Позиція кандидата у народні депутати Тараса Батенка щодо статусу української мови як єдиної державної

Я завжди був, є і залишаюсь твердим у своїй позиції щодо української мови. Це рідна і єдина державна мова нашої країни і ми повинні плекати та захищати її.


Тарас Батенко

Нещодавно, у квітні цього року, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», у розробці якого я брав безпосередню участь та голосував за його прийняття. ВІН ГАРАНТУЄ ВИКОРИСТАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ЄДИНОЇ ДЕРЖАВНОЇ В УСІХ СФЕРАХ ЖИТТЯ – освітній, культурній, процесуальній тощо. Прийняття закону про мову є проявом того, що Україна йде демократичним та європейським шляхом.
Водночас я глибоко стурбований заявами різних політичних сил, які вважають, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей варто надати російській мові статус регіональної.
Я вважаю, що мешканцям Донбасу не знадобиться російська мова, коли настане час і ця територія буде звільнена від ворожих сил. Навпаки, прийде час і українська мова лунатиме від Львова до Луганська, від Чернігова до Сімферополя. Це обов’язково станеться і ми повинні докласти усіх зусиль для цього.
Завданням нашого покоління є захист здобутків Незалежності – української культури, традицій та мови. Як писав Олександр Олесь: «Без усякої іншої науки ще можна обійтися, без знання рідної мови обійтися не можна».