РЕЗОНАНС

Звернення начальника Новороздільського МС ГУ ДСНС України у Львівській області Кириченко Дмитро Анатолійович щодо заборони спалювання сухої трави та запобіганню виникнення пожеж в екосистемах

Заборона спалювання сухої трави

Упродовж декількох днів в екосистемах міста Новий Розділ вже зафіксовано пів сотні випадків загорянь сухої трави, чагарнику та сміття. Такі пожежі можуть спричини травмування, загибель людей, знищення майна, викликати різні респіраторні захворювання , а також завдати масштабної шкоди довкіллю. У зв’язку із погодними умовами зокрема швидкості вітру такі пожежі дуже важко ліквідувати і своєчасно запобігти їх поширенню на значні території. Через відсутність під’їзних шляхів до таких пожеж важко дістатися, а відсутність поблизу пожежних вододжерел у населених пунктах може спричинити неконтрольоване горіння, що часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору.
Закликаю вас дотримуватись правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, перебуванні на дачній ділянці чи у приватному житловому секторі та нагадую, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
С. Павлюх, провідний фахівець Новороздільського МС