Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новороздільської міської ради: висновки щодо готовності ПП «Гарант Енерго М» до опалювального сезону тривожні

Питання загрози надзвичайної ситуації, яка може виникнути внаслідок зриву опалювального сезону у місті, стало темою засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новороздільської міської ради 2 жовтня.
Директор ПП «Гарант Енерго М» Д. Тесленко, що було дещо очікувано, на засідання не прийшов і навіть не пояснив своєї відсутності. Отож ставити запитання було нікому.
Довелося лишень констатувати факти непідготовки міста до опалювального сезону. Який гряде ось уже через два тижні.
Втім, нічого нового. Підприємство «Гарант Енерго М», яке є надавачем послуг з теплопостачання, не погасило заборгованість за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» для отримання номінацій на природній газ, не забезпечено формування та роботу аварійно-ремонтних бригад на період опалювального сезону 2019/20 років, не сформувало по м. Новий Розділ базу даних споживачів комунальних послуг, не налагодило роботу з ТзОВ «Львівенергозбут» щодо надання даних обсягів проданої електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам, не виконано комплекс заходів, визначених у протоколі і комісії щодо недопущення зриву опалювального сезону 2019-2010 рр., створеної розпорядженням міського голови, і у рішенні виконкому, не погашено заборгованість по заробітній платі перед працівниками, не розроблено та не подано тарифи з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення та постачання теплової енергії, не виконуються роботи щодо усунення поривів на теплових мережах, зокрема, на вул. Стуса, до тепер не заповнено міські тепломережі технічною водою для опробування системи. Зрештою, про це говорить ціле місто уже не перший місяць.
З нового – усі 10 працівників дільниці з обслуговування теплових мереж Новороздільської ТЕЦ написали заяви на звільнення. 1 жовтня до міської ради надійшов колективний лист-попередження працівників Новороздільської ТЕЦ про масове звільнення внаслідок невиплати заробітної плати. Чого вартує потужна ТЕЦ без фахових працівників – купи металу? А ще – потребують заміни і лампи вуличного освітлення, які тепер також на обслуговуванні ПП «Гарант Енерго М». Але і тут «глухо»…
З чисто технічної точки зору, якби навіть уже вчора-сьогодні розпочали роботи з початку опалювального сезону, то технологічно ніяк не вспіють запустити «тепло» у місто 15 жовтня, офіційного початку опалювального сезону. Отож можна вважати початок опалювального сезону уже зірваним…
Виглядає, у нас гряде надзвичайна ситуація регіонального рівня, про що і повідомили комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації. Але вартувало би її засідання провести у Новому Роздолі.
Тож на єдине питання городян, яке лине звідусіль, точну можна дати відповідь лише на рахунок дат: почнеться опалювальний сезон точно не з …15 жовтня.
Віра ВЛАСЮК