ПРО ПОТОЧНУ КРИМІНОГЕННУ СИТУАЦІЮ

31 березня вибори Президента України у Новому Роздолі відбулися без порушень. Закликаю громадян так же толерантно скористатися своїм конституційним правом і 21 квітня
31 березня 2019 року відбулися чергові вибори Президента України. Новороздільці, як і усі громадяни держави , відвідавши виборчі дільниці, мали можливість скористатися і сповна скористалися своїм законним конституційним правом. Цього дня працівники відділення поліції несли службу в посиленому варіанті, зокрема, слідкували за дотриманням громадського порядку. Відзначу, що правоохоронці під час процесу волевиявлення громадян суттєвих порушень на виборчих дільницях не виявили, як, власне, і порушень громадського порядку у місті загалом.
Як відомо, другий тур виборів Президента України відбудеться 21 квітня, тому закликаю громадян і цього разу взяти активну участь у виборах, скористатися своїм конституційним правом і, водночас, бути толерантними і не заважати іншим його виконувати. Бо, нагадаю, що згідно із чинним законодавством, порушення демократичної процедури волевиявлення громадян передбачають як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

31 березня правоохоронці затримали у Ходорові «брокера», який обшахрував власників «євроблях» на 7,5 мільйона гривень
У «Віснику Розділля» (№11 за 15 березня 2019 року) була подана інформація про розшук злочинця, а саме громадянина Андрія Івановича Булу, який, видаючи себе за митного брокера, шахрайським методом, під приводом сприяння розмитнення автомобілів, видурював у легковірних власників транспортних засобів на «євробляхах» грошові кошти в сумі від двох до чотирьох тисяч доларів США. Таким чином, «брокер» ввів в оману більше 100 власників автомобілів, заподіявши матеріальних збитків потерпілим на суму понад сім з половиною мільйонів гривень.
З даного приводу розпочалося кримінальне провадження вказаному громадянину було заочно оголошено підозру та оголошено в розшук. У згаданому повідомленні про шахрая у «Віснику Розділля» навіть було поміщено фотографію вказаного злочинця з проханням до небайдужих читачів, якщо їм було б щось відомо про місце його знаходження, терміново повідомити про це поліцію.
І ось через два тижні, а точніше - 31 березня 2019 року, вказаного громадянина було виявлено в м. Ходорів і затримано. Галицьким районним судом Львівської області йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Громадянина Булу поміщено в СІЗО. Невдовзі за результатами досудового розслідування вказаний зловмисник, який певний час проживав у Новому Роздолі, понесе законне покарання.

Купувати скутери без відповідних документів – собі дорожче. За ними «полюють» крадії
За час створення Новороздільського відділення поліції з квітня 2017 року і станом на сьогоднішні правоохоронці загалом зафіксували чотири факти незаконного заволодіння транспортного засобу, а саме скутерів. При чому, ідентичних характеристик - марки Viper, об’ємом 49 см. куб. двигуна внутрішнього згоряння, який згідно з законодавством вважається транспортним засобом. Обставини, за яких скоювалися крадіжки, як повідомили правоохоронцям власники вказаних скутерів, схожі: вони залишали вказані транспортні засоби в різних місцях, без нагляду. В кінцевому результаті вже четвертий випадок, коли власники транспортних засобів позбуваються свого майна. Пошуки зловмисників тривають, серед вказаних власників є також особи, котрі не мають документів на вказані транспортні засоби. Тобто вони, не зважаючи на певні ризики, купують скутери, спокушаючись нижчою, аніж в магазині, ціною, як кажуть, з рук, без відповідного документального оформлення. Не виключено, що транспортні засоби, які продаються без відповідних документів, можуть перебувати в розшуку, зафіксовані у іншому відділенні поліції.
Не важко спрогнозувати: чим більше буде таких довірливих покупців, на стільки ж збільшаться ризики, що їх можуть поцупити зловмисники. А щодо вказаних крадіжок, прохання до громадян, якщо з даного приводу вони володіють певною інформацією про причетних до скоєних злочинів, повідомити про це відділення поліції (офіційно чи анонімно).
Руслан ШНАЙДРУК, начальник Новороздільського ВП Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області, підполковник поліції