Про хід опалювального сезону

Тези міського голови Андрія Мелешка, висловлені на понеділковій апаратній нараді


«Ситуація із підготовкою ПП «Гарант Енерго М» до опалювального сезону викликає тривогу не тільки в новороздільців. Зокрема наскільки мені відомо, на п’ятницю, 4 жовтня, анонсується зустріч голови ЛОДА Маркіяна Мальського з представниками АРМА у Львівському регіоні, ПП «Гарант Енерго М», трудовим колективом Новороздільської ТЕЦ та міським головою Нового Роздолу, на якій буде детально обговорено найпроблемніше питання: коли буде виплачено декількамісячну заборгованість працівникам підприємства. Адже саме таку категоричну умову поставив трудовий колектив перед адміністрацією ПП «Гарант Енерго М»: спершу погашення заборгованості, це майже 5 мільйонів гривень, і тільки після цього працівники продовжують пригальмовані роботи з підготовки теплоелектроцентралі, а відтак і міста до опалювального сезону. До речі, минулої п’ятниці, 27 вересня, голова ЛОДА вже провів таку ж нараду із таким же порядком денним із представниками адміністрації ПП «Гарант Енерго М», трудовим колективом Новояворівської ТЕЦ та тамтешнім міським головою. Наскільки мені відомо, на нараді поставлено категоричні вимоги та обумовлено дедлайн стосовно усунення вказаних проблем. І це, вважаю, правильно, адже далі вже тягнути нікуди, адже у середині жовтня офіційно стартує опалювальний сезон 2019-2020 року.
Так виглядає, що і керівництво ПП «Гарант Енерго М» докладає усіх зусиль у певних столичних установах та інституціях у пошуку фінансового ресурсу, аби вирішити питання із виплатою заборгованості працівникам підприємства у Новому Роздолі та Новояворівську, сумарно для двох міст це становить понад 10 мільйонів гривень. Утім, схоже, що тільки найближчими днями стане відомо, наскільки успішно керівництво даного підприємство розв’язало тугий клубок проблем та чи спроможеться вчасно підготуватися до опалювального періоду».
На завершення коментаря міський голова торкнувся теми розповсюджуваних чуток стосовно оплати за тепло за минулий сезон: мовляв, платити не треба, бо то вже в минулому і якось воно та й буде... Це неправильна позиція, наголосив А. Мелешко, бо, «врешті, вже розпочала роботу абонентська служба ПП «Гарант Енерго М» і формується відповідна договірна база із споживачами, по завершенні чого новороздільцям будуть надсилатися платіжки за вказану послугу. Тим більше, що минулу зиму ми перебули з теплом у квартирах і за цей період треба буде рано чи пізно платити підприємству – надавачу послуги. Ще слід мати на увазі, що оплата споживачами за цю послугу у значній мірі забезпечує і заробітну плату працівників ТЕЦ, які виробляють тепло і постачають його новороздільцям. Тому, за великим рахунком, не треба рубати гілку, на якій сидимо. І не треба аж так дивуватися, що працівники ТЕЦ бунтують, щоб їм виплатили заборгованість по зарплаті. Бо вони мають рацію. Тому борги за надані послуги з теплопостачання за сезон 2018-2019 року новороздільцям треба буде сплатити, звісно, коли надійдуть платіжки. Очевидно, що сума оплати за вказані послуги буде реструктуризована.
Не сумніваюся, що всі порушені вище проблемні питання звучатимуть на міському віче у неділю, яке, наскільки мені відомо, ініціювали місцеві активісти.
Так само вони будуть обговорюватись на черговому, третьому засіданні комісії щодо недопущення зриву опалювального сезону 2019-2020 рр, створеної моїм розпорядженням від 23 серпня 2019 року, запланованим на цей тиждень. Порядок денний незмінний: виплата заборгованості по зарплаті працівникам ТЕЦ, наслідки аварії 12 січня на вул. Стуса не ліквідовані, вода в систему теплопостачання не закачана (про хід та підсумки попередніх засідань комісії «Вісник Розділля» інформував читачів у минулих випусках).
Звісно, міська рада і надалі буде оперативно інформувати про вказану ситуацію у Новому Роздолі Львівську обласну держадміністрацію, скеровувати відповідні звернення у різні важливі інстанції, в тому числі, у АРМА, яка визнана персонально відповідальною за опалювальний сезон у Новому Роздолі та Новояворівську (кажуть, відповідна постанова Кабміну вже підготовлена)». Бо зараз, як кажуть, м’яч на полі АРМА, тож треба, щоб працівник цієї Агенції посприяли у вирішенні наших проблем, поінформували, які конкретні заходи вживаються, щоб запобігти зриву опалювального сезону.
Підготував Іван БАСАРАБ