З ініціативи педагога та членкині батьківського комітету 4-б класу НВК ім.В. Труша учні здійснили екскурсію у Миколаїв

4-Б клас Новороздільського НВК ім. В.Труша

Навчати дітей – це не просто вчити читати чи рахувати. Це любити їх і світ навколо, це навчити любові до себе, до ближніх і до навколишнього. Що вміє Леся Ігорівна, то вміє – переконалися не одне покоління її учнів та «батьків». Чергова «приємна витівка» 4-Б класу Новороздільського НВК ім. В.Труша (початкова школа) і його керівника Федорик Л.І. та батьків класу - ексклюзивна, багатогранна екскурсія учнів до сусіднього Миколаєва.
Так-так, саме Миколаїв, за якихось 30 кілометрів, виявляється, може показати стільки цікавого, вкотре переконавши, яка багата дивами й талантами наша земля. Оце уміння побачити чудове незвичне поряд, полюбити насамперед свої ексклюзиви (а не лише розрекламовані закордонні цікавинки) – це і є уміння вчителя, це і демонструє тісну плідну співпрацю учительського та батьківського колективів (А.Микитин запропонувала екскурсійний маршрут, і батьки гуртом організували транспорт, харчування і решту зручностей для подорожі, долучившись до малих екскурсантів).
Насамперед – зустріч з «Галицьким Фаберже» - Олександр Мірошніков – самоук, творець унікальних композицій, художник-каменеріз, Заслужений майстер народної творчості України, Заслужений діяч каменерізного мистецтва, член Національної спілки художників України, повний кавалер нагород Меморіального фонду Фаберже, Почесний громадянин міста Миколаєва. У своїй студії-майстерні митець творить шедеври з золота, платини, мельхіору, діамантів, гірського кришталю, каменю (перелік цей довжелезний), вкладаючи у них, із слів самородка - працю і душу. Свої сюжети придумує, споглядаючи за природою. Діти зацікавлено розглядали унікальні витвори, приглядаючись до найменших деталей, зацікавлено заглядали на безліч дрібних інструментів у майстерні митця, з дитячою допитливістю сипали запитаннями. І у всіх відповідях митця – непереборна любов до рідного краю: яка у нас природа, клімат, які красиві люди, адже п. Олександр, знаний у всьому світі своїми унікальними виробами, відхилив не одну пропозицію виїхати до іншої країни, бо саме своя, рідна, найкраща надихає його творити.

«Галицький Фаберже»

Далі екскурсію по Миколаєву провів професор, доктор історичних наук Леонтій Вікторович Войтович. Місто, яке знає точну дату свого народження (1570), місто, яке мало Магдебурзьке право, місто, яке має цікаву історію – з уст Л.Войтовича перед слухачами поставали як хроніка фільму часи ще давні і якоїсь сторічної давності.
Потім новороздільці відвідали громадський народний літературно-мистецький музей імені Уляни Кравченко і Миколи Устияновича, де екскурсовод, директор музею, цікаво, у доступній для віку учнів формі розповіла про життєвий і творчий шлях Уляни Кравченко та Миколи Устияновича, якими миколаївчани дуже гордяться (прикметно, що проживали вони в одному будинку, лише в різні часи).
На завершення екскурсії учні та батьки разом з істориком Леонтієм Войтовичем побували біля Каплиці Писанки, унікальної пам’ятки м. Миколаєва, побудованої у 2002 році на високій горі, яку місцеві жителі нарекли «Високим каменем». Піднявшись вузькою стежкою на вершину, всі були в захопленні від архітектури будівлі: каплиця виконана у вигляді великого розписного пасхального яйця - «писанки». І від прекрасних краєвидів – такий собі миколаївський «Високий замок». Ще багато цікавого про це місце розказав професор і корінний миколаївчанин Л. Войтович.
А насамкінець високо в небі всі почули клекіт і побачили журавлів-веселиків, які, мабуть, вітались з нами, повідомляючи про своє повернення до рідного краю – на Україну. Красиву, багату, безмежну Україну, яку ми, виявляється, не так уже і добре знаємо. Частково цю прогалину про рідний край школярі 4-Б класу Новороздільського НВК ім. В.Труша заповнили.
Враженням від екскурсії і школярам, і вчителям, і батькам немає меж.
Віра ВЛАСЮК