Потрійне свято, потрійна енергія глядачів та виконавців концертної програми, потрійне вслухання у промови кандидатів в депутати

Репортаж про відзначення у Новому Роздолі Дня молоді, 23-ї річниці прийняття Конституції України та 78-ї річниці проголошення Акту відновлення Української Держави


День Конституції в м. Новий Розділ

Спекотної неділі на центральній площі міста вирувало святкування. І причин було доволі – 23-тя річниця прийняття Конституції України, День молоді та й загалом прекрасна літня пора. Окрім того, 30 червня, як нагадували у вітальних виступах гості (благо, у передвиборчий період Новий Розділ не обділяють увагою), зокрема, кандидат і діючий народний депутат Т. Батенко, у вітальній промові згадав про визначний день в історії українського націоналістичного руху новітнього часу - 30 червня 1941 року Українськими Національними Зборами з ініціативи Організації українських націоналістів революціонерів під проводом Степана Бандери у Львові проголошено Акт відновлення Української Держави (за планами революційної ОУН це був перший етап — перший крок до проголошення відновлення Української Держави у Києві. Шкода лишень, що і через 78 років знову йде мова про відновлення української держави).

Україні та українцям присвячувалися слова і номери урочистого вечора. Над Площею Героїв Майдану дзвінко лунали слова ведучих: незмінні Андрій Кізіль та сестри Христя Сагало і Настя Петрів (представники молоді) не просто зачитували поетичні присвяти чи оголошували виступи творчих колективів МБК «Молодість», але й знайомили городян із націоналістичними девізами: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» - ці слова видатного українського мислителя двадцятого століття В’ячеслава Липинського, який присвятив все своє життя розбудові української державності, не втратили актуальності і до нині.
МБК «Молодість» представив у святковій урочистості когорту місцевих талантів – танцювальні: Зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» (керівник Т. Михайлюк), танцювальний колектив «Барви» (Г. Тищук), «Грація» (О. Марочко) і вокальні – вихованці Ірини Жигаль: вокальний ансамбль «Сузір’я», дитячий вокальний ансамбль «Карамельки», вокальний ансамбль хлопчиків «Непосиди», Народний фольклорний ансамбль «Джерело» (слід відзначити, що й сам керівник є активною учасницею усіх міських заходів), Наталія Фіцала, не менш талановита й ініціативна, також презентувала глядачам цілу плеяду своїх творчих колективів - дитячі вокальні ансамблі «Домісольки», «Мрія», «Асорті» і дует «Усмішка».
Дитячий вокальний ансамбль «Намистинки» під керівництвом досвідченої С. Баранович, неодмінно присутній фольклорний ансамбль «Барвінок» (О. Чайка) і юні солісти Діана Іваницька, Софія Олійник, Евеліна Убога, Христина Кудряшова, Аліна Гринишин та невтомний Степан Рудка (сценічний псевдонім - «вуйко Стьопа») вносили свою лепту у музичні дарунки новороздільцям – вітання із чудовим святом юності і краси!
Адже лише одне-єдине слово «молодість» несе в собі нерозтрачені надії та сподівання, оптимізм, рожеві мрії, буяння, цвітіння і, звичайно ж, кохання. І саме МБК «Молодість» (в тому числі і завдяки, напевно, своїй назві) щоразу дарує городянам нерозтрачені надії та сподівання, оптимізм, буяння, цвітіння і, звичайно ж, кохання, ділячись нерозтраченою любов’ю (вірніше, любов має здатність множитися саме від того, чим більше її дарують навколишнім) до рідного міста, краю, до України, її традицій, звичаїв, людей. Можливо, символічно десь щороку поряд День Конституції і День молоді, бо саме поєднання молодечого запалу, оптимізму з виваженістю законодавчого поля дадуть нам ту країну, у якій мріємо жити ми всі.
Не менш щирі побажання лунали і з вуст гостей, яких у передвиборчий період завжди багато. Представники політичної партії «Європейська Солідарність» Софія Федина (українська співачка і телеведуча, активний громадський діяч (голова Світової федерації українських лемківських об'єднань, ГО «Українська справа», радник голови Львівської обласної ради, член обласного проводу Конгресу українських націоналістів), кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка, волонтер АТО, Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2017), кавалер Ордена імені Княгині Ольги III ступеня, ведуча львівського Євромайдану під час Революції Гідності, 5-й номер виборчого списку партії «Європейська Солідарність») та Олег Дуда ( кандидат у народні депутати від «Європейської Солідарності» по нашому виборчому округу №123, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, голова Українського лікарського товариства у Львові, член Громадської Ради при Львівській ОДА та МОЗ України) щиро святкували з новороздільцями (втім, у розмові з репортером «Вісника Розділля» вони докладно озвучили своє бачення вирішення проблем округу і країни в цілому – див. у номері).
Як завше, коротким та ємним водночас був виступ нашого народного депутата (нині – також кандидата у депутати Верховної Ради по нашому мажоритарному округу 123) Тараса Батенка (див. на 2-й стор.), який давно став «своїм», бо ж уже понад п’ять літ опікується нашим містом: досконало знає людей, проблемні питання Нового Роздолу, безпосередньо причетний до залучення численних проектів і програм, за якими – матеріальне забезпечення та виконання важливих для господарки міста робіт. Кожна школа, державна установа, кожна посадова особа та й кожен мешканець може «з ходу» навести приклад такої батьківської турботи, тож розмова з діючим народним депутатом завжди приємна і чітка.
День молоді - це свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. І творили це свято для новороздільців молоді, талановиті виконавці, бо ж за активною, прогресивною та творчою молоддю наше майбутнє. Христина Сагало – співачка, яку вже давно полюбив весь Новий Розділ та й не тільки. Та й загалом сцена міського Будинку культури для неї змалечку стала рідним домом: тут, на місці роботи мами і тата, виростала, тут формувалася як солістка, як танцюристка, актор і ведуча, як творча натура і справжня патріотка нашого міста. Продовжили концертну програму активна учасниця художньої самодіяльності Будинку культури, студентка політехнічного коледжу Тетяна Івать та гість із Жидачева Олесь Грицевич, переможець конкурсу караоке на майдані, яке проходило у Новому Роздолі на День Незалежності у минулому році.
З нагоди Дня молоді звернувся до всіх молодих душею ще один кандидат у народні депутати від нашого 123-го виборчого округу, мешканець нашого міста Андрій Бас (див на 2-й стор), представивши виступ школи бойового гопака «Вовк», оскільки він є давнім прихильником спортивно-націоналістичного виховання і сприяє громадським формуванням такого штибу.
А тоді – драйвова українотека, яка відбулася за сприяння кандидатів в народні депутати Олега Дуди, Андрія Баса та народного депутата України Тараса Батенка.
Іван БАСАРАБ
Віра ВЛАСЮК