Надія Шеремет роз’яснила пенсійне законодавство

30 вересня 2019 року начальник Новороздільського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Н. Шеремет провела роз’яснення пенсійного законодавства в трудовому колективі Новороздільської міської ради

Надія Шеремет проінформувала про зміни, які відбулися у пенсійному забезпеченні громадян, зокрема, про умови призначення пенсії та порядком обчислення страхового стажу.
Фахівець Фонду поінформувала присутніх про електронні послуги Пенсійного фонду України: СМС-інформування, що дає можливість отримувати на телефонні номери застрахованих осіб СМС – повідомлення з інформацією про щомісячну сплату роботодавцем єдиного соціального внеску і про зарахування цього періоду до страхового стажу та Веб-портал, де застраховані особи можуть ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку, починаючи з 2000 року. Також на Веб-порталі пенсіонерам та застрахованим особам, за наявності у них ЕЦП, Пенсійний фонд України надає послугу з видачі електронних довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом, а саме довідок про страховий стаж («Дані про трудовий та страховий стаж» або «Довідка ОК-7»), довідки про розмір пенсії.
Одночасно повідомлено про новий онлайн сервіс для застрахованих осіб – “Е-пенсія” – признач пенсію в “один дотик” через Веб-портал електронних послуг. Новий електронний сервіс спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуги, не виходячи з дому.
Надано роз’яснення щодо призначення пенсій лікарям та вчителям за вислугу років. Згідно рішення Конституційного суду України від 4 червня 2019 року № 2-р/2019 норми статті 55 Закону України (№1788) «Про пенсійне забезпечення» визнанні неконституційними, тому для відновлення призначення пенсій за вислугу років необхідно внести зміни в ст.55 Закону № 1788.
Щодо призначення пенсій жінкам в 55 років. В разі прийняття Верховною Радою України змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” жінки набудуть права на пенсію 55 років ( законопроект № 0972)
Наш кор.