідусі тішилися життю, як це є в Європі. Щоб наш селянин був справжнім господарем на своїй землі, а ріки, ліси і озера, національні парки – направду належали людям, як пише в Конституції, а не нищилися, щоб їх не загороджували від нас парканами ті, хто уявив себе “сильними світу цього”, - пояснює свою мотивацію кандидат.
Вже чотири роки Тарас Чолій є головою фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді. Працює над збереженням пам’яток архітектури, бореться проти розкрадання майна громади, “роздаровування своїм” земельних ділянок, тотальної забудови міста. “За мною не стоїть ніхто, крім моєї команди і виборців, на підтримку яких сподіваюся”, - каже Тарас.
Наразі кандидата від “Голосу” вже підтримали дієві громадські середовища та волонтерські команди у Новому Роздолі, на Золочівщині та Миколаївщині. Свою підтримку йому висловили історики, митці та волонтери. Водночас, проти нього включилися і чорні технології опонентів: по всіх трьох районах ночами викрадають банери, плакати та наліпки кандидата.
Наразі партія «Голос» Святослава Вакарчука стрімко набирає відсотки соціології. На кінець червня її рейтинг становив 8,3%. А це означає, що нову політсилу ми точно побачимо у парламенті.
Андрій Филик

P.S. Минулої суботи у МБК «Молодість» відбулася зустріч Тараса Чолія із новороздільцями. Городяни поставили висуванцю від партії «Голос» низку актуальних запитань щодо тривожної політичної ситуації, що розгортається в країні після виборів Президента, та міських «вузьких місць». Політик відверто висловлював власне бачення вирішення порушених проблем. До речі, деякі запитання були вже надто дошкульними, особливо із уст двох громадських активістів зі Львова, яких деякі поінформовані мешканці відразу ж позиціонували з однією політичною силою, однак це, як мовиться, не «вибило» пана Тараса із конструктивного дискурсу, тож він терпляче пояснював, що й до чого. А після завершення зустрічі кандидат в депутати, вже вийшовши з зали і помітивши одного з тих, хто ставив гострі запитання, підійшов до візаві і подякував за актуальність запитань, додавши, що вони прозвучали «не за адресою». «Представники партії «Голос» не уникають гострих запитань, навіть із провокативним підтекстом, бо ми, власне, і йдемо у парламент, щоб законодавчо виправити перекоси у державному будівництві, виконавчій вертикалі управління, місцевому самоврядуванні», - підкреслив Тарас Чолій.