Вибори Президента України у Новому Роздолі: висока свідомість одних і дратівливість інших...

Враження репортера


Насамперед, зізнаємося, що 31 березня виборці Нового Роздолу своїм волевиявлення суттєво підкоригували редакційний прогноз. Зокрема, щодо результату кандидата на посаду Президента України Юлії Тимошенко, якій «вісникроздільці» пророкували 2 місце. Натомість – помилися, як, зрештою, і щодо декількох інших претендентів. Отже, у відсотковому вимірі у першу шістку обраних новороздільцями учасників виборчих перегонів увійшли:
Петро Порошенко - 31,7%; Володимир Зеленський - 15,5%; Юлія Тимошенко -14,79%; Анатолій Гриценко – 14,76%; Ігор Смешко - 7,64 %; Руслан Кошулинський – 6,32%
Щодо характеристики виборчого процесу у місті загалом, то він не надто відрізнявся від виборчих перегонів минулих років: зафіксовано один – два випадки так званих «мертвих душ», неточності в списках для голосувань (в тому числі і не внесені прізвища виборців). Як відомо, згідно із законом у таких випадках члени дільничних виборчих комісій не мають права вносити прізвища людей у списки, отож вони терпляче пояснювали таким виборцям, що їм треба йти у відділ ведення Державного реєстру виборців Новороздільської міської ради, писати відповідну заяву, на підставі якої буде здійснено виправлення неточностей. Дехто чемно вислуховував такі поради, а дехто з виборців реагував надто емоційно, вдаючись до обурливих висловлювіань на адресу членів ДВК.
А ще цього дня приємно дивувала і вражала відповідальність, наполегливість та громадянська позиція людей похилого віку. вони – старенькі, сивенькі, згорблені тягарем прожитих літ, човгаючи йшли і йшли на дільниці. І їхній поступ викликав захоплення. На жаль, такої відповідальності, вірності обов’язку так не вистачає молодшим. Для наочності – ще декілька пронизливих прикладів: одна бабуся, заледве дійшовши до виборчої дільниці, вже біля столика реєстрації помітила, що замість паспорта взяла трудову книжку, але знайшла в собі сили, щоб повернутися додому за паспортом і ще раз прийти на дільницю, щоб проголосувати («за Порошенка, що домігся для України Томос» - як зізналася вже надворі після волевиявлення). Інша бабуся підготувалася до голосування вкрай серйозно – прийшла на дільницю з лупою, щоб чітко бачити, де ставити «галочку» у виборчому бюлетені. Були випадки, коли старенькі бабусі з необережності помилково поставили «галочку» не перед своїм кандидатом, то дуже хвилювалися і просили дати другий бюлетень. І хоча змушені були дотримуватись копіткої процедури, писати заяву тощо, то все одно йшли на це, щоб згодом ще раз проголосувати.
На такому вражаючому тлі, натомість молодші віком виборці інколи сварилися: то я хочу по пенсійному голосувати, то по закордонному. І це при тому, що у передвиборчий період у місті велася роз’яснювальна кампанія, через номер у «Віснику Розділля» подавалася відповідна довідкова інформація.
31 березня на більшості дільниць представники екзит - полу проводили опитування виборців. Загалом цього дня у приміщеннях дільничних виборчих комісій було холодно, особливо у 4-й та 5-й школах: зважаючи на канікули, дирекції економили на опаленні До слова, зіпсованих бюлетенів було небагато – отже, виборці навчилися заповнювати їх правильно, хоча цього разу бюлетень був найдовшим за всю історію президентських виборів в Україні. А от чи навчилися робити правильний вибір – питання ще те. Остаточно це покаже другий тур, який відбудеться 21 квітня 2019 року. Уклін воїнам, які захищають нас на фронті, за їхній героїзм: «Голосуй! Ми прикриємо!»...
Іван БАСАРАБ, Віра ВЛАСЮК