ПАМ’ЯТІ ЛЕВКА ЛУК’ЯНЕНКА

Автор Акту проголошення Незалежності України, політичний в’язень, борець за українську незалежність, письменник, Герой України Левко Григорович Лук’яненко не дожив трохи більше місяця до свого 90-річчя. Рік тому, 7 липня, перестало битися його серце…


"Бог був милосердний до Лук'яненка, він по суті одним з останніх свого покоління великих борців за Незалежність залишає цю землю. Лук'яненко все життя боровся зі системою, владою, і ця боротьба була вкрай безкомпромісною. Він знав методику боротьби, ефективність голодування в радянських таборах, силу слова, силу відкритих листів. На жаль, відкриті листи українські президенти мало зауважували. Він довіряв людям, швидко захоплювався ними і часто розчаровувався. Він силу силенну писав, томи книжок. І заслужено отримав в останні роки Шевченківську премію. Він бачив Україну іншою, ніж ту, за якою спостерігають сьогодні мільйони. Лук'яненко ніколи не спостерігав за вектором розвитку держави. Він намагався його творити. Тому ми не просто вдячні йому за написання Акту Незалежності, ми повинні виховати на його життєвому прикладі нове покоління українців.
Дякую Вам за все, Левку Григоровичу!"
Кандидат у народні депутати України
Тарас Батенко

ВІД РЕДАКЦІЇ: До слова, на початку червня цього року Верховна Рада окремою постановою вшанувала пам’ять Левка Лук’яненка, рекомендувавши місцевим громадам увічнювати його ім’я у назвах площ, скверів, вулиць. «Ще при житті Левка Григоровича за мого сприяння був відкритий його барельєф на міській раді міста Глиняни Золочівського району, де працював майбутній автор Акту Незалежності до свого арешту. Вшановуймо пам’ять справжнього борця за волю України!” – повідомив народний депутат України Тарас Батенко.