Відкритий лист працівників ПП «Гарант Енерго М» до мешканців міста Новий Розділ

Копія: народному депутату України Батенку Т. І.

Голові Львівської ОДА Мальському М. М.

Копія: редакція газети «Вісник Розділля»

Ми, працівники ПП «Гарант Енерго М», вимушені звернутись до Вас, оскільки ситуація з підготовкою до опалювального сезону 2019-2020, яка склалась в місті Новий Розділ, є надзвичайно складною.
Переважна більшість з нас є мешканцями міста Новий Розділ і ми також хочемо, щоб в наших домівках було тепло, як і в квартирах наших сусідів, родичів та близьких, та й усіх новороздільчан. Однак, крім тепла в квартирі, ми хочемо також отримати заборговану нам заробітну плату а також інші виплати.
Так, ПП «Гарант Енерго М» заборгувало нам заробітну плату за три місяці. Сума заборгованої зарплати для кожного з нас становить від десяти тисяч гривень і більше. Проте ми розуміємо, що ситуація з ПП «Гарант Енерго М» не є ординарною, оскільки підприємство починало свою діяльність в доволі складних умовах, а це і відсутність АСКОЕ та абонентської бази і т.д. Однак, ми впевнені, що ці без сумніву об’єктивні чинники аж ніяк не виправдовують керівництво ПП «Гарант Енерго М» в плані невиплати заробітної плати та підготовки до опалювального сезону. Ви прекрасно розумієте, які значні кошти потрібно для цього, але звідки їх взяти, коли мешканці Нового Роздолу за минулий опалювальний сезон не сплатили жодної копійки для ПП «Гарант-Енерго М»? Багато хто скаже, що не було платіжок – і будете праві. Проте за листопад 2018 року платіжки були і мешканці міста їх оплатили, але ці чималі кошти отримало ТзОВ «Енергія–Новий Розділ», згідно положень меморандуму про співробітництво, підписаного тогочасним головою ЛОДА, мером Нового Роздолу та керівниками ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ПП «Гарант Енерго М», хоча всі видатки на виготовлення тепла лягли на ПП «Гарант Енерго М». Минуло вже майже 10 місяців, а ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» не повернула жодної копійки (а нарахування за вказаний період склало декілька мільйонів гривень) на рахунки ПП «Гарант-Енерго М», тобто привласнила, а точніше, вкрала ці кошти, які могли б бути використані на виплату заробітної плати та підготовку до опалювального сезону. Це справедливо? Чому мовчить про це міська влада? Чому ніхто не вимагає повернення цих коштів? Пояснення міської влади про те, що вона не втручається у господарські відносини ТзОВ «Енергія Новий Розділ» та ПП «Гарант-Енерго М», є щонайменш злочинними тільки через те, що через такі дії страждають всі без винятку мешканці Нового Роздолу.
Мовчить і ТзОВ «Енергія Новий Розділ», хоча це й не дивно, адже борг за невиплачені розрахункові кошти перед колишніми працівниками цього товариства, які перейшли працювати в ПП «Гарант Енерго М», становить понад мільйон гривень і виплачувати ці кошти, вочевидь, бажання в ТзОВ «Енергія Новий Розділ» немає. Цікаво, чи знає міська влада про це і що планує робити? Чи так повинно бути в цивілізованій державі?
Крім того, нас вкрай обурює істерія, яку провокують окремі, на нашу думку, так звані журналісти та громадські діячі, які зумисне поширюють неправдиву інформацію щодо ситуації з ПП «Гарант Енерго М». Останньою краплею стало повідомлення, поширене в соціальних мережах та на певних інтернет-ресурсах про те, що в місті Новий Розділ можуть виникнути проблеми з постачанням питної води. Це цинізм найвищого ґатунку, адже плату за централізоване постачання холодної води отримує ТзОВ «Енергія Новий Розділ», хоча самі теплопункти, через які здійснюється подача води на багатоповерхові будинки, передані в управління ПП «Гарант Енерго М» та відповідно видатки на зарплату обслуговуючого персоналу, витрати на спожиту електричну енергію несе ПП «Гарант Енерго М» і жодної копійки за 10 місяців (тобто з моменту, коли теплопункти були передані ПП «Гарант Енерго М») ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» не повернула ПП «Гарант Енерго М», хоча впевнені, що переважна більшість мешканців Нового Роздолу, в тому числі і ми, працівники ПП «Гарант Енерго М», справно сплачуємо кошти за спожиту холодну воду на рахунки ТзОВ «Енергія- Новий Розділ». До речі, нещодавнє чергове підвищення тарифів на холодну воду адміністрація ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» аргументувала в тому числі і значним зростанням вартості електричної енергії. Однак, починаючи з 1 січня 2019 року і станом на 1 жовтня 2019 року ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» не оплатила ПП «Гарант Енерго М» жодної копійки за розподіл спожитої електричної енергії (в тому числі на видобування та водовідведення). Аналогічна ситуація з оплатою, а точніше, повна її відсутність, за спожите тепло за попередній опалювальний період офісних приміщень, які належать ТзОВ «Енергія-Новий Розділ». На сьогоднішній день орієнтовна заборгованість ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» перед ПП «Гарант Енерго М» становить близько 2 млн гривень і ці кошти також могли б бути використані на погашення заборгованості по заробітній платі або на підготовку до опалювального сезону. А тому, на нашу думку, відповідь на питання: хто ж насправді створює проблеми з постачанням холодної води, та й не тільки – є доволі очевидною і ПП «Гарант Енерго М» тут ні при чім. Маємо велике бажання отримати з цього приводу об’єктивні коментарі всіх зацікавлених сторін.
Крім того, впевнені, що мешканцям нашого міста буде цікаво дізнатись, як насправді, переживають за підготовку до опалювального сезону працівники міської ради міста Новий Розділ (включно з керівниками). Шановні депутати та члени виконкому, а також окремі громадські діячі, в наступному номері газети «Вісник Розділля» буде надруковано список посадовців, хто не знайшов часу та не подав документи для створення абонентської бази ПП «Гарант Енерго М», а також перелік юридичних осіб, які відмовляються укладати угоди на розподіл електричної енергії та тепло. Станом на 1 жовтня 2019 року документи подали аж 4 (чотири!!) працівники Новороздільської міської ради, аж 2 (два!!!) депутати та 3 (три!!) члена виконкому. Копію списку надзвичайно зайнятих (назвемо їх так) посадовців та службовців вимушені будемо скерувати голові ЛОДА п.Мальському М. М. та народному депутату п. Батенку Т.І. Можливо, такі дії і суперечать чинному законодавству, а ось невиплата заробітної плати – це законно?
А ще нас цікавить, чому останні два тижні працівники Новояворівської ТЕЦ, яка також належить ПП «Гарант Енерго М», отримують заробітну плату, а працівники Новороздільської ТЕЦ – ні? Чому така несправедливість?
І наостанок хочемо ще раз звернутись до мешканців Нового Роздолу з проханням зрозуміти нас. Ми такі ж люди, як і ви, проте ми стали заручниками конфліктної ситуації між двома підприємствами з неабиякими амбіціями. Ми обіцяємо зробити все від нас залежне, щоб опалювальний сезон в нашому місті розпочався вчасно, пройшов на належному рівні та сподіваємось на розуміння та підтримку з вашого боку.
Працівники ПП «Гарант Енерго М»