АКЦЕНТИ АПАРАТНОЇ НАРАДИ

ЛОДА і надалі затягує із прийняттям рішення про надання 6-ти гектарів під облаштування міського сміттєзвалища. Прозвучав натяк, чому ...
Традиційно апаратна нарада розпочалась із тезового викладу міським головою основних моментів, які прозвучали на вранішній скайп-нараді у Львівській обласній державній адміністрації, яку, поки Президент не призначив нового очільника, проводив Руслан Гречаник. До слова, Руслан Трифонович майже відверто натякнув, що причиною затягування із рішенням ЛОДА про надання Новому Роздолу 6-ти гектарів під облаштування міського сміттєзвалища є те, що, мовляв міська рада не може організувати проведення громадських слухань на погодження спорудження сміттєпереробного заводу на нашій території (офіційне формулювання вказаних громадських слухань звучить дещо інакше, але суть саме така – І. Б.).

Державна інсулінова програма: чому в Україні, в т. ч. і Новому Роздолі, виникла проблема із ліками для діабетиків
Також на скайп-нараді обговорено ситуацію, що склалася у Львівській області із інсуліном для на певної категорії населення та пільговими рецептами. Як відзначив А. Мелешко, в. о. голови ЛОДА І. Замлинський поінформував присутніх, що дана проблема типова для багатьох областей України. І полягає в тому, що області та міста (в тому числі, і Новий Розділ) заборгували фармацевтичним компаніям, які постачають інсулін, значні суми, через що вони відмовляються постачати вказані ліки, допоки не буде сплачено заборгованість. Наприклад, Львівська область заборгувала вже понад 2 мільйона гривень. «Утім, дана ситуація також пояснюється у значній мірі і тим, - що розробники державної інсулінової програми чомусь склали несправедливі щодо органів місцевого самоврядування пропорції: державний бюджет фінансує вказану програму на 60%, а місцевий бюджет – 40%. І це болить, бо ж місцеві бюджети різні – деякі, звичайно, є багатими, а деякі просто животіють. Тож де їм взяти оті 40%? Якщо нізвідки, то що – хворим на діабет людям помирати? Звісно, доводиться через механізм секвестру викроювати необхідні кошти на державну інсулінову програму, скорочуючи видатки з інших місцевих програм. Хіба це вихід?». За мить, вгамувавши емоцію, А. Мелешко дав доручення юридичному відділу підготувати звернення у відповідні інстанції, а також народному депутату Тарасу Батенку, аби «нагорі» посприяли у вирішенні інсулінової проблеми. Підтримав ініціативу і присутній на нараді головний лікар КНП «Новороздільська міська лікарня», який того ж дня скерував на адресу народного депутата звернення, у якому, зокрема, зазначено: Адміністрація КНП «Новороздільська міська лікарня» просить посприяти у виділенні додаткових коштів в сумі 250,0 тис. грн. для покриття видатків на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет І типу згідно державної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет» код 0212144.
Інформаційна довідка додається».

Про встановлені камери відеоспостереження: досі відділення поліції не підписала договір з міськрадою про користування. Дано доручення юрвідділу з’ясувати причини...
Після озвучення начальником міського відділення Пенсійного фонду в Україні Надією Шеремет інформації про те, що внаслідок дій зловмисника, котрий «спалив кабелі» у одному з колодязів, понад 5 тисяч міських абонентів враз позбулися зв’язку (таке повідомлення міститься на «гарячій лінії»), міський голова торкнувся теми встановлених у місті камер відеоспостереження, яких віднедавна стало ще більше. «Наскільки мені відомо, - відзначив А. Мелешко, - міська рада підготувала відповідний договір на користування вказаними камерами відеоспостереження Новороздільським відділенням поліції. Однак з невідомих причин даний договір очільник міськвідділення поліції досі не підписав. Тобто, виходить, що ці камери вважаються нашим, тобто міським майном. І якщо відділення поліції і надалі відмовлятиметься брати вказані камери відеоспостереження у користування, то логічно їх слід брати в користування міській раді. Але, якщо не помиляюся, у інших містах встановлені системи відеоспостереження знаходяться в користуванні саме відділень поліції. З яких причини керівництво нашого відділення поки що не підписує даний договір на користування, незрозуміло. Очевидно, зважаючи на дивну колізію, дану ситуацію слід докладно вивчити юридичному відділу і діяти згідно чинного законодавства».
Іван БАСАРАБ